Kaip atnaujinti seną spintą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jei nesiruošiate jų atnaujinti dabar, neparduokite kitiems, sudėkite viską į palėpę ar garažą, ir jie tikrai sulauks savo naujos gimimo dienos kažkada ateityje.

 

Žmonės senų baldų atsikrato dėl to, kad jie tampa morališkai pasenę arba tiesiog nemėgsta senovinių daiktų, be to, nežino, kaip tai daryti. Ką, pavyzdžiui, daryti su sena spinta? Bandyti šveisti ir dažyti pačiam, ar ieškoti specialaus meistro?

Pasiruošimas

Jei esate kantrus žmogus ir mėgstate meistrauti, tikriausiai nebijote imtis atnaujinti spintą pats. Visų pirma, ko jums reikia, tai laisvos vietos, kurioje galėtume atlikti visus atnaujinimo darbus.

 

Geriausia, jei tai būtų šildomas garažas ar kokios nors dirbtuvės, kuriose galėtumėte ir dulkes kelti, ir chemikalus naudoti, nes tai ne pats švariausias darbas pasaulyje. Žinoma, dalį darbų galima perkelti į lauką jei gyvenate nuosavame name, tačiau šiuos darbus planuokite tik pavasarį ar vasarą kai mažesnė lietaus tikimybė.

 

Asmens apsaugos priemonės šiam darbui yra būtinos, be įrankių kurių jums prireiks, turėkite ir kvėpavimo takus apsaugančias kaukes, akinius ir pirštines.

Procesas

Prieš pusė amžiaus ir anksčiau baldai namams buvo gaminami kur kas kokybiškiau nei tai daroma dabar. Visų pirma todėl, kad naudojama kokybiškas džiovinta mediena, jokių suspaustų dulkių ar drožlių plokščių ir panašių dalykų tuo metu nebuvo, todėl šiuos baldus galime vis dar atnaujinti. Išorinį sluoksnį galima nuvalyti su chemikalais arba lengvo smėliavimo būdu.

 

Chemikalai ištirpdo seną lako sluoksnį ir susikaupusį purvą kurį vėliau reikia švariai nuvalyti. Į pagalbą galima pasitelkti švelnų šlifavimo popierių, susidariusias dulkes geriausia išsiurbti.

 

Pajuodusiais arba išbalusias vietas reikia impregnuoti su skirtingo poveikio chemikalais tol, kol pavyks pasiekti vienodą atspalvį. Spintos vidaus atnaujinti nebūtina nes visgi ji būna uždaryta o labiausiai mums rūpi tik išorinis vaizdas.

 

Nuvalę visą spintos paviršių palikite 24 val. išdžiūti ir tuomet bus galima užtepti nauju sluoksniu dažų, aliejaus arba lako, pagal tai, kokį galutinį rezultatą norite matyti. Visus darbus atlikite gerai apšviestoje patalpoje, kad nepaliktumėte akivaizdžių trūkumų ir galėtumėte juos pataisyti laiku.

Per daug sudėtinga užduotis? Tada belieka kreiptis į profesionalus, kurie padės. Aišku, ne už „ačiū“. Tai daug laiko, žinių ir specialios įrangos reikalaujantis darbas, tad pasidomėkite ir meistrų kvalifikacija.