Kaip pasirinkti plyteles virtuvei ir suderinti jų spalvas?
Virtuvės plytelių spalva priklauso nuo baldų ir kitų spalvų derinio
Derinti virtuvės plyteles dažniausiai rekomenduojame su stalviršio spalva. Plytelės yra klijuojamos kaip stalviršio pratęsimas iki pakabinamų spintelių ar net lubų. Jos labai išryškėja, kai pasirenkamas neįmontuojamas gartraukis ir plyteles galima kloti ant visos sienos. Jei virtuvės grindys irgi yra dengtos plytelėmis, reikėtų paderinti ir su grindinių plytelių spalva.
Derinimo būdai yra du: rinktis panašius atspalvius arba visišką kontrastą, kai naudojamos priešingo „svorio“ spalvos. Klasikinis pavyzdys virtuvėje – juoda ir balta.
Atspalvių atveju reiktų pasirinkti virtuvei tinkančių spalvų gamą. Kad būtų paprasčiau pradėti derinti virtuvės plytelių spalvas, nusipieškite savo virtuvę vaizdu tiesiai į sieną, kur bus klijuojamos plytelės. Paimkite pieštukus arba flomasterius ir nuspalvinkite lubas ir grindis tomis spalvomis, kurias esate suplanavę. Tarp lubų ir grindų yra plotelis jūsų virtuvei. Lieka tik pasirinkti tinkamus atspalvius keturiems virtuvės sluoksniams: apatinėms spintelėms, stalviršiui, sienai ir viršutinėms spintelėms. Apatinės ir viršutinės spintelės dažniausiai yra vienos spalvos, todėl realiai derinti lieka tris atspalvius.
Šiuolaikinė virtuvė gali būti ir skaisčiai žalia, tačiau tada atitinkamai viskas turi būti derinama su sienomis ir grindimis. Netradicinėms spalvoms derinti kvieskite profesionalius interjero dizainerius, turinčius specifinį išsilavinimą – spalvų derinimo neišmokstama perskaičius keletą straipsnių internete.
Balta spalva plytelėms – nepraktiška
Ne visada tai, kas gražu yra praktiška. Būtent taip galima traktuoti ir virtuvės plytelių pasirinkimą. Jei stalviršis tamsus, juodos arba tamsiai rudos spalvos, kontrastuojanti balta, dramblio kaulo ar šampaninės spalvos siena atrodo idealus variantas. Tokia siena atrodo puikiai.
Deja toks puikus atrodymas turi savo kainą. Po kiekvieno rimtesnio maisto gaminimo, sieną būtina valyti, nes gaminant maistą ant plytelių užtyška riebalų, maisto likučių. Jei gaminama nedažnai – viskas tvarkoje. Bet jei šeimyna didelė ir kas dieną gaminama tris kartus, baltos plytelės gali būti labai nepraktiškos.
Tokiu atveju rekomenduojama rinktis margus raštus arba šiltesnių atspalvių plyteles – geltonas, rudas, oranžines. Melsvų atspalvių plytelės turėtų būti derinamos su baltomis.
Plytelių mozaikos
Virtuvėje gali būti derinamos skirtingų spalvų plytelės. Šachmatų lentos principas nėra labai populiarus šiuo metu, tačiau interjero dizaineriai gali pasiūlyti kitų raštų ir būdų suderinti plyteles.
Skirtingų išmatavimų plytelės. Jos gali būti ir vienos spalvos, bet jų išmatavimai skirtingi. Svarbu, kad sutaptų jų siūlės. Kad būtų paryškinamas plytelių skirtumas, reiktų rinktis kiek tamsesnio atspalvio plytelių užpildą, tada mozaika matysis ir iš toliau.
Skirtingų išmatavimų ir spalvų plytelės juostelėmis. Panašiai dedamos pailgos klinkerio plytelės ant fasado. Tik jos gali būti nevienodo ilgio ar net pločio ir spalvų.
Nekvadratinės plytelės. Bičių korio įvaizdis tinka ir virtuvėje. Tokiai sienai reikės penkiakampių plytelių. Taip pat galima kombinuoti raštus iš rombo ar trapecijos formų plytelių.
Smulkių plytelių raštai. Nedidelės kvadratinės plytelės paprastai naudojamos vonioje, tačiau galima sugalvoti padaryti raštus ir iš jų. Čia taip pat galimi atspalvių arba kontrasto derinimo būdai.
Gatavos mozaikinės plytelės. Tiesiog galima įsigyti plyteles, ant kurių iš karto nupiešti mozaikų elementai. Liks tik sudėlioti visas plyteles tinkamai, kad raštas būtų gražus ir simetriškas, arba priešingai – asimetriškas.
Yra ir egzotiškų plytelių. Pavyzdžiui, plytelė-bangelė. Vienas iš populiariausių būdų pagyvinti virtuvę yra naudoti tam tikras iškilias plyteles ir pabrėžti tam tikrus elementus. Yra „metalinės“ spalvos plytelių, kurios tinka „metalinei“ virtuvei, kur vyrauja chromuoti metaliniai paviršiai.
Patarimai
Pabaigai – keletas patarimų, kaip sukurti idealią virtuvę:
Išsimatuokite tiksliai sieną ir plotą, kur klijuosite plyteles. Tokiu būdu tiksliai žinosite, kiek vienetų plytelių reikės.
Vietą virš viryklės galite sudėlioti kitokio išmatavimo ar formų plytelėmis. Ta vieta bus valoma dažnai.
Rinkitės blizgias plyteles ne vien dėl to, kad jas lengva nuvalyti, bet ir dėl to, kad jos geriau atspindi šviesą – apšvietimas virtuvėje yra labai svarbus.
Atidžiai vertinkite skirtingų išmatavimų plyteles. Nepamirškite, kad tarp plytelių yra nedidelis tarpelis, tad šalia 20 cm pločio plytelės dvi 10 cm pločio plytelės gali ir netilpti.
Plytelių klijavimą patikėkite patyrusiems specialistams, turintiems patirties būtent mozaikinių plytelių klijavimo srityje. Tai ne tas pats, kas suklijuoti standartines plyteles.