Baldai ir aksesuarai iš popieriaus – netikėta, drąsu, madinga

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kasmet kiekvieno statistinio lietuvio buityje susidaro vidutiniškai po 19,7 kilogramų popieriaus ir kartono pakuočių atliekų, laikraščių ir kitos makulatūros. Išrūšiuojama ir perdirbėjams perduodama tik 3,6 kilogramai arba tik apie 20 procentų šių atliekų. Likusi dalis trūnija šiukšlynuose arba iškeliauja per kaminus.

JAV ekologinė įstaiga „Worldwatch Institute“ paskelbė ataskaitą, kurioje rašoma, kad per pastaruosius 50 metų popieriaus sunaudojimas išaugo šešis kartus. Penktadalis nukertamų medžių keliauja į popieriaus gamybą, o visa ši gamyba sunaudoja penktadalį visos pasaulio pramonės naudojamos energijos. Paradoksali situacija: spauda keliasi į internetą, o popieriaus sąnaudos auga.

Daugelis mūsų, mesdami seną laikraštį ar žurnalą į šiukšlių dėžę, retai kada susimąstome, iš kur jis atkeliavo ir kokį kelią nuėjo. Ir, svarbiausia, kad jis gali būti vėl panaudotas!

Baldai iš kartono

Australų kompanija „Karton Group“ parodė plačiajai visuomenei, kad perdirbtas arba perdirbamas kartonas gali būti puikia medžiaga sofų, lovų, kėdžių, stalų ir kitų baldų gamybai. Iš storų korėto kartono lakštų sukonstruota lova gali išlaikyti iki dešimties žmonių vienu metu. Kompanijos gaminiai pasižymi elegantišku minimalistiniu dizainu. Lengviems, bet labai tvirtiems gaminiams suteikiama metų garantija.

Įsigijus kartoninių baldų neprireiks nei atsuktuvų, nei grąžtų – visi baldai sulankstomi vietoje ir sujungiami vien rankomis. Kartono baldai – laisva erdvė jūsų (o gal vaiko) dailininko talentui pasireikšti. Dekoruokite, pieškite, o kai pabos – perdirbkite.

 

 

 

 

 

Antrinis popieriaus panaudojimas namų papuošimams

Jei ir stengiamės pirkti kuo mažiau laikraščių ar žurnalų, kad nereikėtų visko vėliau mesti į šiukšliadėžę, būna, kad už mus pasistengia kiti. Štai vienas iš pavyzdžių – lankstinukų prigrūstos pašto dėžutės. Galite rinktis du variantus: pirmas – išrūšiuoti nereikalingą makulatūrą ir mesti į mėlyną konteinerį; antras – patys galite pasidaryti naudingų ir netikėtų aksesuarų namams.

Nepatingėkite senų telefonų knygų, katalogų, laikraščių, žurnalų ar tiesiog sugadintų lapų prikelti antram ir dar labiau įkvepiančiam gyvenimui.

Kiekviena perdirbto popieriaus tona išsaugo 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir pakankamai energijos tam, kad 6 mėnesius būtų apšildytas normalaus dydžio namas.

Siūlome keletą idėjų perdirbimui:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popierius neeilinėms akcijoms

 

„PETA“ aktyvistai išleido „Go Vegan“ tualetinį popierių, kuris turi pagelbėti skleisti veganišką dvasią žiauriame nejautrių mėsėdžių pasaulyje. Organizacija primena, jog skerdyklose, žvejybinėse valtyse netrūksta kraujo, vėmalų, išmatų, tad mėsa, pakliūnanti ant pietų stalo, dažnai gali būti užteršta pavojingomis žarnyno bakterijomis. „Išvalyk žiaurumą iš savo mitybos“ ‒ skelbia tekstas kiekviename iš tualetinio popieriaus ritinyje esančių 525 lapelių.