Medinių baldų priežiūra

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ką vertėtų žinoti, įsigyjant medžio masyvo baldus ?

 

Visų pirma, užsisakant medžio masyvo baldus, verta prisiminti, kad jie gaminami ilgiau nei baldai iš plokštės. Mūsų baldai gaminami vienetais ir kiekvienas jų yra unikalus kūrinys, jų gamyba prasideda nuo rąsto išpjovimo į ruošinį, džiovinimo, drožinėjimo, surinkimo, dažymo, pakavimo ir transportavimo iki Jūsų.

 

Šis procesas ilgas ir užtrunka ne vieną savaitę. Jei pasiryžote palaukti, vertėtų prisiminti ir kitą niuansą. Tonuojant (dažant) medieną, ne visada galima išgauti tokią pat spalvą, kokia parodyta kataloge. Priklausomai nuo medienos rūšies, džiovinimo trukmės, sąlygų ir technologijos spalva gali skirtis keliais tonais, nors ir buvo dažoma laikantis visų reikalavimų. '

 

Todėl, jeigu sumanėte priderinti naujo baldu komplekto spalvą prie dar senelės naudotos antikvarinės indaujos, niekas negali garantuoti, kad jums tai tikrai pavyks. Kitas dalykas – rievės. Dviejų visiškai vienodų medžių miške nebūna, todėl ir rievių piešinys ant šalia pastatytų spintelių durelių gali visiškai skirtis. Ant pačios medienos toks skirtumas gali būti nežymus, tačiau tonuojant kai kurias medienos rūšis, pavyzdžiui, ąžuolą, rievės išryškėja, o kartu ir jų piešinių skirtumai. Kiekvienas medinis baldas yra vienetinis gamtos kūrinys, todėl neverta kovoti su gamta bandant užgožti baldo individualumą ir unikalumą.

 

Aišku, visi šie niuansai aktualūs tuomet, kai baldas yra užsakomas, jeigu nusprendėte nusipirkti baldą parduotuvėje, nors ir pasirinkimas bus pakankamai ribotas, iš karto matysite, ką perkate.

 

Medinių baldų priežiūra:

 

Pagrindinis spinduliuojančių šiluma medinių baldų privalumas – ilgaamžiškumas ir patvarumas. Baldai gali tarnauti kelis šimtus metu. Net šimtą metų perkopusius medinius baldus galima sėkmingai restauruoti ir prikelti antram gyvenimui. Nors gaminant ir baldai, ir pati mediena impregnuojami, o užbaigtas baldas nulakuojamas, medžio masyvo baldai reikalauja priežiūros.

 

Visų pirma baldus būtina saugoti nuo mechaninio poveikio, temperatūros svyravimų, drėgmės ir dėmių. Tik ką atkeliavusį į namus naują baldą rekomenduojama padengti specialiomis priemonėmis, skirtomis apsaugoti medinius baldus. Tokių priemonių: skystų, purškiamų, tepamų, galima įsigyti baldų parduotuvėse, kai kurios iš jų yra skirtos tik tam tikroms medienos rūšims. Štai keletas patarimų, padėsiančių jums prižiūrėti ir ilgai išlaikyti medinius baldus gražius:

Nelaikykite medinių baldų tiesioginėje saulės šviesoje, nes jie blunka.

Stenkitės statyti medinius baldus kuo toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir kondicionierių – mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai.

Medžio masyvo baldai gali išdžiūti šildymo laikotarpiu, todėl patariama drėkinti namų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 55% , atsiranda didele rizika, kad baldas sutrūkinės. Taip atsitinka ne dėl gamintojo kaltes , o dėl neteisingos eksploatacijos.

Kai kurių plastikinių ar guminių daiktų sudėtyje yra medžiagų, galinčių pažeisti medinių baldų apdailą, – gali atsirasti dėmių, todėl vertėtų atidžiau rinktis jų pastatymo vietą arba naudoti minkštus apdangalus, audeklus bei servetėles.

Keiskite daiktų, esančių ant medinių baldų, stovėjimo vietą – net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.

Atsiradusius nešvarumus stenkitės nuvalyti iš karto. Vanduo gali palikti ant baldo šviesias dėmes, o kvepalai, alkoholis, priemonės po skutimosi ir medikamentai – smarkiai apgadinti apdailą.

Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas, kad reikėtų kuo mažiau trinti.

 

Teisingas medinių baldų perstatymas

 

Jei baldų durelės ar stalčiai varstosi netinkamai, pirmiausiai patikrinkite, ar baldas stovi taisyklingai – lygiagrečiai grindims. Jei ne, pakoreguokite baldo padėtį, remdamiesi gamintojo nurodymais. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad baldai gali susmegti į kiliminę dangą – tai taip pat gali būti netinkamo stalčių bei durelių varstymosi priežastis.

Perstumdami lovą į kitą vietą, visuomet pirma ją išrinkite, kad nepažeistumėte lovos rėmų. Taip pat įsitikinkite, kad Jūsų lovoje įmontuotos visos reikiamos atramos – tai garantuos jos ilgaamžiškumą ir patogumą jums

 

Mediniai baldai bijo saulės ir vandens

 

Bene didžiausi medinių baldų priešai – saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai, didelis karštis ir didelis šaltis. Norint, kad šie baldai ilgai tarnautų neužtenka juos nuolat prižiūrėti.

Labai svarbu jiems surasti gerą vietą – kad nebūtų arti radiatoriaus ir lango. Nuo radiatoriaus sklindanti šiluma ir per langą besiskverbiantys saulės spinduliai ilgainiui gali pakenkti – baldas ims skilinėti, keisti spalvą. Iš natūralaus medžio pagaminti baldai bijo karščio ir vandens. Todėl jei ant jo išsiliejo vanduo, nedelsiant reikėtų nusausinti. O jei statomas karštas kavos ar arbatos puodelis, vertėtų patiesti specialius padėklus.