Septyni patarimai, kurie padės sukurti idealią erdvę jūsų bute, darbui iš namų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tačiau tuo pat metu reikia pabrėžti, kad darbas iš namų nėra tik gerokai patogesnis būdas atlikti pavestas užduotis. Jis kelia savų rūpesčių ir sunkumų – lengva blaškytis, tinginiauti, atidėlioti. Dėl šios priežasties namuose turite pasistengti susikurti darbui tinkamą atmosferą. Štai septyni patarimai, kaip tą padaryti bute, kur erdvė limituota.

1. Pirmiausia – pasirūpinkite savo sėdima darbo vieta

Tikriausiai didžiąją dalį darbo pamainos laiko praleisite sėdėdami. Kadangi beveik visos užduotys atliekamos prie kompiuterio arba bent jau ten registruojama informacija, tiesiog privaloma darbo vietoje turėti patogią kėdę ir stalą.

Kaip išsirinkti patogią kėdę? Paprasčiausiai reikia ant jos atsisėsti. Kėdė turėtų rūpintis jūsų nugara, neleisti jums kūprintis, o sėdimoji dalis – pakankamai minkšta. Nors pataikyti perkant internetu yra įmanoma, tačiau geriau – pačiupinėti ir atsisėsti, o tada įsigyti analogišką prekę internetu, sutaupant nemažai pinigų.

Kada kalba pasisuka apie stalą, tai svarbiausia tampa nebe minkštumas, bet stalo praktiškumas. Už brangiau galima įsigyti stalą, kuris gali būti pakeltas ar nuleistas. Toks variantas yra be galo patogus braižytojams, kūrėjams ar žmonėms, kurie neturi vienos vienintelės padėties, kaip jiems patogu dirbti. Be kita ko, stalas turi būti praktiškas ir turėti pakankamai stalčių, spintelių bei angų daiktams susidėti. Jo paviršiaus ploto turi užtekti kompiuteriui ir kitiems daiktams.

2. Pasistenkite sumažinti aplink esančių dirgiklių skaičių

Vienas iš, jeigu ne pats didžiausias iššūkis dirbant iš namų – sunkumai koncentruojantis į užduotį. Šalia tikriausiai stovi televizorius, galbūt groja radijas, vilioja patogi lova, kvepia maistas, o už lango – šviečia saulė. Šiuos dirgiklius reikia eliminuoti, nes ji smarkiai mažina jūsų produktyvumą. Bet kas, dirginantys jūsų jusles, yra nepageidautinas reiškinys darbui namuose.

Tad užsidarykite duris, išjunkite radiją, nusisukite nuo televizoriaus, išvėdinkite virtuvę nuo skanėstų kvapo ir atsiribokite nuo socialinių tinklų. Suprantame, kad šimtu procentu tai padaryti neįmanoma, tačiau bent iš dalies – galima.

3. Namų erdvė leidžia jums dirbti ir nuo sofos…

Žvelgiant iš kitos pusės nei dirgikliai, yra daugybė privalumų, dėl kurių darbas namuose gali tapti savotišku svajonės išsipildymu. Didžiulis privalumas, dėl kurio darbas iš namų turi platų fanų ratą – galimybė dirbti iš lovos ar nuo sofos. Tačiau tam, kad tai būtų realybė, reikia ir puikios sofos arba minkšto kampo. Bene geriausia parduotuvė įsigyti tokiam – Varle. Gausus prekių asortimentas, žemos kainos, patogus pristatymas. Nesunkiai rasite ir įsigysite patogų minkštą kampą internetu!

4. O kaip apšvietimas?

Akcentas, kurio daug kas neįvertina – apšvietimas. Tyrimų duomenimis, apšvietimo ryškumas ir net spalva gali turėti didžiulę įtaką jūsų produktyvumui ir nuotaikai. Tam, kad šį aspektą visada galėtumėte palenkti į savo pusę, įsigykite spalvotą LED lemputę arba reguliuojamo ryškumo LED žibintą. Pastarieji padės išlikti produktyviems ryte, dienos metu ar vėlyvą vakarą.

Tiesa, apšvietimui reikia ne tik patogaus reguliavimo, bet ir ryškumo. Net, jeigu turite ir lubinį šviestuvą, reikia, kad ant darbastalio būtų ir papildomas stalinis šviestuvas, kuris apšvies ant stalo padėtus brėžinius, bloknotus, knygą ar kitą medžiagą.

5. Visi darbui reikalingi daiktai turi būti perkelti ten, kad visad būtų po ranka

Nors darbas būna iš namų, tačiau daugiausiai problemų kyla su darbo organizuotumu. Nors viskas tarsi po ranka, tačiau kyla didelių problemų viską į vietą atsinešti iš karto, nuolat tenka vaikščioti pirmyn-atgal arba kažko ieškoti. Dėl to gerai darbui pasiruošti iš vakaro. Visos priemonės jau nuo pat ryto galėtų būti po ranka arba bent jau toje pačioje patalpoje. Aišku, nesklandumų visiškai išvengti neįmanoma, tačiau pabandyti – galima.

6. Darbo erdvė turi būti kuo tuštesnė

Nors visus reikalingus darbus į vietą reiktų atsinešti, tuo pačiu iš jos išneškite viską, kas nėra reikalinga. Darbo erdvė turėtų būti neapkrauta, gal net kiek tuštoka. Čia vėl atsiremiame į punktą Nr.2 – dėl dirgiklių mažinimo.

Tačiau šį kartą esmė nėra pojūčių dirgikliai, bet paprasčiausia pagarba darbo erdvei. Jeigu jūs negalite net ant kėdės pasisukti nenuvertę ko nors, reiškiasi su patalpa yra problema, kurią turėtumėte išspręsti.

7. Geras poilsis – produktyvumo garantas

Darbas darbui, tačiau tuo metu, kada nedirbate, reikia ilsėtis. Kokybiškas poilsis – maksimalių rezultatų garantas. Todėl tuo reikia pasirūpinti. Mokslininkai pastebėjo, kad darbo produktyvumą labiausiai mažina: galvos, kaklo, nugaros ir pilvo skausmai. Galvos ir kaklo skausmus neutralizuos gera, patogi pagalvė, o kitkam reikėtų ne tik minkšto čiužinio, bet ir kokybiškos patalynės. Viską patogiam miegui galite įsigyti paspaudę čia.