Miegamojo baldai – ypatingos svarbos
Beveik visada miegamajame išlaikomas vienas baldų stilius. Šiam variantui geriausiai tiks baldų komplektas, kurį dažniausiai sudaro lova, spintelės prie lovos, naktinis staliukas, drabužių spinta, komoda, veidrodis. Komplekto sudėtis gali keistis priklausomai nuo Jūsų poreikio.
Kai kurių dalių gali nebūti, arba galima panaudoti papildomas detales, kurios leis pavyzdžiui pusryčiauti lovoje. Tai pat komplekto pasirinkimas priklauso nuo miegamojo parametrų.
Miegamojo baldų stiliai
Iš pradžių reikia pasirinkti baldų stilių. Vienas populiariausių stilių – klasikinis. Tamsinta, šiek tiek pretenzinga lova su lovugaliu iš ąžuolo, spintos su lenktomis kojelėmis – visa tai buvo populiaru ankščiau, bet ir šiais laikais turi paklausą tarp pirkėjų.
Mažai patalpai labiau tiks minimalizmas arba Hi-tech stilius. Labai aktualu – šviesios spalvos, mažai baldų, šiuolaikinės detalės ir erdvės lengvumo pojūtis, kuris leis atlaisvinti miegamąjį nuo nereikalingų daiktų. Jeigu Jums prie širdies sklandžios formos ir originalūs sprendimai, rinkites modernizmo stiliaus baldus.
Dizaineriai išskiria dar vieną detalę, kuri lemia miegamojo stilių. Tai lovugalis. Masyvus, aukšti, raižyti mediniai lovugaliai reikalauja tokio pat klasikinio stiliaus kitų baldų elementų. Prie stiliaus modern geriau tiks lengvi rėmai iš metalo. Rytų stiliaus miegamajame dažniausiai pamatysime žemą lovą be lovugalio, todėl atrodo, kad didelis patogus čiužinys tiesiog šiek tiek pakeltas nuo grindų. Stilingas kaimo stilius kantri gali būti išreikštas lovugaliu iš rotango.
Baldų gamyba ir medžiagos
Miegamojo baldų gamybai naudojamos įvairios medžiagos. Brangūs prabangūs komplektai gaminami iš medžio masyvo, faneruotos plokštės arba kombinuojant šias medžiagas. Pigesni gaminami iš įvairių baldinių plokščių – medžio dulkių arba medžio drožlių plokščių, dažytų arba padengtų laminatu. Renkant baldus miegamajam, reikia prisiminti, kad kuo mažesnė patalpa, tuo kuklesnis turi būti dekoras. Psichologai teigia, kad miegamojo interjeras gali slėgti žmogų net giliai jam miegant. Todėl miegamasis turi būti ne tik gražus, bet ir jaukus.
Miegamojo lova
Kaip žinome, lengviausias būdas pagražinti savo egzistavimą – nusipirkti gerą lovą ir išmokti visiškai atsipalaiduoti. Tam, kad pasirinkti lovą, kuri tiks būtent Jums, pageidautina sužinoti apie jos konstrukciją. Rėmas, ant kurio guldomas čiužinys, gali būti kaip medinis taip ir iš metalo. Kai kurie rėmai turi mechanizmą, kuris leidžia reguliuoti sistemos standumą, keisti galvos, kojų pakėlimo kampą. Tokie rėmai yra brangesni, užtat užtikrina maksimalų komfortą. Lankstūs mediniai rėmai turi geras ortopedines savybes. Rėmą viengulei lovai turi sudaryti ne mažiau, kaip 15-17 skersų medinių juostelių. Dvigulėje lovoje du kartus daugiau.
Dar vienas svarbus parametras – lovos matmenys. Optimalus ilgis – 190-210 centimetrų. Viengulė lova turi būti ne siauresnė, negu 90 centimetrų, dvigulė – 140 centimetru. Optimalus lovos aukštis – 40-45 centimetrų. Kokia graži ir patvari bebūtų lova, pagrindą geram miegui sudaro vis dėlto čiužinys.
Lovos čiužinys
Čiužinį geriau pirkti ortopedinį. Tokie čiužiniai būna kieti, puskieti ir minkšti. Kiečiausi čiūžiniai lateksiniai su kamšalu iš natūralių dervų. Minkšti čiūžiniai su natūraliu kamšalu išlaiko miegančio žmogaus kūno formą ir atkartoja visus jo judesius. Puskieti čiužiniai – iš latekso su spyruoklėmis, kiekvienai kūno daliai skirtas tam tikras skaičius tam tikro skersmens spyruoklių. Geri čiužiniai yra daugiasluoksniai ir gaminami iš natūralių medžiagų. Porolonas naudojamas pigesniuose modeliuose, jie yra neilgaamžiai, prieš perkant tokį čiužinį, reikia gerai pamąstyti.
Ne mažiau svarbi yra vieta, kur bus saugoma patalynė. Jeigu atskirai komodai neužtenka vietos arba pinigų, reikia atkreipti dėmesį į lovas su dėžėmis patalynei – stacionariais arba ištraukiamais.
Baldų mados
Sezonų naujoves aptarinėja ne tik drabužių dizaineriai, žvejai ar batų pardavėjai, bet ir baldų kūrėjai. Apie baldų madą, vyraujančias jos tendencijas Lietuvoje dar nei daug kalbama, nei itin jomis domimasi. Kita vertus, baldų madą sekti kur kas sunkiau – šiuos buities daiktus keičiame kur kas rečiau nei kitus. Juolab, turint galvoje ekonominę mūsų situaciją, suprantama, kad kai kuriuose namuose baldai keičiami kartą per porą dešimtmečių. Baldų mados tendencijos aptarinėti pradedamos taikant du pagrindinius kriterijus – spalvos ir formos. Beje, ir čia egzistuoja aukštoji ir naudoti skirtoji mada. Pagrindines tendencijas ir kryptis baldininkams jau seniai diktuoja italai, taigi nenuostabu, jog specialistai pasižiūrėti naujovių kasmet skuba į Milane vykstančią baldų parodą.
Radikaliau baldų mada keičiasi kas 2-3 metus, tačiau madingos detalės, įvairūs niuansai kinta kasmet. Nepastoviausios yra baldų spalvos – naujovės čia diegiamos kiekvienais metais.