5 svarbiausi baldai patogiam biurui
Šiame straipsnyje atrinkti penki baldai biurams, kurie svarbūs tam jog ofisas būtų patogus. Net ir maža erdvė privalo būti patogi.
1. Biuro kėdė
Tai vienas svarbiausių baldų darbo vietoje. Jei neturite susitikimų – ant jos praleisite 6-8 valandas, tad tinkama kėdė yra itin svarbu. Kaip pasirinkti biuro kėdę?
Visų pirma įvertinkite jos reguliavimo galimybes: aukštį, atlošo kampą, ranktūrius, sėdimosios dalies plotą pagal figūros tipą, atlošo išlinkimą. Taip pat įvertinkite medžiagos, kamšalo ir kėdės detalių (ranktūriai, ratukai, pagrindas ir kita) kokybę. Būtinai pasėdėkite ant pasirinktos kėdės – įsitikinkite, kad jūsų keliai yra sulenkti 90 laipsnių kampu ir tvirtai remiasi į grindis.
Atlošas turi palaikyti jūsų nugarą ir turėti patogų išlinkimą. Jei pasirinkote kėdę su ranktūriais – jų aukštis turi būti reguliuojamas, kad prireikus galėtumėte pastumti kėdę po stalu. Jei turite nugaros problemų – išbandykite balno tipo ar klūpimąsias kėdes.
2. Biuro stalas
Antrasis baldas be kurio neapsieis nei vienas biuro darbuotojas. Rinkdamiesi stalą visų pirma įvertinkite, kokį darbą dažniausiai dirbate. Jei jūsų darbas yra prie kompiuterio – rinkitės stalą, kuris turėtų specialias ertmes laidams, ant jo turėtų tilpti du ekranai, būti vietos pelei. Jei prie kompiuterio leidžiate visą darbo laiką – rinkitės stalą su pakėlimo mechanizmu, kad galėtumėte padirbėti atsistoję.
Dirbate su daug dokumentų, knygų ir popierinių sąskaitų? Rinkitės tvirtą konstrukciją ir didelį paviršiaus plotą. Įvertinkite, kur laikysite dokumentus. Dirbate tiek kompiuteriu, tiek ir su dokumentais? Apsvarstykite galimybę įtalpinti L arba U formos stalą. Tai padės geriau tvarkytis ir dirbti su patogiai išdėliotais dokumentais.
3. Stalinis šviestuvas
Net jei dirbate prie lango – žiemos rytais ir vakarais gali prireikti papildomai apšviesti stalą. Rinkitės dienos šviesos šviestuvą, kuris nespigintų į akis. Tam puikiai tinka LED šviesos diodų lempos.
Jei esate dešiniarankis – šviestuvas turėtų būti jums iš kairės, o jei kairiarankis – iš dešinės. Rinkitės šviestuvą, kurio kryptį, aukštį ir išlinkimą galėsite valdyti. Tokiu būdu prireikus geriau apšvieti kitą stalo vietą galėsite tai lengvai padaryti.
4. Daiktų laikymo vieta
Net ir mažiausias ofisas neapsieina be tam tikrų dokumentų segtuvų, kanceliarinių prekių, puodelių ir, galiausiai, rūbų kabyklos. Jei norite visus su darbu susijusius daiktus turėti patogiai vienoje vietoje – jums būtina turėti bent mažą spintelę ar spintą.
Jos dydį pasirinkite atsižvelgdami į tokius aspektus: saugotinų dokumentų kiekis, ar yra rūbinė, ar lankysis svečių ir reikia netoliese turėti grafiną su vandeniu ir stiklinėmis, ar mano darbe reikia daugiau darbo priemonių nei tik kompiuteris (pvz. audiniai, dažai, fotografijos priemonės ir kiti, su jūsų veikla susiję daiktai).
5. Priminimų/projektų/svarbios informacijos/susitikimų lenta ar ekranas
Apie šį daiktą daugelis prisimename, kai pamirštame svarbius darbus, galutines projektų datas arba, kai atvyksta klientai ir mes turime pristatyti gan abstrakčią idėją, kurti kartu, parodyti prezentaciją.
Kokio tipo lenta jums bus parankiausia – priklauso nuo veiklos tipo. Kai kurie mieliau naudosis projektoriumi arba ekranu, kiti naudos trikojį su bloknotu ar nuvalomą baltą lentą.
Treti rinksis kamštinę lentą netoli durų. Kad ir kuri opcija jums patogesnė – planuodami savo darbo vietos erdvę numatykite jai vietos.