Naudingi patarimai: kaip išsirinkti kavos staliuką

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tiek daug funkcijų, todėl nenuostabu, kad yra nesuskaičiuojama daugybė šių nepakeičiamų staliukų stilių ir medžiagų, iš kurių jie gali būti pagaminti.

Kavos staliuko dydis

Kavos staliukai būna skirtingų dydžių. Svarbiausia pasirinkti išmatavimus, labiausiai atitinkančius Jūsų svetainės dydį ir baldų išsidėstymą.

 

Turėkite galvoje šias tris pagrindines taisykles:

Pirma, rinkitės staliuką, kuris yra maždaug tokio aukščio, kaip Jūsų pagalvėlės ant sofos, arba netgi truputį žemesnį.

Antra, jo ilgis neturėtų būti didesnis nei du trečdaliai sofos ilgio.

Ir, trečia, išlaikykite dviejų pėdų ilgio atstumą tarp staliuko ir kitų baldų.

Praleidę truputį laiko su metru, turėsite reikiamus išmatavimus. Atsižvelkite ir į savo kūrybinius impulsus. Jei esate aukšto ūgio ar planuojate daugiau laiko praleisti prie staliuko ne sėdėdami, o stovėdami, tikriausiai praverstų pridėti kelis centimetrus aukščio.

 

 

Kita vertus, jei mėgstate sėdėti ant grindų, rinkitės žemą staliuką. Taigi pradėkite nuo trijų taisyklių, bet atminkite, kad forma ir funkcionalumas yra neatskiriami dalykai – į tai būtina atsižvelgti norint sukurti idealų gyvenamąjį plotą.

 

Kavos staliuko forma

Tradicinis kavos staliukas yra stačiakampio formos, nors baldų dizaineriai yra sukūrę nesuskaičiuojamą kiekį staliukų variacijų. Sunku apsirikti apsistojus ties tradiciniu variantu, bet, vėlgi, apsvarstykite, kaip baldas bus naudojamas. Apvalūs stalai sėkmingiau surenka į krūvą žmones, jie saugiau ir lengviau gali manevruoti aplinkui. Kvadratinis staliukas yra nepralenkiamas, kai norima tiesioginio, akis-į-akį bendravimo.

 

 

Kvadratiniai staliukai puikiai tinka kambaryje, kuriame dominuoja stačiakampio forma. Būkite atsargūs su šiais staliukais, jei kambarys itin mažas, tačiau jei norite subalansuoti didelio kambario interjerą, tai gali būti tinkamas variantas. Dabar populiarūs staliukai su keliomis skirtingų aukščių pakopomis, kurios suteikia daugiau funkcionalumo.

 

Kojos ir atramos

Staliuko paviršiaus forma – toli gražu ne viskas. Galvokite ir apie apačią, ypač atkreipkite dėmesį į svorio koncentraciją ir patogumą. Jei planuojate prie staliuko praleisti daugiau laiko, tikriausiai norėtumėte tokių atramų, kurios derėtų su Jūsų mėgstama kojų padėtimi. Jei turite vaikų, naminį gyvūnėlį ar vis netyčia susimušate kojos pirštus, labiausiai tinka truputį nuo kraštų į vidų patrauktos kojos.

 

 

Jei Jūsų kavos staliukas turės laikyti sunkius daiktus, geriau rinktis storesnes ir sunkesnes atramas. Kita vertus, lengvesnį staliuką nesunkiai patrauksite, kai reiks išplauti grindis, norėsis pašokti ar pažaisti tvisterį.

Kavos staliukų tipai

Pateikiame plataus diapazono kavos staliukų apžvalgą: nuo paprastų staliukų, skirtų laikyti daiktus lengvai pasiekiamame nuotolyje iki dėmesį savo neįprastu dizainu ar netradicinėmis medžiagomis atkreipiančių kūrinių, kurie nepaisant savo išradingumo, turi nemažiau funkcionalių.

 

Paprastas staliukas

Įprastai kavos staliukas yra stačiakampio formos, maždaug 76 centimetrų pločio ir 100–120 centimetrų ilgio. Nepamirškite, išmatavimai priklauso nuo sofos dydžio. Jei turite ilgą sofą, jums reikia tokio staliuko, kad žmonės, sėdintys prie krašto, galėtų jį pasiekti. Kavos staliukai gali būti iš medienos (ar į medį panašios medžiagos, pavyzdžiui, medžio drožlių plokštės ar lukšto), metalo, stiklo, akmens ar medžiagų derinio.

 

 

Kavos staliukas gali būti kvadratinis, stačiakampio formos, apvalus, ovalus ar bet kokios kitos formos, svarbu, kad proporcijos būtų suderintos su sėdėjimui skirtais baldais.

Vaikams ir naminiams gyvūnėliams draugiškas staliukas

Kavos staliukas yra vertingas dalykas, bet pasirinkimas turi būti gerai apgalvotas namuose, kuriuose gyvena maži vaikai ir naminiai gyvūnai. Daug mažylių išmoksta vaikščioti laikydamiesi už kavos staliuko krašto. Kita vertus, aštrūs kavos staliuko kraštai gali būti mėlynių ir sužeidimų priežastimi. Jei turite kampuotą staliuką, uždėkite ant aštrių kampų porolono. Arba rinkitės labiau vaikams draugišką formą, pavyzdžiui, apvalią. Būkite atsargūs su dažyto medžio staliukais, kurie graužiami nusilupa. Galiausiai, sudužęs stiklinis ar sulūžęs akmeninis staliukas gali sukelti rimtą pavojų.

Integruota talpykla

Dėl daugelio priežasčių verta pasirinkti kavos staliuką su stalčiais, lentynomis ar spintelėmis. Juose galite laikyti nuotolinio valdymo pultus, žurnalus, staltieses. Kai kurie kavos staliukai netgi turi gilias spinteles, kurias rasite atidarę vyriais pritvirtintą staliuko paviršių. Į šias spinteles galima sudėti stalo žaidimus ar patalynę ištiesiamai lovai.

Unikalūs dizaino sprendimai ir medžiagos

Kavos staliukai dažniausiai gaminami iš dažytos medienos, nupoliruoto akmens ar stiklo. Bet kartais galima rasti neįprastų medžiagų staliukų, pavyzdžiui, iš emaliuoto metalo, chromo, bronzos, betono, dulsvo ar spalvoto stiklo, odos ir iš plastiko pagamintų staliukų. Toks kavos staliukas tarnauja kaip išskirtinė kambario detalė, skatinanti komentarus ir diskusijas.

 

Staliukas su apmušalu

Kai kurie žmonės mėgsta didelius staliukus su apmušalais, nes jie atrodo kasdieniškai, tinka prie kitų apmušalų, ant jų puikiai pailsinamos kojos. Naudojant padėklą, ar kitą kietą paviršių, ant jų taip pat galima laikyti gėrimus. Didesnis nei pufas, kavos staliukas su apmušalu turi atliepti sofos išmatavimus. Jis gali būti apvalus, kvadratinis, ovalus ar stačiakampio formos, o paviršius gali būti lygus ar dygsniuotas. Staliukas gali būti apmuštas audiniu ar oda. Kai kurie kavos staliukai su drožtomis kojomis, išsiuvinėtais apmušalais, apsiuvais ir kutais atrodo gana elegantiškai.

Ypatingieji

Ypatingi kavos staliukai pasižymi papildomomis funkcijomis ar dizaino detalėmis. Tai gali būti, pavyzdžiui, šachmatų lentos kvadratėliai ant paviršiaus. Kai kurie staliukai turi pakeliamas kojas, kurios paverčia juos valgymui ar darbui skirtu stalu. Geriausia, kad staliukas atitiktų specifinius Jūsų poreikius.

 

Kavos staliuko dydžio gidas

Kai reikia naujo kavos staliuko, pirmiausia pravers metras. Nes kavos staliuko išmatavimai yra beveik tokie pat svarbūs, kaip jo forma ir stilius, Jei kavos staliukas yra per didelis ar per mažas, kambarys dėl neproporcingo baldo bus nejaukus. Norite darnos ir patogumo? Pasirinkite tinkamą dydį. Pateiksime tris svarbiausius matus, reikalingus tam, kad rastumėte sau tinkamą variantą.

 

Matai:
 

Aukštis. Tinkamo aukščio staliukas yra tame pačiame lygyje kaip ant sofos esančios pagalvėlės, arba keliais centimetrais žemesnis.

 

Ilgis. Kavos staliuko ilgis turi būti maždaug du trečdaliai jūsų sofos ilgio.

 

Vieta. Aplink staliuką reikia palikti maždaug 30–45 centimetrus laisvos vietos.