Daili tvora – jauki aplinka

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Mados ir tradicijos svarbu, bet prieš pradedant teritorijos įrėminimą, reikėtų žinoti pagrindinius tvorų įrengimo niuansus.

Rengiant statybos sąmatą, tvoros kainą sudaro ne tik visos detalės, reikalingos tvorai statyti, bet ir daug papildomų elementų – varžtai, laikikliai, vartai, varteliai, papildomi stulpai, taip pat betonas, armatūra, montavimo ir pamatų liejimo darbai, pamato apdailos detalės. Jei teritorijoje bus automatiniai vartai, papildomai reikės automatinės pavaros, apsaugos elementų, telefonspynės.

Tvorų įrengimo niuansai

Smėlyje ar žvyre tvoros gręžtinius pamatus rekomenduojama daryti 90–100 cm gylyje, o ištisiniai betono pamatai turi būti įgilinami ne mažiau nei 20 cm. Jei sklype yra molingas gruntas, gręžtinius pamatus reikia gilinti net iki 150 cm gylio, ne mažiau nei
20 cm skersmens. Vartelių kolonas patariama įbetonuoti 350 cm skersmens duobėje, 120–150 cm gylyje. Molingoje žemėje esantį betoną rekomenduojama šiltinti 5 cm polistireniniu putplasčiu. Šlaitiniuose smėlinguose sklypuose būtina daryti patikimus atraminius armatūra padengtus pamatus. Pasirinkus tvorą iš metalines vielos, kaip ir daugumą kitų, analogiško tipo (kur tarp stulpų neklojamas mūras), jokio pamato formuoti nereikia, būtina tik betonuoti stulpus, atsižvelgiant į tai, koks yra gruntas, 90–150 cm gylyje.

Pagrindiniai reikalavimai tvoroms susiję su jų aukščiu ir medžiagų naudojimu. Tveriant sklypą tvora, būtina paisyti sklypo ribų. Visa tvora turi būti tveriamo sklypo teritorijoje ir neišsikišti į kaimyno pusę.

Prie I grupės nesudėtingų statinių (nereikia projekto ir leidimo) priskiriama:

● sklypo (ar jo dalies) tvora – ažūrinė (vielos tinklo, metalo juostų, virbų, medžio tašelių, vytelių, karčių ir pan.) su betoniniais, metaliniais ar mediniais stulpais (išskyrus tvorą iš spygliuotos vielos), ne aukštesnė kaip 1,8 m;

● tokių pat konstrukcijų, ne aukštesnė kaip 2 m ganyklos tvora žemės ūkio paskirties žemėje;

●   ištisinė tvora iš medinių lentelių ar tašelių su mediniais, metaliniais ar betoniniais stulpais, ne aukštesnė kaip 1,8 m.

Prie II grupės nesudėtingų statinių (rengiamas supaprastintas projektas, kurį patikrina savivaldybės įgaliotas atstovas ir duoda raštišką pritarimą) priskiriamos ištisinės mūrinės, gelžbetoninės ir metalinės sklypų tvoros, ne aukštesnės kaip 1,8 m.

Tvora turi derėti prie pastato

Vienas svarbiausių kriterijų, planuojant tvorą, yra sklypo dydis. Mažam sklypui tiks ir žemesnė tvora. Pasirinkus ažūrinę tvorą, kaimynams ir praeiviams suteiksite malonumo grožėtis tvarkinga aplinka. Populiarus pasirinkimas – tvora-ekranas. Šio tipo tvora atrodo vientisa, apsaugo nuo triukšmo, bet einantiems pro ją, sukuriamas vidaus kiemo erdvės pojūtis. Renkantis tvorą, ją būtina derinti prie pastato. Betoninė tvora ne visada tiks prie medinio namo, nes vizualiai jį užgoš, sukurs slegiantį įspūdį, tad prie tokio statinio geriau derinti metalinę medinės tvoros imitaciją. Prie šiuolaikinės architektūros pastato gražiai atrodys metalinės vielos ar plastikinės tvoros.Taigi rinkitės pagal namo išvaizdą, individualius poreikius ir galimybes, bet nepamirškite pasirūpinti tvora iš anksto. Daugelis įmonių gamina ar pristato tvoras pagal užsakymus, kuriuos atlieka maždaug per mėnesį. Per šį laiką galima pasirūpinti pamatais ir aplinka,
o vėliau iš karto pradėti montavimo darbus.

Metalas, imituojantis medį

Rinkoje pasirodžiusi naujovė – iš metalo pagaminta medinės tvoros imitacija – yra puiki alternatyva tradicinio stiliaus gerbėjams. Tai vadinamosios modulinės arba metalinių dailylenčių vertikalios tvoros, kurių neveikia aplinkos veiksniai, o vizualiai labai primena medį. Gali būti montuojamos iš vienos arba iš abiejų pusių vertikaliai.

Metalinės tvoros turi būti dažomos itin kokybiškai, milteliniu dažymu. Atkreipiame dėmesį, kad metalinės dailylentės kainuoja panašiai, kiek ir medinės, bet jų nereikės kas kelerius metus atnaujinti ar perdažyti. Investicijos į labai nedidelį kainos skirtumą tarp medienos ir šio produkto atsiperka jau per dvejus metus.

Tvorų stulpai iš betoninių blokų

Šiandien labai populiarios iš betoninių blokelių sumūrytos tvoros. Jas dažniausiai renkasi žmonės, norintys suteikti tvorai solidumo ir patvarumo. Kadangi įprastus betoninius blokelius rinkoje pakeitė betoniniai elementai, kuriems būdinga faktūrų ir spalvų įvairovė, atsirado galimybė mūryti išvaizdžius stulpelius, sieneles ar įgyvendinti kitokius išskirtinius architektūros sprendimus, neribojant net įnoringiausios fantazijos. Iš blokelių sumūryti tvoros stulpai bus ne tik patikima apsauga, bet ir svarbus eksterjero elementas, kurį nesunku priderinti prie fasado ir aplinkos.

Metalinė viela ir plastikas

Paprasčiausia ir pigiausia aptverti teritoriją tvora iš metalinės vielos ar paruoštų skydų. Taip dažniausiai aptveriami pramoniniai objektai, bet galima apjuosti ir gyvenamąją teritoriją.

Dėl ilgaamžiškumo bei patrauklios kainos vertinamos ir plastikinės tvoros. Esant optimalioms gamtinėms sąlygoms, tokios tvoros ir po penkiasdešimties metų atrodys nepakitusios. Jos atsparios ultravioletiniams spinduliams ir drėgmei, todėl nepūva, nerūdija, neblunka. Svarbiausias šių tvorų pranašumas – jas nesudėtinga montuoti.

Pati brangiausia, betsolidžiausia tvora – tai sudėtingas kalvystės gaminys. Kalvių iškalta tvora, pagražinta įvairiais ornamentais, kainuoja nuo 200 Lt už kv. m.

Naujovė – surenkami pamatai

Anksčiau net medines tvoras buvo įprasta statyti ant betoninių pamatų, bet šiandien vientisus betoninius pamatus pakeitė nauji – surenkamieji. Jie montuojami iš atskirų detalių, kurias lengva jungti ir išardyti. Pasirinkus tokius pamatus, sutaupoma nemažai lėšų, nes nereikia atlikti betonavimo darbų. Ant surenkamųjų pamatų galima greitai sumontuoti vielines, modulines, metalinių ar medinių dailylenčių tvoras.  

Dėmesio!

Jei tvora tveriama sodų bendrijų teritorijoje, reikia paisyti Sodininkų bendrijų įstatymo reikalavimų: atskirti sodo sklypą nuo kaimyninio sklypo tvora (gyvatvore) galima esant rašytiniam susitarimui, o jeigu sklypas ribojasi su bendrojo naudojimo teritorija – sutikus sodininkų bendrijos valdžios nariui

 

Parengta pagal UAB "Tvora" informacija

 

Reklama: stumdomų vartų automatika

 

Raktiniai žodžiai: Aplinka, Tvoros, Gyvatvorė, Medinė tvora, Daili tvora.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.