Pinti baldai ir romantika

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vasaros sezonui pasibaigus parduotuvės siūlo mums šiuos baldus su žymiomis nuolaidomis. Labai tinkamas laikas įsigyti šiuos baldus!

Modernus pritaikymas
Pinti dirbiniai labai dažnai asocijuojasi su etnografiniu, gal net iš prosenelių paveldėtu daiktu, kaip antai, iš vytelių supinta kėde ar dėže, kurioje laikoma patalynė ar šeimos relikvijos. Baldų parduotuvės šiuo metu siūlo mums modernius baldus – kėdes, sofas, stalus, skrynias, įvairaus dydžio pintines, iš kurių įmanoma sukurti net modulines lentynas. Kėdes ir stalus galime įsigyti atskirai kaip poilsio kampelio baldus, iš trijų ar daugiau elementų. Iš lengvų gamtinių medžiagų sukurtas kėdes ar sofas tankiai papildo didelės ir lengvos pagalvės, kad sėdėti būtų patogiau. Pintus baldus naudoja kartu ir su kitomis medžiagomis, kaip antai, kuriant kavos stalelį su stiklo paviršiumi ir pintu pagrindu.

Pinti baldai puikiai harmonizuojasi ne tik tarp kaimiško arba country stiliaus interjerų gerbėjų. Kažkada tokį stilių mėgo aristokratai ir karališkų šeimų atstovai, nes iš tolimų kraštų atvežti gaminiai bylojo apie šalies kolonijų galią. Iš pažiūros trapūs, bet labai patvarūs pinti dirbiniai buvo lyg ir kontrastas sunkiems, iš medžio pagamintiems, baldams, ir tuo pačiu metu padarydavo interjerą žymiai jaukesnį. Iš gamtinių medžiagų sukurti pinti gaminiai yra aktualūs ir šiuo metu, kai tapo madingas aplinkai saugus gyvenimo būdas. Atnaujiname senas medines grindis, stalus ir spinteles puošiame mezginiais…. Rankomis pinti gaminiai puikiai harmonizuojasi su būsto atmosfera.

Mūsų pačių karklas
Pintus daiktus gamina iš įvairių lokalių gamtinių medžiagų – karklų, švendrių, lazdyno vytelių, lianų, bambuko stiebų, bananų medžių ir panašių medžiagų. Pagrindinis reikalavimas –medžiaga privalo būti lanksti ir stipri.

Amatininkai tankiausiai naudoja karklą iš kurio vytelių ir pina įvairius buitinius reikmenis, bei kėdes, stalus ir kitokius baldus. Vietinių pynėjų darbus galime įsigyti įvairiose mugėse, gaminiai eksponuojami ir parduodami tautodailės salonuose. Rankomis pinti baldai nėra pigūs, tačiau kokybiški ir patvarūs.

Karklas, kuris auga mūsų klimatinėje zonoje, yra labai patvarus – nebijo žymių temperatūros pokyčių ir drėgmės. Paruošimo procese karklų vytelės yra mirkomos ir po to džiovinamos, todėl nereikia pergyventi, jog pinti baldai išnešti į kiemą arbai kai ant jų pateko vanduo – dirbiniai bus sugadinti. Kai nudžiūs pinti dirbiniai atgaus savo pirminę išvaizdą. Pintus dirbinius net rekomenduoja kartas plauti muiluotu vandeniu ir po to skalauti. Nežiūrint į tai, jog baldai, iš pažiūros, atrodo labai trapūs, bet tokie baldai gali būti ilgaamžiai. Tausojant ir teisingai prižiūrint, pintus baldus juos galės paveldėti ir kitos kartos.

Tropinė liana – rotangas
Populiari pintų baldų pagrindinė sudėtinė medžiaga yra rotangas. Augalas auga tropinėse srityse jo ypač gausu Pietryčių Azijoje. Viena iš didžiausių baldų iš rotango eksportuotojų yra Indonezija, kur pintus baldus gamina ir pagal Europos dizainerių užsakymus. Baldus iš šios medžiagos labai vertina pietinių šalių – Ispanijos, Italijos – gyventojai, bet nuo jų neatsilieka ir Vokietijos, Danijos, Švedijos gyventojai, kur gamtinės sąlygos yra daug žvarbesnės, ir jiems yra kuriamos modernios pintų baldų kolekcijos. Pas mus galima įsigyti vokiečių firmos MBM ir danų firmos Cane-line kokybiškus pintus gaminius. Ir Lenkijos įmonės Eljot baldų gamybą vykdo Indonezijoje.

Palyginat su karklu, rotango stiebai siekia iki 150 – 180 metru ilgio, bet diametras gali būti net 7 centimetrai. Be jokių abejonių, augalą labai puikiai galima apdirbti – iš medžio storųjų dalių gaminami karkasai baldams, bet iš žievės gaminami pinti ažūriniai gaminiai.

Rotangas yra labai patvarus – pintą kėdę nepavyks sulaužyti net 300 kilogramų sveriančiam sėdėtojui. Medžio lankstumas suteikia galimybė nupinti ne tiktai geometrinės formos kėdes ir sofas, bet ir ypatingus ergonominius ir kūnui patogius baldus į kuriuos atsisėdant mes galime atpalaiduoti įtemptus nugaros raumenis.

Rotangas gali būti labai skirtingas, nes medžiui yra daug rūšių. Viena iš storiausio kamieno diametro rotango rūšių auga kalnuotuose rajonuose. Svarbu prisiminti, jog augalas brendo labai drėgnoje ir karštoje aplinkoje – tropikuose, todėl mūsų klimato sąlygos reikalauja gaminius iš rotango retkarčiais sudrėkinti, tai nesunkiai padaroma su vandeniu sudrėkintu skudurėliu. Aukštos drėgmės atsparumo dėka, baldus iš rotango galime naudoti pirčių vidiniam įrengimui.

Rotango natūrali spalva prilygsta pušies spalvai, todėl gaminiai iš šios medžiagos puikiai įsidera tarp baldų kolekcijų, kurie pagaminti pas mus. Apdirbant gaminį su specialiu laku, rotangui galima suteikti įvairius atspalvius – alyvuogių žalią, konjako rusvą, medaus geltoną, net rožinį ar šviesiai mėlyną atspalvį.

Pinti gaminiai iš sintetinių medžiagų
Pagal išvaizdą beveik niekuo nesiskiria pintų baldų gamyboje naudojamos naujos kartos sintetinės medžiagos kitaip dar vadinama technorotangu. Vokiečių firma MBM, siūlo mums baldus, kurie pagaminti iš dirbtinio pluošto Wittex ir Mirotex, kuris turi rotangui būdingus lankstumo ypatumus ir kuriuos neįtakoja išorinės aplinkos sąlygos. Baldų karkaso gamybai naudojamos aliuminio konstrukcijos. Iš šios medžiagos pagaminti baldai be jokių problemų gali peržiemoti neapšildomose vasarnamiuose ir net per žiemos šalčius likti sode. Kėdes ir stalus galima pastatyti balkone, terasoje, arba žiemos sode. Tokie baldai puikiai įsidera į būsto interjerą ir labai patogūs virtuvėje. Iš technorotango gali būti pagamintos virtuvinės kėdės bei stalas.

Penkios priežastys kodėl būtina pasirinkti pintus baldus
1. Suteikia patalpai žavingą atmosferą, patogūs poilsio vietos įrengimui.
2. Lengvi, patogiai nugabenami iš vienos patalpos į kitą.
3. Patvarūs ir ekologiški, pagaminti iš natūralių medžiagų.
4. Nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau būtina saugoti nuo žymių temperatūros pokyčių.
5. Galima naudoti patalpose, neapšildomuose vasarnamiuose, sode, ant balkono arba atviroje verandoje.

Žymos: pinti baldai, baldai, modernus, vasaros sezonas, kėdės, stalai, pinti, medis.