Miegamojo lovose praleidžiama net 25 metus
Ką kiekvienas pajuntame, kai prastai išsimiegame arba kai apskritai mažai miegame ir beveik visą naktį tenka tiesiog prasivartyti lovoje, pasakoti nereikia.
Jei nuo šono ant šono ar skaičiuojant už lango spingsinčias žvaigždes tenka praleisti tik vieną ar vos kelias naktis, situacija nėra labai prasta, apie kurią net erzelis kyla pasakojant nemiegojusiam žmogui.
Tačiau, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių (o kartais – dėl visiškai nežinomų), nemiga kankina naktis po nakties ir taip ilgą laiką, tai gresia rimtomis sveikatos problemomis. Prastai pailsėjus, dieną vargina galvos skausmai, sunku dirbti ir bendrauti, pasidarote irzlūs, negalite susikaupti, net ima silpnėti atmintis, imunitetas, palaipsniui užklumpa lėtinės ligos.
Išsimiegoti atitinkamą laiką, kad pailsėtų ir smegenys, ir kūnas, būtina kiekvienam žmogui, todėl vis dažniau išgyvenant bemieges naktis, reikia ieškoti to priežasčių ir jas šalinti.
Manoma, kad sveikam miegui būtinas toks komplektas: miegančiojo kūno poreikius atitinkantis čiužinys, pagrindas jam – grotelės, ortopedinė pagalvė ir kuo natūralesnio pluošto, antialergiška antklodė bei patalynė.
Medinės grotelės bei čiužinys turi būti atitinkamo dydžio, aukščio ir pritaikyti prie lovos rėmo. Medikai tvirtina, jog tinkamiausia miegoti ant vidutinio kietumo čiužinio. Koks tinkamiausias jums, verta išbandyti dar prekybos vietoje.
O padarykite štai ką: gulėdami pakiškite ranką sau po juosmeniu, atsipalaiduokite ir pabandykite ranką ištraukti. Jei tai padaryti yra sunku – čiužinys yra per minkštas, o jei pavyko ranką ištraukti itin lengvai – jis per kietas.
Paskaičiuota, kad vidutiniškai 8 valandas miegantis žmogus miegamojo lovose praleidžia maždaug 25 metus. Taigi, šis poilsiui skirtas baldas yra tikrai labai svarbus žmogaus gyvenime, turintis įtakos jo sveikatai, kasdienybei ir net santykiams.
Miegamajame kambaryje turėtų vyrauti pastelinės ar žemės spalvos, kurios veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai, todėl ir lovą reikėtų rinktis su tokių atspalvių detalėmis. Lovos ilgis turėtų bent 15 centimetrų viršyti miegančiojo ūgį.
Renkantis sau lovą, reikėtų ant lovos krašto atsisėsti ir bandyti kojų padais pasiekti grindis, o sunertų po galva rankų alkūnės neturėtų išlysti už lovos kraštų. Jei tai atlikti pavyksta, vadinasi, tokios miegamojo lovos jums „kaip tik“.
Miegamojo lovos galvūgalis yra pati gražiausia šio baldo dalis. Iš kokios medžiagos ji bus pagaminta nėra taip svarbu, kiek reikėtų atsižvelgti į jo patogumą – juk norėsis ten atsiremti. Šios baldo dalies dizainą, stilių, spalvą reikėtų derinti prie viso miegamojo kambario interjero.
Prie jo taip pat turėtų derėti miegamojo lovos dizainas, nors dažniausiai pats šis baldas tampa pagrindinio šios intymios erdvės akcentu, pagal kurį toliau kuriamas visas supančios aplinkos interjeras. Miegamojo lovos visuomet „pareikalaus“ stilingos ir patrauklios lovatiesės, o bendras šio baldo vaizdas turėtų tiesiog kviesti panirti į minkštus patalų bei sapnų debesis…
Miegamojo lovos gali turėti ir patalynės dėžę, o ji bus tikrai puikiai įvertinta tais atvejais, kai kambarys yra nedidelis, kai daiktų pasidėjimui stinga vietos. Į dėžę sudėta patalynė padeda namuose palaikyti tvarką ir grožį, nors ir retai kas užeitų į šią privačią žmogaus erdvę.