Kaip kiekvienam kambariui išsirinkti tinkamus baldus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Aplinkinių patarimai yra vertingi tol, kol jie nemato namo ar buto projekto, kurį pasiruošėte patys ar su architekto pagalba.

Kai žmonės, kurie jūsų namuose negyvens pamato projektą ir išgirsta viziją, pradeda siūlyti įvairius variantus. Atminkite, jie bus jūsų namų svečiai, todėl įtikti jiems neprivalote. Geriau įtikite sau ir prieš pirkdami baldus, gerai pagalvokite – „ar man taip bus patogu ir naudinga“.

Aišku, reiktų atkreipti dėmesį į kiekvienos baldų rūšies specifiką. Trumpai apžvelkime į ką labiausiai reiktų atkreipti dėmesį perkant standartinius baldus (nestandartiniai baldai paprastai užsakomi pagal specialų užsakymą iš baldų gamybos įmonių).

Virtuvės baldai. Virtuvės baldai yra labai specifiniai. Čia pirmiausiai reiktų žinoti 6 metrų taisyklę. Šaldytuvas, viryklė ir plautuvė turi būti nutolę vienas nuo kito ne didesniu nei 6 metrų atstumu bendrai. Tai reiškia, kad nuo šaldytuvo iki plautuvės gali būti 3 metrai, o nuo šaldytuvo iki viryklės taip pat 3 metrai.

 

Visi šie prietaisai turi gali būti išdėstyti vienoje linijoje arba trikampiu, bet trikampio kraštinių ilgis neturėtų viršyti 6 metrų. Priešingu atveju bus nepatogu. Kitas momentas yra virtuvės baldų aukštis, ypač stalviršio, kuris statomas ant spintelių, kurių kojų aukštis gali būti reguliuojamas. Nuo ko reiktų pradėti planuoti virtuvę?

 

Nuo viryklės vietos, o ne nuo plautuvės reikia pradėti, nes gartraukio vieta yra labai svarbi. Jei nutekamąjį vamzdį galima padaryti bet kokio ilgio, svarbu, kad būtų nuolydis, tai ilgas gartraukio vamzdis reiškia, kad virtuvėje laikysis gaminamo maisto kvapai, o ventiliacijos sistema neveiks kokybiškai. Jei virtuvė yra bendrame gyvenamajame kambaryje, tai gali sukelti ir kitų problemų, nes prasta ventiliacija reiškia besikaupiančią drėgmę.

 

Kitas svarbus patarimas renkantis virtuvės baldus – apatinės spintelės su kokybiškais stalčiais. Visa kita – fantazijos ir funkcionalumo išbandymas. Viską tiesiog gerai išsimatuokite ir baldus pirkite drąsiai. Jūsų virtuvė bus tobula!

 

Svetainės baldai. Svetainės baldai yra tie baldai, kuriuos dažniausiai mato svečiai. Juk nesivedame jų į vonios kambarį, vaikų kambarį ar miegamąjį… Dėl to mąstykite apie svetainę kaip apie reprezentacinę vietą, kuri turi atskleisti jūsų šeimos charakterį, požiūrį ir gyvenimo vertybes. Svetainės baldų paskirtis – reprezentacinė. Dėl to ant sienų sukabintose lentynose sudedamos knygos, įvairios dovanos, nuotraukos, suvenyrai iš užsienio šalių.

Reiktų šias spinteles rinktis pagal tai, ar turite ir norite parodyti daug, ar tik reikšmingiausiais dalykais. Svetainės baldai taip pat yra ir spintos, kurių paskirtis – sutalpinti kuo daugiau rūbų, tačiau paslėpti juos nuo svetimų akių. Tam labai pasitarnauja veidrodžiai ant spintų durų, kurie ne tik “platina” patalpos erdvės pojūtį, bet ir nukreipia svečių dėmesį – nežiūrės juk žmogus visa vakarą į save veidrodyje…

Svetainės baldai yra skirti ne tik pasirodyti, bet ir leisti laisvalaikį, dėl to čia statomi stalai, kuriuos nesunkiai galima kilnoti, išnešti į kitą kambarį, kad liktų vietos. Namų pramogoms naudojamas televizorius, namų kino sistema, muzikinis centras. Nepersistenkite, nes „sekcijų” laikai jau praėjo…

Prieškambario baldai. Prieškambario baldai turi vieną tikslą – būti tiek funkcionalūs, kad padėtų susikrauti visus viršutinius rūbus ir batus, kad šie nemaišytų, neneštų purvo į namus. Pirmiausiai tai spintos ir kabyklos, batinės spintos. Čia reikia apgalvoti daugiau smulkmenas, nei pačią prieškambario baldų formą – kur bus kabinami rūbai, kurie nėra dažnai vilkimi, kur atėję svečiai galės greitai pasikabinti savo paltus, kur kabės batų šaukštas, kur bus dedami raktai, o kur batų priežiūros priemonės. Kokia bus grindų danga, kur kabos skėtis, jau nekalbant apie tai, kur bus vieta šalikams ir kepurėms.

Smulkmenas suplanuoti reikia pagal individualius poreikius ir įpročius. Jei norite geriau įsivaizduoti, kaip turi atrodyti jūsų prieškambario baldai, pabandykite namuose atsistoti visa šeima plius dar du suaugę žmonės. Visi turite tilpti. Tada jūsų prieškambario baldai ir bus tinkamai pasirinkti.

Vaikų baldai. Vaikų baldai yra nenaudinga investicija. Kodėl? Todėl, kad jie, kaip ir rūbai, yra išaugami. Tai reiškia, kad pastatę vaikams, kuriems dabar 5 metai, baldus juos turėsite keisti per artimiausią dešimtmetį, nes 15-metis tikrai nenorės gyventi princesėmis ir riteriais papuoštame kambaryje, miegoti per trumpoje siauroje lovoje.

 

Dėl to reikia gerai pagalvoti, kaip iš esamų baldų gauti daugiau naudos. Gal net vertėtų gaminti kiek per didelius baldus, kuriuos esant mažam vaikui galima papildomai apstatyti tam tikrais elementais ir žaisliukais. Aišku, labiausiai reiktų atkreipti dėmesį į baldų medžiagas. Ant jų turi būti galima nesunkiai dažyti… Vaikų baldai dažniausiai yra įsivaizduojami, kaip lova su spintelėmis, stalu kompiuteriui ir kitiems įvairiems daiktams.

 

Tai dabar populiari tendencija, tačiau rekomenduojama, jei yra sąlygos, lovas ir lentynas daryti atskirai, nes vaikui paaugus lovą galima pakeisti, o lentyna ir spintelės nepamaišys. Tai ar baldai mergaitėms, ar berniukams iš esmės nieko nekeičia, tik spalvas ir elementus. Vaikų baldai turi tendenciją su laiku virsti jaunuolio baldais – vis dar spalvingi, bet jau suaugusių formų.

 

Miegamojo baldai. Miegamojo baldai yra vieni iš svarbiausių baldų namuose. Trečdalį gyvenimo praleidžiame miegamajame, todėl čia viskas turi būti patogu. Tai bene vienintelė vieta, kur nereikia prabangos. Patogi lova ir čiužiniai yra pagrindiniai elementai. Taip pat ir spintos bei spintelės susidėti visiems rūbams, vieta televizoriui, gal net maža biblioteka, kurioje tilps knygos skaitomos prieš miegą.

 

Atminkite, kad miegamojo baldai turi sutalpinti ir jūsų patalynę, todėl pasidomėkite, kaip sukrausite 5 pagalves ir 3 antklodes. Jei dėsite jas į spintą, tai kur keliaus rūbai? Miegamasis – taikos vieta, kuriame meilės turi būti daugiau negu barnių. Ai irgi svarbu renkantis baldus.

 

 

Minkšti baldai. Minkštieji baldai dažniausiai yra statomi svetainėje, tačiau jie savo vietą gali rasti ir virtuvėje, ir vaikų kambaryje, ir miegamajame. Tai minkštieji kampai, sofos, banketės, foteliai, pufai. Renkantis minkštąjį kampą yra svarbu gerai apskaičiuoti kaip jis sumažins jūsų namų erdvę.

Nuo vieno baldo iki kito turi būti mažiausiai 1 metras praėjimui, priešingu atveju kils įvairių nepatogumų. Kitas momentas yra minkštųjų kampų funkcionalumas ir galimybė paversti juos spintelėmis ir lovomis svečiams. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos rinkitės visus minkštuosius baldus.

Biuro baldai. Biuro baldai yra skirti verslui ir darbui namuose. Esant sąlygoms, galite skirti vieną kampą ar net kambarį ir įsirengti ten erdvę darbui. Taip biuro baldai gali būti perkami ir namams. Visų pirma, biuro baldai yra perkami, kai reikia greitai sukurti darbo vietą, ir nėra laiko laukti kelių savaičių, kol pagal užsakymą bus pagaminti stalai, dokumentų spintos, stalčių spintelės, pertvaros ir kiti biuro baldai.

Svarbus yra funkcionalumas ir spalva. Reiktų atkreipti daugiau dėmesio į stalų išmatavimus, stalo plokštės storį ir funkcionalumą.

Patarimus galima žarstyti į kairę ir dešinę, tačiau nepamirškite rinkdamiesi baldus vadovautis sveika logika ir protu.