Marmuras ir granitas apdailai namuose

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pastatų apdailai dažniausiai naudojami granitas bei marmuras.

 

Granitas – natūrali gamtinė uoliena, kasama įvairiose pasaulio šalyse ir nuo seno naudojama statyboje. Puikiai tinka pastatų interjerui bei eksterjerui. Degto arba tašyto paviršiaus granitu dengiami pastatų fasado elementai, įvairios lauko dangos, aikštės bei laiptai. Granitas nėra tik statybinė medžiaga. Jis neatsiejamas ir nuo skulptūros. Tik deimantais palaužiamas granito tvirtumas paverčia skulptoriaus kūrinį amžiną.

Marmuras – natūrali gamtinė medžiaga. Taurus, apdovanotas neužmirštamu įspūdžiu ir ypač įvairiai pritaikomas akmuo. Tiek poliruotas, tiek nepoliruotas marmuras atskleidžia didelį spalvų spektrą. Jo ypatumus įvertino net Tibeto vienuoliai. Kuriant mandalą (magiškąjį viso pasaulio modelį), vienas nepakeičiamų komponentų yra būtent smulkintas marmuras.

Pasaulyje esama daugybės marmuro rušių, išgaunamų įvairiose pasaulio šalyse. marmuras yra 4-5 kartus minkštesnė medžiaga nei granitas, todėl lengviau apdorojamas. Dėl subtilumo bei spalvų įvairovės marmuras dažniausiai naudojamas pastatų vidaus apdailai. Iš marmuro gaminamos palangės, stalų paviršiai, židinių puošybos elementai. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad, pavyzdžiui, grindims marmuras nėra toks tinkamas kaip granitas: kadangi yra minkštesnis, jis ne toks atsparus dilimui, o jo sugeriamumas palyginti didelis. Išliejus vyno taurę ar kavos puodelį, galima nepataisomai sugadinti estetinį grindų vaizdą. Dėl šių ypatybių marmuras dažnai impregnuojamas. Tačiau norintiesiems įsirengti natūralaus akmens grindis vis dėlto patartina rinktis granitą.

Natūralus akmuo (granitas, marmuras, travertinas) plačiai taikomas tiek modernioje, tiek ir tradicinėje namų vidaus bei išorės architektūroje – grindų, sienų ir atraminių sienų apdailai, įrengiant pakopas, palanges, fasadus, cokolius, tveriant tvoras. Granitas, marmuras, travertinas keliauja iš eksterjero į interjerą, iš atviros visuomeninės į privačią uždarą erdvę, iš vonios ir virtuvės baldų, barų, židinių – į fontanus, terasas, laiptus. Granitas – kietas akmuo, naudojamas nuolat eksploatuojamiems objektams (pakopoms, grindims) gaminti, išorės apdailai. Eksterjeras puošiamas šiurkštiniu (palijus ar pasnigus jo paviršius netampa slidus), interjeras – poliruotu arba šlifuotu granitu. 

Šiurkštinis granitas, naudojamas lauko aikštelių, terasų, pakopų apdailai, užtikrina praktišką ir ilgalaikę paviršių eksploataciją. Tačiau dažnai pasirenkamas neekonomiškas sprendimas ir eksterjere panaudojamos akmens masės ar keraminės plytelės, kurios, priešingai nei granitas, neatsparios neigiamai temperatūrai, todėl po poros metų suyra. Granitinis paviršius neyra, jam būdingas ypatingas atsparumas šalčio ciklams bei ilgaamžiškumas.

 

Granito universalumas suteikia galimybę šį akmenį naudoti ne tik fasadų apdailai, bet ir pritaikyti jį namų ar buto interjere. Vienas racionalesnių sprendimų – granitiniai virtuvės stalviršiai. Granitas visiškai nesibraižo, todėl net metaliniu įrankiu (šakute, peiliu) neįmanoma įrėžti jo paviršiaus. Šis akmuo atsparus karščiui, todėl, pavyzdžiui, ant granitinio paviršiaus padėta įkaitusi keptuvė nepalieka jokių žymių. Ne veltui kai kurie restoranai poliruotas granitines plyteles naudoja netgi kepsniams kepti.

 

Marmuras geriau tinka vidaus apdailai, nes neigiamas aplinkos poveikis (rūgštus lietus, ultravioletiniai saulės spinduliai) turi įtakos šio akmens struktūrai bei spalvai. Travertinas – minkštesnis akmuo. Kriauklėtas jo paviršius pritaikomas sienų, židinių apdailai. Projektuojami ir statomi aukšti pastatai skatina ieškoti novatoriškų jų apdailos priemonių ir galimybių.