Kaip prižiūrėti antikvarinius baldus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Išsiaiškinkite galimas valymo priemones

Prieš pradedant valyti antikvarinius baldus, reikėtų išsiaiškinti, kokiomis valymo priemonėmis juos galima ir geriausia valyti. Netinkamas valymas gali labai sumenkinti daikto vertę. Šiuolaikinės valymo priemonės –- buitinė chemija – gali padaryti didelę žalą, pavyzdžiui, ne tiktai nuvalyti dažus, bet sugadinti ir paviršių. Jeigu ko nors nežinote, reikėtų paklausti eksperto patarimo.

 

Pasirinkite priemones, kurios tiks būtent jūsų antikvariniams baldams

Įsigiję antikvarinius baldus sendaikčių parduotuvėje, pastebėsite, kiek daug ant jų nusėdę dulkių. Todėl pirmiausia reikėtų juos nušluostyti specialiu baldų vašku. Tokį baldų vašką reikia parinkti pritaikant spalvą jūsų įsigytam pirkiniui.  Pasirinkite nešiurkščią šluostę ir lengvai  nuvalykite antikvarinį kūrinį . Stenkitės nepažeisti paviršiaus. Net jeigu jūsų baldas ir turės keletą įbrėžimų, tinkamai parinka vaškavimo priemonė padės tai paslėpti.

Atkreipkite dėmesį, kad antikvariniai baldai gali turėti originalių arba per laiką susiformavusių įbrėžimų, dėmių, įskilimų, kurių neverta „gadinti“ vaškavimo procesu. Tai suteikia baldams išskirtinumo, be to tai paties baldo istorijos palikimas.
Antikvarinius baldus vaškuokite ne dažniau kaip kas 3-4 mėnesius

Antikvarinius baldus patartina vaškuoti kas 3-4 mėnesius arba pagal poreikį

Tai padės jūsų baldams ilgiau išlikti tokios būklės, kokius juos įsigijote. Įsidėmėkite, kad tiesiogiai ant antikvarinių baldų purkšti ir pilti vaško nepatartina. Per ilgą laiką tai gali pakenkti baldų paviršiui ir suformuoti naujų nereikalingų dėmių. Todėl naudojamomis valymo priemonėmis visada pirmiausia ištepkite šluostę ir tik tada ja valykite baldų paviršių.

Saugokite antikvarinius baldus nuo drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių

Skirtingais sezonais gali prireikti skirtingos antikvarinių baldų priežiūros. Vasarą patartina sudrėkinti baldų paviršių drėgna šluoste. Taip ne tik nuvalysite dulkes, bet ir apsaugosite nuo išsausėjimo. Venkite antikvarinius baldus statyti ten, kur saulės spinduliai tiesiogiai patenka ant paviršiaus. Tai neleis jūsų baldams išblukti.

Tuo tarpu žiemą saugokite baldus nuo drėgmės ir pelėsio. Reikėtų pasirūpinti, kad jūsų kambaryje santykinis oro drėgnumas būtų ne daugiau kaip 60 procentų

Atnaujinkite antikvarinius baldus pagal poreikį

Antikvarinių baldų restauracija, norint atkurti identišką istorinę išvaizdą, gali atrodyti gera idėja. Tokiu atveju, geriausia kviestis į pagalbą restauracijos specialistą. Jeigu atnaujinant baldą užtenka jį nulakuoti, galite ir patys tai padaryti, bet jeigu reikalingas rimtesnis darbas – tai geriau jį patikėti profesionalams. Tokiu būdu išsaugosite baldo išvaizdą ir vertę.

Kad antikvariniai baldai neprarastų savo originalios išvaizdos pakanka nesudėtingos ir nebrangios priežiūros. Svarbiausia tai daryti atsargiai. Jeigu pageidaujate pakeisti savo pirkinį pagal jūsų poreikius, pasitelkite į pagalbą antikvarinių baldų specialistą ir turėsite ne tik istorinį baldą, tačiau ir kūrinį, kuriame yra dalelė Jūsų.