Grindų plytelių priežiūra

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Priežiūra paprasta: nešvarias plyteles užtenka nuvalyti drėgna kempine ir nušluostyti sausa šluoste. Jei plytelės labai nešvarios, galite naudoti langų plovimo skystį. Ne mažiau populiarios ir palyginti nebrangios yra akmens masės plytelės. Jos labai atsparios vandeniui ir trinčiai, ilgai laiko, todėl tinka vonios, koridoriaus grindims. Šios plytelės plaunamos šiltu vandeniu ir specialiu valikliu. Terakotos ir kalkakmenio plytelės yra poringos, todėl labai lengvai sugeria nešvarumus, jas gana sunku valyti. Poringas plyteles galima atnaujinti kartkartėmis įtrinant jas sėmenų aliejumi arba vašku. Itin patvarios ir praktiškos yra skalūno plytelės. Jomis klotos grindys grubios ir šiurkščios, bet savotiškai žavios kaimišku natūralumu. Tokias grindis reikia dažnai valyti. Tam puikiai tinka muilas ir valiklis, svarbiausia – gerai nuplauti šias priemones nuo plytelių.
Prabangiausios plytelės yra marmurinės. Jomis klotos grindys spindi prabanga. Tačiau reikia atsiminti, kad marmurinės dangos negalima nei stipriai šveisti, nei naudoti valiklių. Šias plyteles geriausiai plauti šiltu vandeniu, blizginti silikonu ar vašku. Priskretusius nešvarumus rekomenduojama atsargiai nuvalyti buku peiliu.

Praktiškas patarimas

Išklojus plyteles, sujungimo siūles rekomenduojama papildomai apsaugoti ištepus griovelius specialiu skysčiu. Jis siūles padengia apsauginiu sluoksniu, kuris neleidžia dėmėms ir kitiems nešvarumams įsigerti. Tai ypač aktualu virtuvėse ir koridoriuose, kur didesnė dėmių tikimybė.

Kas kenkia grindims?

Jei nenorite baldų kojomis sugadinti grindų, rekomenduojama jų apačią apklijuoti veltiniu. Dviguba nauda -kėdes tyliai pastumsite ir jos nebraižys paviršiaus.

Po kompiuterio kėde patieskite specialų paklotą. Jei nenorite leisti pinigų, namie paieškokite nenaudojamo kilimėlio.

Per medines grindis ir linoleumą nevaikščiokite su aukštakulniais. Kulniukų žymių gali likti net ant kiečiausio uosinio parketo, ką kalbėti apie linoleumą.

Jei mėgstate kilimus ir norite, kad brangus parketas kuo ilgiau atrodytų kaip naujas, patieskite šį grindų drabužį judriausioje namų vietoje.

Jei vazonines kambarines gėles laikote ant grindų, jų neperlaistykite. Išlietas vanduo greitai geriasi į medį ir išpučia grindis per siūles.

Prisiminkite, kad keraminiai vazonai, net jei po jais padėta keraminė lėkštutė, praleidžia drėgmę. Todėl vazonus statykite ant plastikinės lėkštutės arba specialaus padėklo.

Koridoriuje prie durų patariama patiesti kilimėlį – plytelės ne tik mažiau tepsis, bet ir nebus pažeidžiamos iš lauko ant batų atnešto purvo.