Švarūs namai: kaip prižiūrėti virtuvę?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kai verdate įsitikinkite, kad patalpa yra pakankamai vėdinima. Vandens garai gali kondensuotis ant baldų ir jiems pakenkti.

Naudokite garų ištraukėjus.

Venkite vandens išsiliejimo ant virtuvės stalviršio ir kitų jos komponentų.

Nedėkite karštų puodų tiesiai ant darbastalio, naudokite karštų indų padėkliukus.

Laikas nuo laiko patikrinkite orkaitės durų paviršiaus temperatūrą. Patarimas: jeigu jūs galite prisiliesti prie kraštų durų su pirštu, temperatūra yra žemiau 70 laipsnių pagal Celsijų ir šildymas yra normalus. Jei ne, jums reikia kreiptis į buitinės technikos priežiuros tarnybą, ar pardavėja dėl orkaitės durų sandarumo.

Nedėkite kavos virimo aparato ir virdulio po pakabinamomis spintelėmis, nes vandes garai ir aukšta temperatūra gali sugadinti baldus.

Negalima smulkinti maisto tiesiai ant darbastalio. Naudokite pjaustymo lentelę.

 

Virtuvės baldų priežiūros gairės

Kad virtuvės baldai tarnautų kuo ilgesnį laiką, svarbu nepamiršti palaikyti tinkamą higienos būklę:

Stenkitės naudoti tik minkštus ir tirpius vandenyje ploviklius, kurie yra skirti baldų priežiūrai ir tai aiškiai parašyta ploviklio instrukcijoje.

Valdymui naudokite minkšto paviršiaus audinius arba kempinėles.

Visus nešvarumus pašalinkite kaip galima greičiau. Šviežios dėmės lengviau pašalinamos.

Po valymo paviršius kruopščiai nusausinkite.

Valymui nenaudokite vandens garų slėgio žarnų.

 

Lakuota mediena 

Lakuoti mediniai paviršiai turi būti valomi šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu, naudojant vidutinės drėgmės audinį. Ypač patvarias dėmes galite pabandyti pašalinti su nepraskiestu plovikliu arba langrų valdymo skysčiu. Tačiau prieš tai būtina patikrinti, ar ploviklis neturi neigiamo poveikio paviršiui.

Plastikiniai paviršiai 

Plastikiniai paviršiai turi būti valomi su švelniu plovikliu ir minkštu skudurėliu. Po to ploviklį reikia nuplauti su švariu vandeniu ir išdžiovinkite valomą paviršių. Ypač patvarias dėmes galite pabandyti pašalinti su nepraskiestu plovikliu arba langrų valdymo skysčiu.

 

Keraminės plokštės 

Purvas ar dėmės, kurios nebuvo nudegintos, gali būti pašalintas su drėgnu audiniu, be ploviklio. Vandens dėmes galima pašalinti su nerūdijančio plieno arba su specialiu valikliu, skirtu keraminėms plokštėms. Labai prikepusios dėmės turi būti pašalinamos su speciale želė tol kol jos vis dar šiltos. Jei sudegė cukraus arba cukraus turinčių medžiagų, dėmė turi būti tuojau pat panaikinta. 

 

Aukštos kokybės nerūdijančio plieno ir emalio 

Reguliariai prižiūrėti a valymo leis padaryti. Prisilietimo ir vandens paliktos dėmės turi būti šalinamos su atskiestu plieno valymui skirtu plovikliu. Rūdis geriausia pašalinti su 10% citrinos rūgšties tirpalu arba specialiu plovikliu, skirtu valyti nerūdijantį plieną. Kartą per metus furnitūra ir vyriai turi būti sutepami techniniu vazelinu. 

 

Aliuminio paviršius

Aliuminio paviršius turi būti nuvalytas drėgnu minkštu audiniu, be ploviklių. Siekiant išvengti vandens dėmių, rekomenduojama paviršius kruopščiai nusausinti. Patvarias dėmes galima pašalinti su indaplovei skirtu arba langų valymo skysčiu. 

Gartraukio filtras

Metalinis gartraukio filtras turi būti reguliariai plaunama kriauklėje su vandeniu. Filtrai gaminami iš pluošto turi būti reguliariai keičiami. Jei ventiliatoriaus nėra prijungtas prie dūmtraukio jis veikia tik kaip kvapą absorbuojantis filtras. Jis pagamintas iš aktyvintos anglies pluošto ir turi būti keičiami kas 3 – 6 mėnesius.

Orkaitės 

Orkaites galima valyti su bet kokiu ploviklių, kol ji vis dar šilta ir dėmes dar nerpidegė. Pridegusios dėmės turi būti pašalintos su specialiu orkaičių valymo skysčiu. 

 

Šaldytuvai 

Dėl higieninių reikalavimų šaldytuvas turi būti kruopščiai valomos kas 6 mėnesius. Norint tai padaryti, reikia palaukti kol jis bus atšildytas, išimti visas lentynas ir stalčius ir valyti su švelniu plovikliu ir minkštu skudurėliu. 

Išvada 

Kaip matote, tinkamai prižiūrėti virtuvę nėra sunkus darbas. Jums nereikia didelių ploviklių atsargų. Daugeliu atvejų pakanka naudoti visiems prieinamus švelnius ploviklius ir minkštą skudurėlį. Svarbiausiai laiku ir tinkamai pašalinti atsiradusius nešvarumus, tai Jums leis virtuve mėgautis ilgą laiką.