Minkštų baldų valymas. Išsamiausios rekomendacijos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kiek kartų būdami darbe Jūs svajojote apie vakarą, kai tiesiog galėsite grįžti namo ir patogiai įsitaisyti ant savo mylimos sofos? Bet prisiminkime, kad netgi patys kokybiškiausi ir praktiškiausi daiktai laikas nuo laiko reikalauja mūsų rūpesčio ir priežiūros.

Žinoti kaip išvalyti minkštus baldus svarbu kiekvienam namų šeimininkui, jeigu tik norite juos išlaikyti švariais, gražiais ir tvarkingais.

Nesvarbu kaip rūpestingai prižiūrite savo sofą, nenumatyti atsitikimai vistiek kartais įvyksta, o baldai išsipurvina.
Taigi…. Atėjo tas momentas kai verta kažko imtis.

Vienas iš būdų, be abejo – kreiptis į valymo paslaugas teikiančią įmonę, tačiau išvalyti baldus Jūs galite nesunkiai ir patys. Svarbiausia žinoti kaip teisingiausiai tai daryti, tuomet Jūsų minkštieji baldai ilgai atrodys lyg nauji.

Visų pirma prieš imantis bet kurių minkštų baldų valymo, svarbiausia išsiaiškinti iš kokių medžiagų pagaminti,kokios sudėties yra Jūsų sofos apmušalai ir tik tuomet pasirinkti konkretų valymo būdą.

Visi geresni, aukštesnio lygio gamintojai, kartu su savo parduodamais minkštais baldais teikia ir trumpą instrukciją, kurioje nurodoma baldų apmušalų sudėtis ir tuo pačiu – rekomenduojami valymo būdai. Vienus apmušalus gamintojai rekomenduoja valyti tik cheminiu būdu, kitus galima skalbti skalbimo mašinoje arba valyti vandens pagalba kitaip.

Atminkite, kad skalbti mašinoje galima toli gražu ne visus apmušalus iš audinio. Vieniems toks būdas bus pats tinkamiausias, o kitiems visiškai nepriimtinas ir net galintis juos pažeisti.

Todėl svarbiausia – visų pirma pasitiksliname gamintojo rekomendacijas.

O ką daryti jeigu instrukcijų nesigauna rasti arba tiesiog jų nėra?

Kaip žinoti, kurie minkštų baldų valikliai ar valymo būdai tinkami Jūsų sofos valymui?

Atminkite, jog bet kuriuo atveju, kalbant apie baldų valymą, taisyklė numeris 1 – visuomet geriausia pradėti tik nuo pačio saugiausio, konservatyvaus valymo būdo, o tik tada atsižvelgiant į rezultatą, galbūt išbandyti, tarkime, stipresnį valiklį ir panašiai.

Taip pat itin svarbu: nepaisant pasirenkamo valymo būdo ar paties valiklio, rekomenduojama visų pirma valymą išbandyti mažiausiai pastebimoje baldo vietoje, pavyzdžiui sofos nugarinėje dalyje, jeigu ji nuolat stovi prie sienos.

Ant sofos esanti nedidelė, to paties audinio, dekoratyvinė pagalvėlė taip pat gali puikiai pasitarnauti bandymui.

Taip Jūs galite saugiausiai įsitikinti, kad valymas tikrai efektyviai veikia, o nesėkmės atveju baldui padaryta žala bus minimali – jos nesimatys.

 

Skalbti minkštų baldų apmušalus galima tik delikataus režimo nustatyme naudojant neagresyvias, nestipriausias skalbimo priemones, dažniausiai iki 30 laipsnių temperatūroje.

Prieš valant Jūsų sofą būtinai pirma ją išsiurbkite

Jeigu Jūsų baldai atrodo purvini, ant jų atsirado nemažai dėmių ir nešvarumų, prieš kažką darant, būtinai pirma juos išsiurbkite. Išsiurbimas pašalins susikaupusį sausą purvą,didesnę uždžiūvusią nešvarumų dalį bei dulkes.Verta išsiurbti visą minkštą baldą, o ne tik jo dalį kurią norėtumėte išvalyti.

Tai būtinas žingsnis. Neišsiurbus, o tiesiog pradėjus valyti, sudrėkinti esantys nešvarumai gali dar labiau ištepti baldą. Tam, kad gerai, kruopščiai išsiurbtumėte, naudokite specialų baldų priežiūrai skirtą antgalį. Dažniausiai, visi modernūs dulkių siurbliai yra komplektuojami su juo. Išsiurbimas taip pat padės pašalinti nuo sofos ar krėslo ir naminių gyvūnų plaukus, jeigu tokie yra.

 

Minkštų baldų valymas

Svarbiausias punktas.Jeigu „turite reikalų“ su dar šlapia dėme (ką tik kažkas išsipylė ant sofos), visų pirma nedelsdami gerai nusausinkite tą vietą. Svarbu neleisti skysčiui ar kitam nešvarumui įsigerti į baldo apmušalą. Tai užtikrins lengvesnį baldo valymą bei geresnį jo rezultatą. Priešingu atveju bus gerokai sudėtingiau, o kartais ir neįmanoma pilnai išvalyti/pašalinti atsiradusią dėmę.

Nusausinimui geriausia naudoti paprastą, nespalvotą, švarų rankšluostį. Nenaudokite nusausinimui spalvotų medžiagų/pluoštų ar servetėlių. Tai gali dar labiau pakenkti baldui.

Sausinant svarbu netrinti išpurvintos/šlapios vietos į šonus taip galimai dar padidinant dėmės plotą. Tiesiog pridėkite, netrindami, rankšluostį, taip kuo labiau sugerdami nepageidaujamą skystį.

Priemonės

Valant tekstilės apmušalo minkštus baldus dažniausiai puikiai veikia šilto vandens ir paprasto muilo arba visai nestiprios koncentracijos šilto vandens ir įprasto indų ploviklio (užtenka kelių lašų) mišiniai.

Valant jokiu būdu nenaudokite kempinių ar kitų kietesnių paviršių daiktų. Geriausiai valymui tinka labai glotnūs, minkšti audiniai/pluoštai. Taip nepakenksite apmušalo struktūrai.

Svarbu! Jokiu būdu nenaudokite per daug drėgnos, besisunkiančios šluostės. Pluoštas ar audinys, kuriuo valote turi būti tik visiškai nedaug sudrėkintas paruoštame mišinyje.

Per didelis vandens kiekis gali palikti nepageidaujamas, vadinamas „vandens dėmes“, o taip pat gali paskatinti apmušalo audinio susitraukimą ir galimą jo formos pasikeitimą.

Pasikartosime: šluostė turi būti tik vos drėgna, tačiau jokiu būdu ne per daug, kad iš jos nesisunktų vanduo.

Per didelio vandens kiekio šluostėje ypatingai verta saugotis jeigu minkštų baldų apmušalai nėra nuimami, mat galimai, valymo metu, atsiradusias „vandens dėmes“ vėliau gali būti ypač sunku pašalinti.

Atkreipkite dėmėsį – valymo judesiai taip pat privalo būti atliekami tik į dėmės vidurį, jokiu būdu ne į išorę. Taip Jūs neišplėsite dėmės dar labiau.

Valymo priemones naudokite negausiai ir tik konkrečios dėmės vietoje, nedaugiau kaip 30-35 centimetrų spinduliu. Jeigu dėmė/dėmės yra gerokai didesnės, galbūt verta kreiptis į specializuotą valymo įmonę – profesionalus.

Džiovinimas

Išvalius ar išskalbus minkštų baldų apmušalus privalu džiovinti tik natūraliu būdu, be džioviklių pagalbos, kiek toliau nuo paties šilumos šaltinio (radiatoriaus ir pan.).

Išskalbus nuimamus minkštų baldų apmušalus svarbu neišdžiovinti jų iki galo. Juos reiktų uždėti atgal ant pagalvių dar vos drėgnus. Taip Jūs užsitikrinsite, kad audinys nepageidaujamai nesusitrauks ir apmušalai nepakeis savo, o kartu ir sofos pagalvių formos.

Galutinis išplautų minkštų baldų apmušalų išdžiūvimas visuomet turi įvykti tik juos uždėjus ant pagalvių.

Natūralios odos apmušalų valymas

Natūralios odos apmušalus geriausia valyti specialiomis, rinkoje siūlomomis priemonėmis. Verta paminėti, kad tokio tipo apmušalų valymas yra bene paprasčiausias. Pagrindinė rekomendacija – odinius baldus, pagal galimybę, valyti momentaliai po to kai ant jų kažkas išpilama ar atsiranda bet kuris nešvarumas. Tai užkirs kelią nepageidaujamų medžiagų/nešvarumų patekimui į odos poras.

Natūrali oda, iš esmės, yra puikiai apsaugota, todėl tokių baldų valymui dažnai pakanka ir tiesiog minkšto audinio šluostės lengvai sudrėkintos šiltame vandenyje, be jokių chemikalų.

Oda, priešingai nei audiniai, turi žymiai geresnę apsaugą nuo momentalaus skysčio ar nešvarumo įsiskverbimo, todėl ir jos valymas yra dažnai gerokai paprastesnis.

 

Specifinių audinių rūšių minkštų baldų apmušalų valymas.  Zomšas, veliūras ir mikrofibra

Veliūro, zomšo ir mikrofibros minkštų baldų apmušalai gana gerai valosi šilto vandens ir paprasto muilo tirpinio pagalba. Tokiame mišinyje vos sudrėkinus minkšto audinio šluostę (kaip buvo rekomenduojama straipsnyje, aukščiau), baldų apmušalus galima valyti ir nenuėmus jų nuo pagalvių ar baldo rėmo.Esminis momentas – ir vėl nenaudoti per daug vandens!

Pabaigai norėtumėme paminėti, jog jeigu abejojate galimu rezultatu arba ypatingai atsargiai žiūrite į baldų valymo procesą, tokiu atveju geriausia kreiptis į profesionalus geriau išmanančius šį darbą.

Remiantis savo daugiamete patirtimi mes išrinkome geriausius minkštų baldų valymo būdus, kuriais ir pasidalinome su Jumis.

Jeigu įsigijote baldus salone Ail Design, prašome visuomet kreiptis dėl konkretaus audinio priežiūros ar valymo rekomendacijų.

Salonas Ail Design neprisiima atsakomybės dėl kitur įsigytų baldų valymo rezultatų.

Visi straipsnyje išdėstyti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio ir tūrėtų būti naudojami tik pasikonsultavus su Jūsų baldų pardavėju.