Tvorų rinkos naujienos ir tendencijos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Horizontalių profilių tvoros šiuo metu yra populiariausios

Apžvelgiant kelerių metų tvorų tendencijas pastebima, kad populiarumo viršūnėje vyrauja horizontalių profilių tvoros. Jų populiarumą lėmė tai, kad pastaruoju metu žmonės stato vis daugiau modernios architektūros šiuolaikinių namų, prie kurių itin dera šio tipo tvoros. Svarbi ir techninė tokių tvorų savybė, kuri aktuali nepastoviam Lietuvos klimatui: prie tvoros stulpų horizontalūs metalo profiliai tvirtinami ypatingos konstrukcijos laikikliais, kurių dėka tvoros elementai gali lengvai trauktis ir plėstis esant skirtingai temperatūrai. Tokiu būdu tvora apsaugoma nuo galimų deformacijų.

Horizontalių profilių tvorų pasirinkimas labai platus. Galima rinktis įvairaus pločio standartinius arba medieną imituojančius metalo profilius, kurie gali būti vienas nuo kito išdėstyti pageidaujamu atstumu.

Daugiau informacijos http://www.tvora.eu/lt/metalines-tvoros

Klasikinės tvoros

 

Populiarumu horizontalių profilių tvoroms nenusileidžia ir klasikinės vertikalių strypų tvoros. Paklausą lemia jų patikimumas ir universalumas. Žmonės ne tik tveria jomis klasikinio tipo pastatus, bet vis dažniau renkasi drąsų ir itin išsiskiriantį sprendimą, kuomet modernūs statiniai tveriami klasikinio tipo tvoromis. Tokios tvoros atviros, neužstoja pastato grožio, suteikia didelės erdvės pojūtį.Galima rinktis įvairų jų dizainą – aštrias dekoracijas arba lakoniškus metalinius strypus, minimalius arba gausesnius ornamentus.

Medžio–plastiko kompozito tvoros bei medinės tvoros iš termiškai apdorotos medienos

Vis dar populiarios ir medinės tvoros. Tačiau svarbu pabrėžti, kad žmonės vis dažniau ieško patikimesnių, patvaresnių ir ilgaamžiškesnių jų pakaitalų. Todėl šiuo metu impregnuotą medieną sparčiai keičia termiškai apdorotos medinės tvoros, medžio bei plastiko kompozito tvoros.

 

Medžio–plastiko kompozito tvorų sudėtis specialiai sukurta ir pritaikyta naudoti šiaurinio klimato šalyse. Šias tvoras sudaro 60 proc. medienos, 30 proc. plastiko, apie 10 proc. kitų specialiai paruoštų priedų.Lentelių paviršius gali būti įvairių atspalvių bei imituoti natūralios medienos reljefą. Sparčiai sąmoningėjančiame pasaulyje svarbu tai, kad medžio–plastiko kompozito tvoros yra visiškai ekologiškas, šimtu procentų perdirbamas produktas. Jų gamyboje nenaudojamos jokios aplinkai kenksmingos medžiagos.

 

Termiškai apdorojant medieną iš jos yra pašalinama celiuliozė, kuria maitinasi puvimą keliantys grybeliai. Taigi, suskaidžius celiuliozę, mediena tampa visiškai sterili, be bakterijų ir sakų, o drėgmės kiekis joje tesiekia vos 4–6 proc. Jei termiškai apdorota mediena yra dar ir alyvuojama (specialia įranga dengiama alyva, atspari ultravioletiniams spinduliams), ji gauna maksimalią apsaugą nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Po termiško apdorojimo (kaitinimo) ir alyvavimo medienos eksploatavimo laikas pailgėja net kelis kartus. Taip pat ji gauna ir kitas teigiamas savybes: tampa itin tvirta ir stabili, beveik visai neįgeria drėgmės, per pusę sumažėja deformacijų tikimybė (bandymais lyginta su šiaurinės pušies mediena). Teigiamai vertinama ir termiškai apdorotos medienos išvaizda: ji tampa labai panaši į pačias prabangiausias medienos rūšis.

Žaliuzinės tvoros

 

Šio tipo skardinės tvoros labai panašios į horizontalias langų žaliuzes, tik žaliuzinių tvorų juostelių negalima sukinėti norimu kampu aukštyn arba žemyn – jų kampas yra fiksuotas ir nekeičiamas. Tvorų sudėtis – aliuminis, cinko ir silicio lydinys, po kurio laiko užsitraukiantis oksidų plėvele, kuri patikimai apsaugo nuo korozijos židinių. Tokia apsauga suteikia tvorai neginčijamą pranašumą prieš paprastas iš stogų dangų gaminamas tvoras ar skardinius profilius, gaminamus ne pagal privalomas technologijas ir ne specializuotose gamyklose (tikėtini defektai pjovimo ir gręžimo vietose, dažnai būna be karkaso, nestabilūs ir lengvai pažeidžiami).

Kokie veiksniai lemia tvoros kokybę?

 

Dauguma gamintojų parduoda cinkuotus nedažytus produktus ir neprisiima atsakomybės už cinko „išgairinimą“, nors šis procesas (kitaip dar vadinamas cinko oksidavimo procesu) yra visiškai paprastas ir greitas, jei gamyklos turi specialiai tam pritaikytas kameras. Problema ta, kad tokias kameras turi toli gražu ne kiekvienas gamintojas, todėl būtina iš anksto išsiaiškinti gamybos technologinį procesą, kad vėliau netektų nusivilti pastatytos tvoros kokybe.

Po cinko oksidavimo proceso gaminį galima iš karto ruošti dažymui. Tokiu būdu taupomas laikas ir užtikrinama aukšta gaminio kokybė. Negana to, po tokios procedūros gaminys gauna specialų sertifikatą ir iš karto galima tiekti užsakovams bei montuoti.

Kitas svarbus tvorų kokybę lemiantis etapas – dažymas. Patikimiausias ir šiuo metu jau populiariausias darymo būdas – miltelinis. Specialios įrangos pagalba milteliniams dažams yra suteikiamas neigiamas krūvis, o tuo tarpu dažomam paviršiui – teigiamas. Paviršiai su skirtinais krūviais traukia vienas kitą ir leidžia dažams idealiai prilipti prie dažomo paviršiaus. Toliau seka gaminio kaitinimas specialioje krosnyje, kurioje dažai išsilydo, suformuodami lygią ir tvirtą dangą, atsparią bet kokiems neigiamiems aplinkos veiksniams: korozijai, smūgiams, braižymuisi, trinčiai ir atmosferos poveikiui.

 

Korozijos židinių atsiradimo priežastys

Pirkėjai, įsigiję nesurinktus tvoros elementus, gali susidurti su didelėmis problemomis. Tokius elementus surinkti reikia jau statymo vietoje, o atliekami gręžimo ir pjovimo darbai pažeidžia gamykloje apdirbtą apsauginį metalo sluoksnį. Tokio tipo tvoros elementų pažeidimai – ideali vieta atsirasti rūdims ir joks gaminio dažymas po tvoros sumontavimo neapsaugos tvoros nuo būsimų korozijos židinių.

Nemalonumų sulauks ir tie tvorų pirkėjai, kurie įsigis tvorą iš cinkuotų profilių, nudažytų neapdorojus suvirinimo siūlių (jų neparuošus specialiai pagal tam tikras technologijas). Virinant pažeidžiamas cinko sluoksnis ir siūlė tampa nepakankamai apsaugota: korozijos židiniai šiose vietose atsiranda nuo menkiausios deformacijos. Geriausią kokybę gaminys gauna tuomet, kai suvirinimo, cinkavimo ir dažymo darbai yra atliekami gamykloje. Yra meistrų, kurie surinktą gaminį dažo vietoje, tačiau reikia turėti galvoje, kad tokia tvora yra kur kas prastesnės kokybės.

Rinkitės tik tinkamus ir patikimus tvirtinimo elementus

Nesvarbu, iš ko pagaminta jūsų tvora, – aliuminio, plieno ar kompozito, – visas jas gana stipriai veikia besikeičianti oro temperatūra: jos plečiasi nuo šilumos ir traukiasi nuo šalčio. Bet kokios deformacijos gali pažeisti dažų sluoksnį, todėl tvoros segmentai prie stulpų privalo būti montuojami specialiais tamprumą užtikrinančiais tvirtinimais. Jų veikimo principas labai paprastas: prie tvoros stulpo jie montuojami standžia jungtimi, o prie segmento – lanksčia. Tokiu būdu tvoros segmentui paliekama galimybė laisvaideformuotis pagal esamas oro sąlygas (trauktis arba plėstis). Negana to, šie tvirtinimo elementai padeda išlyginti minimalius segmentų matmenų neatitikimus, nes tvirtinimo elementas lengvai kompensuoja pusės centimetro ar net centimetro paklaidą.

Svarbu tinkamas tvoros pagrindo pasirinkimas

 

Ne visuomet reikalingas mūrytas daug darbo ir laiko reikalaujantis tvoros pamatas. Dažniausiai net ir masyviai tvorai pakanka įbetonuoti tvoros stulpus. O mūrytas pamatas reikalingas tose vietose, kur reljefas nelygus ir yra gana dideli aukščio skirtumai. Tuomet toks pamatas funkcionuoja ir kaip atraminė sienelė. Ištisinis mūrytas pamatas reikalingas ir tuomet, kai tvora mūrijama iš blokelių, plytų, liejama iš betono. Visais kitais atvejais specialistai pataria naudoti gerokai paprasčiau montuojamą surenkamą pamatą.

Surenkamo pamato įrengimas nesudėtingas ir nereikalauja daug laiko: pamato sistema pirmiausiai sudėliojama ant žemės arba dalinai įkasama į gruntą, o stulpai betonuojami 80–120 cm gylyje. Specialus jungiamasis elementas laiko išilgines pamato dalis ir stulpą. Taigi, pasirinkus surenkamą pamatą išvengiama sudėtingų, ilgai užtrunkančių darbų, brangių ir dažnu atveju visai nereikalingų betonavimo darbų. Šis pamatas pasižymi universalumu, tinka daugeliui populiariausių tvorų sistemų. Viskas, ko reikia – įbetonuoti metalinius stulpus.

Yra vienas niuansas, kurį būtina turėti galvoje renkantis surenkamą pamatą: sklypo aukščių skirtumas 2,5 m atstume negali būti didesnis nei 20 cm.

Moderni ir patogi kiemo vartų automatika

Ne vienas galėtų patvirtinti, kad turėti automatiškai atsidarinėjančius vartus yra be galo patogu ir komfortiška. Atsidarymo būtai yra keli: nuvažiavimas į šoną arba atsivėrimas į vieną arba kitą pusę. Automatiniai vartai valdomi nuotolinio valdymo pulteliu. Renkantis atidarymo įrangą būtina atsižvelgti į vartų ilgį, svorį bei atsidarymo tipą. Įvertinus šiuos parametrus parenkama reikiamo galingumo įranga. Įsigijus standartinį automatinio atidarymo paketą jame rasite: pultelį, maitinimo bloką, fotoelementą, kartais – švyturėlį. GSM modulis praverčia tiems vartams, kuriais naudojasi daug žmonių: jo pagalba vartai valdomi mobiliuoju telefonu, prie sistemos gali jungtis šimtas ir daugiau vartotojų.

 

Daugiafunkcinis metalinis stulpas ypač tinka prie modernaus dizaino statinių bei horizontalių profilių tvorų. Šis kombinuotas metalinis stulpas yra nepakeičiama išeitis tiems, kuriems reikia vietos įmontuoti daug įvairios įrangos: videokamerą, pašto dėžutę, kodinę spyną, telefonspynę, pirštų atspaudų nuskaitymo įrenginį. Taip pat jame paslėpsite elektros instaliacijos laidus ir kitus tvoros vientisumą darkančius daiktus.

 

Paskutinių metų aptvėrimo tendencijos

Pastaraisiais metais vyrauja ryški tendencija nuosavus gyvenamuosius namus tvertis modernaus dizaino tvoromis ir horizontaliomis medinių profilių tvoromis. Užsakovai pradėjo didelį dėmesį kreipti į kokybę, tiek medinėms, tiek metalinės tvoroms kelia aukštus reikalavimus. Vis rečiau renkasi įprastų spalvų ir tradicinių formų tvoras.

Nemažo susidomėjimo sulaukia ir tvoros iš termiškai apdorotos medienos, WPC kompozito dailylenčių, metalinių profilių tvoros su medžio rašto imitacija. Nebemadingos ir retai pasirenkamos tampa metalinės tvoros su raštuotais kalvių dirbiniais: vietoj jų renkamasi paprasti lakoniški vertikalūs strypai be ornamentų. Tokiu būdu išlaikoma santūri klasikos ir modernumo pusiausvyra.

Sparčiai populiarėja individualių tvorų užsakymai, kuomet prie tvoros vizualo užsakovas prisideda pateikdamas savo norimo rašto brėžinius ar sukuria piešinį modulinių tvorų metalo lakštams. Šiuolaikinės modernios technologijos suteikia galimybes išpildyti net ir patį įmantriausią užsakymą.

Vis dažniau pasinaudojama galimybe pasigaminti išskirtinę tvorą iš įvairaus pločio metalinių profilių. Ribų klientų norams nėra ir šioje vietoje: strypų dėliojimas gali būti labai įvairus, o sukurtas individualus dizainas savo grožiu gali nustebinti ne vieną.

Daugiau informacijos http://www.tvora.eu/