Japonijos įkvėptas miegamasis – kaip jį susikurti patiems?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Minimalistinis japoniškas dekoras sulaukia vis daugiau populiarumo. Tai puikus subtilios estetikos pavyzdys. Aplinka, kurioje atidžiai apgalvota net ir menkiausia detalė, gali tapti ypatinga poilsio erdve. Taigi, ką verta žinoti visiems, svajojantiems apie rytietiškos kultūros įkvėptą miegamąjį?

Neutralios spalvos sienos – kambario pagrindas

Pirmasis dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį kuriant būtent tokio stiliaus interjerą, yra neutralios spalvos sienos. Rekomenduojama naudoti tokius tonus kaip kreminiai, smėliniai ar rusvi. Tokios sienos padeda visapusiškai atskleisti miegamojo lovos ir kitų kambaryje naudojamų elementų grožį. Japoniškas dizainas pasižymi paprastumu, todėl nepatariama naudoti ryškių tapetų ar pernelyg triukšmingų paveikslų. Vietoje to geriau pasitelkti minimalistinius augalų motyvus, atsiskleidžiančius per meno kūrinius ar tekstilę.

Kontrastai – vienas iš esminių akcentų

Minimalistiniame Japonijos įkvėptame miegamajame netrūksta kontrastų. Būtent remiantis šiuo principu derinama daugelis tonų. Kuo didesnis kontrastas – tuo unikalesnė atmosfera sukuriama. Pavyzdžiui, prie anksčiau aptartų neutralios spalvos sienų ypač tinka tamsesni baldai.

Siekiant įgyvendinti tokią idėją, rekomenduojama panaudoti ir įvairius aksesuarus, tokius kaip pledai ar dekoratyvinės pagalvėlės. Tai labai universalios priemonės – itin paprasta pakeisti jų išdėstymą, taip vis atnaujinant kambario įvaizdį. Kontrastingų atspalvių aksesuarai skoningai atrodo tiek ant miegamojo lovos, tiek ant netoliese esančio pufo. Siekiant išlaikyti harmoniją, tokių detalių turėtų būti ne per daug – geriausia apie dvi.

 

Natūralios šviesos vaidmuo

Tam, kad būtų atskleistas visas tokio miegamojo grožis, svarbu pasirūpinti, kad į jį patektų pakankamas natūralios šviesos kiekis. Todėl jei kambaryje yra dideli langai – akcentuokite juos. Nerekomenduojama jų apkrauti sunkiomis užuolaidomis ar kitais erdvę tarsi apkraunančiais uždengimais.

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į baldų išdėstymą. Jie neturėtų užstoti langų ir taip slopinti iš lauko patenkančių saulės spindulių. Siekiant paryškinti natūralią šviesą, galima panaudoti ir keletą aksesuarų. Puikus pavyzdys – spindintis metalinis padėkliukas.

Žemo profilio baldai

Japoniško stiliaus poilsio kambaryje labai tinka žemo profilio baldai: miegamojo lovos, pufai ir naktinės spintelės. Kuo jie arčiau grindų, tuo geriau. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad pasirinkti baldai turėtų kuo mažiau papildomų detalių. Sunku įsivaizduoti, kokios priemonės tiktų? Pasirinkimo variantų išties nemažai: minimalistinio dizaino dvigulės lovos su nepastebimomis kojelėmis, derantys keturkampiai arba apvalios formos pufai, taip pat – nedidelės medinės spintelės su trumpomis storesnėmis kojelėmis.

Natūralios medžiagos

Rytietiškame miegamajame svarbus vaidmuo tenka ir natūralioms medžiagoms: medvilnei, šilkui, linui. To reikėtų nepraleisti renkantis tiek baldų, tiek aksesuarų apmušalus. Organiniai audiniai atrodo labai estetiškai ir gali papildyti fotelio, pufo ar miegamojo lovos įvaizdį.

Tokios tekstilės grožį dar labiau atskleidžia neutralūs, gamtos įkvėpti tonai, pavyzdžiui, rusvi, samaniniai ar švelniai žalsvi. Vienu metu galima panaudoti ir keletą skirtingų natūralių audinių – jų spalvinė gama turėtų derėti. Tam, kad erdvė atrodytų gyviau, rekomenduojama panaudoti ir vieną kitą žaliuojantį augalą.

Minimalistiniai aksesuarai

Kiekvieno interjero harmonijai svarbūs aksesuarai. Šiuo atveju patariama atsižvelgti, kad jie būtų kuo paprastesni, t. y. be ekscentriškų detalių ar pernelyg sudėtingų raštų. Vienas iš variantų – mediniai minimalistinio dizaino padėkliukai. Tai ne tik puošnus, bet ir praktiškas interjero komponentas, kurį galima pasidėti ant miegamojo lovos ir pasimėgauti skaniais pusryčiais.

Žavitės subtilia estetika ir svarstote apie galimybę atnaujinti savo poilsio kambarį? Kodėl gi nepasinaudojus japoniško dizaino idėjomis? Tai puikus būdas savo miegamąjį paversti tikra ramybės oaze, kurioje tvyrotų ypatinga atmosfera.