Apšvietimas: bendrinis, tikslinis, dekoratyvinis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Geriausios kokybės apšvietimo sistemas siūlome įsigyti čia: https://www.lempa.lt/. O jeigu norite daugiau sužinoti apie šviesos sluoksniavimą – skaitykite straipsnį.

Pirmiausia patalpoje turi būti montuojamas pagrindinis apšvietimas, kurio paskirtis visai patalpai suteikti daugiau šviesos. Jos šaltinis turi užtikrinti, kad visoje patalpoje bus vienodai šviesu, juolab, neliks tamsaus kampelio.

 

Tai yra svarbiausias apšvietimo sluoksnis, kuris turi būti užtektinai intensyvus, kad būtų galima paprastai matyti skirtingas erdves, tačiau ne per ryškus, kad negadintų regėjimo, nereikalingai neapkrautų akių.

Antrasis sluoksnis yra tikslinis apšvietimas, kurio pagrindinė funkcija yra suteikti tam tikroms erdvėms daugiau šviesos. Ieškodami Jums labiausiai tinkamos tikslinio apšvietimo sistemos – turite apsidairyti. Kokioje vietoje šviesos yra per mažai, kur reikėtų papildomo apšvietimo, juolab, kuriose zonose atliekant tam tikras funkcijas jaučiate per mažai komforto? Būtent ten ir reikalingas tikslinis apšvietimas.

Šios apšvietimo sistemos spalvos intensyvumas – ryškesnis nei pagrindinio. Geriausiai tinka baltą spalvą skleidžiančios spalvos šviestuvas, kuriame yra ne mažiau nei 500 liumenų. Kuo smulkmeniškesni darbai po apšvietimo sistema bus atliekami – tuo intensyvesnės apšvietimo sistemos reikia, kuri gali siekti net 1000 liumenų.

 

Tikslinis apšvietimas kartais maišomas su akcentiniu. Pastarojo funkcija – apšviesti tam tikras erdves ne tam, kad žmogus galėtų atlikti tam tikras funkcijas, tačiau tam, kad pabrėžtų konkrečius kambario akcentus, pavyzdžiui, augalus, sekcijas ir t.t.

Šio tipo apšvietimas namams suteikia daugiau unikalumo, vien tik šviesomis galima sukurti išskirtinį interjerą. Ši apšvietimo sistema labai pasitarnauja tokiu atveju, kai patalpos yra labai mažos ir norisi joms vizualiai suteikti daugiau erdvės. Žaidžiant su šviestuvais tai galima padaryti labai paprastai.

Akcentinio šviestuvo funkcija yra nukreipti asmens dėmesį į tam tikrus niuansus. O kas svarbiausia yra Jūsų patalpoje?

 

Galiausiai, dėmesio verti ir dekoratyviniai šviestuvai. Svarbiausia yra ne jų skleidžiama šviesa, tačiau pati apšvietimo sistema, kuri gali būti reikšmingiausias patalpos akcentas. Prie dekoratyvinių šviestuvų galima priskirti sietynus, žvakės pavidalo sienines lempas, toršerus ir t.t. Tokio tipo šviestuvai yra tarsi vyšnia ant torto, kuri suteikia kambariui daugiau išskirtinumo, estetikos.

 

Nepamirškite, kad šviestuvas gali būti pats svarbiausias patalpos akcentas, tad derinkite, kad jis skoningai pritaptų patalpoje.