Norinčioms pasisiūti drabužių: 2020-ųjų aprangos tendencijos ir tinkamiausi audiniai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas – kokie audiniai leistų įgyvendinti fantazijas?

Tendencijos, neprieštaraujančios estetikai

Kaip žinote, mada ne visada ir ne visiems priimtina. Pavyzdžiui, perskaičius, kad ant podiumo vėl braunasi batai kvadratiniais galais, gali ištikti lengvas šokas. Vis dėlto esama ne tokių prieštaringų, užtat neabejotinai aktualių tendencijų, kuriomis pasidomėti išties verta.

Spalvinga oda. Viena šių metų tendencijų – spalvingi odiniai drabužiai.

Odos spalvos – visokios. Nuo lengvų pastelinių iki labai ryškių. O ką galima pasisiūti? Dailiai atrodo tiek sijonas ar kelnės, tiek suknelė ar paltukas.

Dirbtinė ar natūrali? Nors mados tematikos straipsniuose pasisakoma ir už vieną, ir už kitą, derėtų paminėti dirbtinę, vadinamąją eko odą. Išvaizda kaip natūralios, itin praktiška ir universalu. Be to, labai tinka ne vien drabužiams, bet ir aksesuarams.

Masyvios rankovės. Pūstos, klostuotos… Jei ketinate pasisiūti palaidinę, neprošal įsigyti tiulio. Ši medžiaga bus tinkama pūstoms rankovėms. O tai – ryški šių metų tendencija. Apranga įgauna ekspresijos, o klasikinis siluetas – šiuolaikiškumo. Pabrėžtina, kad toks variantas dailiai atrodo kone nepriklausomai nuo figūros tipo.

Lengvas, permatomas tiulis būtų neprastas pasirinkimas vasarai – kai norisi šiek tiek ekscentriškumo, bet šiltesni orai atveria vartus lengvesnei aprangai.

Beje, pūstos rankovės – puikus patvirtinimas, kad mada sukasi ratu. Šiuo atveju mados istorikai gręžiasi net į XVII–XVIII amžių.

Šortai. Visokiausių proporcijų šortai šiais metais turėtų būti itin populiarūs. Čia gausu vietos eksperimentams. Pavyzdžiui, šiltu oru gali praversti kostiumėlis ne su ilgomis kelnėmis, o būtent su šortais. T. y. su jais nevengiama oficialesnių aprangos derinių. O jeigu jūsų prioritetas – lengvumas ir atsparumas vasaros karščiams, rekomenduojamas lininis audinys.

Beje, šortams puikiai tinka ir mūsų jau aprašyta oda – taip suderinsite dvi aprangos tendencijas.

Kadangi šortai gali būti įvairiausių spalvų, nevienodo ilgio ir pločio, savąjį pasirinkimą atranda kiekviena moteris – tai, kas priimtina ir kas leidžia jaustis stilingai bei, žinoma, patogiai.

Džinsiniai sijonai. Džinsas – ypač populiarus (turbūt visur ir visuomet). Ir naudojamas įvairiausiems rūbams siūti. 2020-ieji – džinsinių sijonų metai. Šiemet karaliauja pusilgiai ir ilgi. Jie laikomi tokiais universaliais kaip ir mėgstamos džinsinės kelnės.

Galima susijuosti diržu, derinti su palaidinėmis ir megztiniais, su aukštakulniais, su sandalais…

O komfortu itin džiugina džinsas su elastanu: adekvatus pasirinkimas ir svarstant, kuo pasipuošti, ir vertinant tai, kas patvaru ir patogu.

 

Suknelės. O kokia gi vasara be suknelių? Kokios ant bangos šiais metais? Polka-dot (išmargintos vienodo dydžio taškeliais, rutuliukais). Puikus pavyzdys – viskozinis audinys, iš kurio pasiūta suknelė bus ne tik miela akiai, bet ir lengva, plona. Kaip tik tai, ko reikia vasarai!

Svarbu pasakyti, kad polka-dot kuo puikiausiai tinka ir kitoms aprangos dalims, pavyzdžiui, sijonams ar maudymosi kostiumėliams.
O kalbant apie vienspalvę aprangą vėlgi minėtina oda – suknelės iš jos taip pat yra šių metų hitas.

Atkreiptinas dėmesys į dekoltė formą. Keturkampė, plati – iškirpta kuo plačiau, gal ir pečius apnuoginant. Tokia forma iš dizainerių eskizų ir 1990-ųjų atminties sparčiai braunasi į podiumus ir gatves (ir tinka ne vien suknioms; palaidinė su tokia iškirpte atrodo ne mažiau šauniai.

Spalvos. Tarp madingiausių 2020-ųjų spalvų minimos šios: raudona, melsva, žalia, koralų rausva, šafrano, balta.

Naujai žvelgiama į spalvų žaismą, populiarus vadinamasis half & half derinys, kai viena rūbo pusė yra vienokios spalvos, o kita – kitokios. Pavyzdžiui, kairė megztuko pusė – rožinė, o dešinė – ruda. Sutikite, tai ne vien stilinga, bet ir praktiška mada, kadangi atsiranda galimybė sunaudoti audinių likučius. Kuo mažiau išmesti (o dar geriau – neišmesti), kuo efektyviau naudoti – tai tvari mada.

Karantino iššūkis?

Pasisiūti rūbą, su kuriuo būtų gera ir patogu? Tai įgyvendinama misija, ypač jei turite gerų audinių. O tokių rasite internetinėje parduotuvėje Tavosapnas.lt. Pasižvalgius, kas šiemet madinga, galima kurti savas interpretacijas ir puoštis tuo, ko nėra jokioje parduotuvėje. Tai gali būti įdomus karantino iššūkis. Ar senos svajonės įgyvendinimas.

Be abejo, aprašyti rūbų variantai aktualūs ir toms, kurios neketina pačios siūti, tačiau mąsto apie garderobo atnaujinimą ir nekantrauja pasipuošti.