Tvoros gėlėms ir žmonėms
Norime izoliuoti savo privatų gyvenimą, namus, pasislėpti, kartais net kaimynai vieni kitų nepažįsta. Taip tarp žmonių vyksta jau daugelį metų, netgi šimtmečių ir, visai tikėtina, bus dar ilgai. Tačiau greičiau tvoros atlieka ne tiek ribojančią, kiek daugiau apsauginę funkciją ir tikrai tai pasitvirtina.
Dar viena nė kiek ne mažiau svarbi tvorų ypatybė – puošti aplinką, daryti ją vaizdingesne. Nes juk jei visi savo teritorijas aptvertumėm vienodomis, aklinomis, aukštomis tvoromis, mūsų pasaulis būtų panašus į kareivinių miestelį su beširdžiais pilkais gyventojais.
Tačiau gyvename nuostabioje žmonių planetoje, kurioje gausu Dievo kurtų apylinkių, žavinčių nuostabiais vaizdais. Netgi ir tvoros gali būti pritaikytos tokiai aplinkai – želdinamos iš augalų (gyvatvorės), formuojamos pagal atitinkamas formas ir tokiu išskirtinumu mūsų šalį daro savita ir įdomia.
Taigi pagal žmonių poreikius, gyvenimo būdą ir padėtį visuomenėje savojo kiemo aptvėrimui pasirenkamas atitinkamas tvoros tipas.
Vienokios tvoros prireiks nuostabiais augalais ir gėlynais gausiame kieme, kuom, žinoma, tikrai norės pasipuikuoti auksarankiai augalų augintojai. Visiškai kitokios tvoros pageidaus įžymūs žmonės, visuomenėje atpažįstami ir visiškai netrokštantys būti matomais, kai yra savo namuose, kieme. Savaime suprantama, tvoros parenkamos ir pagal aplinkinį dizainą, pastato architektūrinį tipą, nes viskas turi bendrai derėti ir vienas kitą papildyti bei puošti.
Taigi, kokie tvorų tipai dažniausiai naudojami Lietuvoje? Sodyboms, sklypams, kiemams, kur auginama nemažai augalų, tinkamiausi bus tvoros tinklai, pasižymintys šviesos pralaidumu. Pastarieji neužstos saulės šilumos ir šviesos, todėl puikiai prisidės prie šeimininkų auginamo derliaus. Tokia tvora gerai persimato, ji yra padengta tokiomis medžiagomis, kurios tvorą daro ilgaamže (cinkuotos ir nudažytos poliesterio dažais).
Tai – ir pats tinkamiausias variantas, kai reikalinga aptverti kuo didesnį plotą, nes tvoros tinklai daug nekainuos net ir tveriant nemažai metrų. Jei teritorija reikalauja sustiprinto saugumo (kur auginami gyvuliai, kur gali atklysti iš miško žvėrys), čia reikėtų rinktis tvorą su 2D arba 3D segmentais.
Tokios segmentinės tvoros tinka pramoninių objektų aptvėrimui. Šių tvorų akučių dydį galima pasirinkti individualiai (kuo mažesni jų diametrai, tuo geriau tvora išlaiko saugumą).