Keraminės plytelės – kokybės patikrinimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Esu įrengęs daug vonios kambarių, pradėjau dar tuomet, kai Rusijoj tebuvo vieno dydžio plytelės. Dizaino gausa irgi nelepino. Manau, kad galiu išduoti keletą gudrybių, kurias slepia gamintojai, o galbūt ir pardavėjai.

Kaip pasirinkti kokybiškas plyteles:

1. Svarbiausia yra glazūra, kuria padengtos plytelės. Laikui bėgant, po kokių penkerių metų, blogos kokybės plytelių paviršius sutrūkinės. Plytelėms sušlapus šie įtrūkimai matysis kaip smulkus voratinklis. Praėjus dar kiek laiko glazūra ims trupėti. Net jei taip ir neatsitiks, vaizdas bus nekoks.

2. Paimkite stiklo pjaustiklį. Labiau tiks nenaujas, kiek atbukęs. Perbraukus juo per glazūrą, galima patikrinti jos kokybę. Jei pjaustiklis pjauna gerai, girdimas aiškus pjovimo garsas ir lieka gerai matoma juostelė, reiškia glazūra labai blogos kokybės. Priešingu atveju pjaustiklis pjautų blogai, su protrūkiais, juostelė būtų vos įžiūrima. Norint įbrėžti nesutrūkinėjusią juostelę, reiktų kelis kartus perbraukti per tą pačią vietą. Tokia glazūra labai gera, ja padengtos plytelės tarnaus ne vienai kartai.

3. Medžiaga, kuria padengta plytelės apačia, didelės reikšmės neturi. Visgi, jei tai sienų plytelės, reiktų atkreipti dėmesį į vieną smulkmeną. Kartais pagrindas būna padengtas slidžia medžiaga, panašia į glazūrą. Tokios plytelės laikysis blogai. Pasitaiko ištisos partijos tokių gaminių.

4. Nesinorėtų jūsų liūdinti, tačiau tai tik pradžia. Dabar reiktų paimti kampainį ir iš visų pusių apžiūrėti plytelės pasisukimo kampą. Jei kampas geras – plytelė „klausys“ ją klojant.

Kampainį reikia pridėti ir prie išorinės plytelių pusės. Gerose plytelėse neturi būti įlinkimų ar išgaubimų. Reiktų stengtis, kad visos plytelės būtų iš tos pačios partijos. Priešingu atveju gali skirtis plytelių atspalviai. Perkant to nepastebėsite, skirtumas išryškės tik išklijavus sienas.

Pirkdamas plyteles didelėmis partijomis aš iš kiekvienos dėžės ištraukdavau po vieną ir dėdavau ant dėžės. Tik taip galima pastebėti atspalvių skirtumus. Nepamirškite, kad plyteles krauna paprasti krovėjai, taigi toliau pasakoti manau nėra prasmės. Paprasčiausiai patikrinkite, kad nebūtų broko.