Naudingi patarimai: ką verta žinoti renkantis stalviršį

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Virtuvės stalviršių stiliai ir tendencijos

Pasirinkimo proceso pradžia:

Pirmiausia – funkcijos. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas namų ūkis yra skirtingas, nerasite vieno dydžio tinkančio visoms medžiagoms. Esate entuziastingas virtuvės šefas gaminantis namie mažiausiai penkis vakarus per savaitę? Ar organizuojate kokteilių vakarėlius virtuvės bare ar šeimyninius pietus? Turite vaikų, kurie nuolat išpilia sultis ar uogienę? Surašykite pagal svarbą tokius veiksnius kaip patvarumas, atsparumas dėmėms ir priežūros lengvumas bei patogumas.

Stilius. Apsvarstykite, koks paviršius Jums patraukliausias: atkreipkite dėmesį į dizainą, pojūtį, tekstūrą, atspalvius. Ar lietimo požiūriu jis turėtų būti šiltas ar šaltas? Kiek svarbu yra integruotos kriauklės, vientisas dizainas ir ryškios spalvos? Apsvarstykite papildomas detales, įskaitant storį, kraštų variantus.

Sumaišykite. Kiekviena medžiaga pasižymi unikaliais privalumais – nuo atsparumo karščiui iki lengvo valymo. Kaip pasirinkti tik vieną? Galbūt Jums ir nebūtina rinktis. Kai kurie namų savininkai mano, kad sumaišius kelias medžiagas priklausomai nuo Jūsų erdvės ir poreikių galima sukurti idealią virtuvę.

Apibrėžkite ir nustatykite savo biudžetą. Ši dalis nėra smagiausia, tačiau tai vienintelis būdas Jūsų variantams nustatyti. Išskyrus medžiagos kainas, atsižvelkite į įvairius pristytamo ir montavimo mokesčius, taip pat į įvairiais užsakomas detales (kraštus, integruotas kriaukles, kt.).

 

Kokie yra askirų stalviršių rūšių privalumai ir trūkumai?

Laminuotos lentos stalviršiai

Tai laminatu dengta medžio drožlių lenta. Šie stalviršiai yra pigiausi, todėl populiariausi. Laminatas gali būti matinis, pusiau matinis ar blizgantis. Šie paskutiniai lemia, kad virtuvė atrodo optiškai didesnė. Gali priminti marmurą arba medieną. Tokio stalviršio storis prasideda vos nuo 3 cm, tipinis ilgis būna daugiau net nei 3 metrai. Trukūmų šiek tiek turi. Yra atsparūs temperatūrai, tačiau pagrinde iki 180 Celsijaus laipsnių (tokia temperatūra pasižymi iš orkaitės išimta skarda su kepiniais). Šiuose stalviršiuose lieka įbrėžimų žymės. Plokštė gali suskilti, todėl negalima ant šios rūšies stalviršių pjaustyti ir statyti puodus vos juos nuėmus nuo kaitviečių.

 

Mediniai stalviršiai

Šie solidūs, atsparūs įbrėžimams ir smūgiams stalviršiai yra pagaminti iš kietos lapuočių medienos. Tai visų pirma bukmedis arba ąžuolas, kartais raudonmedis. Tokie stalviršiai yra iš medienos masyvo ar pagaminti iš laminuotos medienos. Laminuoti stalviršiai pasižymi tik tokiu praktiškumu, jog neskyla, juose nesiformuoja nelygumai. Laminuota mediena įprastai būna padengta aliejumi, lakuota ar dengta apsauga nuo drėgmės įsigerimo. Medinių stalviršių storis būna nuo 2,7 cm, ilgis – kartais viršija 3 m. Tokių stalviršių privalumai: patvarumas, atsparumas vandeniui, atsparumas aukštoms temperatūroms, cheminėms medžiagoms. Prie trūkumų galima priskirti tai, kad mediena keičia spalvą, tamsėja.

Akmeniniai stalviršiai

Populiariausi yra pagaminti iš granito ir marmuro. Granitas yra patvarus, atsparus vandeniui, nekenkia jam karštis ir cheminės medžiagos. Ant tokio stalviršio galima statyti vos nuo kaitvietės nuimtus indus. Ant neimpregnuoto marmuro matosi spalvų pokyčiai. Todėl tokie stalviršiai yra impregnuojami tam, kad vanduo ir aukšta temperatūra neturėtų neigiamo poveikio. Apsauginė danga papildomai apsaugo nuo įbrėžimų. Akmeniniai stalviršių privalumai yra tokie pat, kaip medinių atveju. Reikėtų pažymėti, kad taip pat egzistuoja dirbtinio akmens stalviršiai. Populiariausia medžiaga – corian. Tai 70 proc. natūralus akmuo, kita dalis – akrilas ir kiti pigmentai. Tokie stalviršiai atsižvelgiant į jų labai didelę kainą nėra populiarūs.

 

Konglomerato stalviršiai

Konglomeratas yra susmulkinto akmens (pvz. marmuras, granitas) ir poliesterio dervos mišinys. Išore šie stalviršiai primena akmeninius. Lengva juos prižiūrėti, tačiau kaina yra didelė.

Kompozitiniai stalviršiai

Kompozitai – tai mineralų junginiai su akrilu ar pigmentais. Apatinė, vidutinė danga – tai laminuota plokštė arba MDF, viršutinė – kompozitinė plokštė. Šių stalviršių privalumai: spalvų įvairovė, nesimato sujungimų. Galima juos atnaujinti. Šie stalviršiai atsparūs aukštoms temperatūroms, įbrėžimams, cheminių medžiagų poveikiui. Pagrindinis trūkumas – didelė kaina.

 

Stalviršiai su keramikinėmis plokštėmis

Juos gali padaryti ir pats (-i). Pakanka priklijuoti plokšteles ant vandeniui atsparios drožlių plokštės. Problema gali būti tokių stalviršių tarpų, kuriuose kaupiasi nešvarumas, valymas.

 

Plieniniai stalviršiai

Pagrinde tai drožlių arba plaušų plokštė, kurios paviršiuje yra kelių milimetrų skardos danga. Šiems stalviršiams nekenkia aukšta temperatūra, cheminės medžiagos, vanduo. Jie puikiai dera su šiuolaikiškais AGD įrenginiais: plieno spalvos šaldytuvo ar viryklės. Tačiau nuvalius juos drėgnu skudurėliu reikia taip pat nuvalyti sausu, nes kitaip matosi dėmės.

 

Stikliniai stalviršiai

Laminuoto arba grūdinto stiklo stalviršiai. Laminuoto stiklo stalviršiai – tai du plėvele atskirti stiklai. Grūdintas stiklas yra toks pat kietas kaip akmuo ir pasižymi tokiais pat privalumais. Tokius stalviršius nesunku priderinti prie interjero, nes egzistuoja platus spalvų pasirinkimas. Tačiau kaina yra pakankamai didelė.