Pirties interjeras: idėjos kaip įsirengti

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Prieškambaris

Pirmoji pirties patalpa – prieškambaris, kuriame leidžiamas visas laikas nesikaitinant. Prieškambaryje būtinai reikia stalo, prie kurio telpa visi pirties lankytojai. Stalą ir suoliukus galite pagaminti iš tos pačios medžiagos, kaip ir pirties laipteliai. Dažniausiai tai yra nušlifuotos lentos su tarpais drėgmės pasišalinimui.

Prieškambaris turi būti patogus ilgam buvimui jame – daug draugų pasibuvimų vyksta būtent čia, todėl kiekvienam turi būti patogu.

Prieš svarstant koks bus pirties interjeras reikėtų apgalvoti pirties išplanavimą. Vienas iš svarbiausių klausimų, kuriuos reikia išspręsti – pirties aukštų skaičius. Kaip žinote, kuo aukštesnis pirties laiptelis, tuo didesnė temperatūra jaučiama. Jeigu esate karščio mėgėjas, pirties laiptelių turi būti daug, tuo tarpu nemėgstantiems didelės kaitros pakaks vieno žemesnio, tačiau erdvesnio, patogesnio laiptelio. Jeigu mėgstate tam tikrą laiptelį, tačiau norite universalios, kiekvieno poreikiui pritaikytos pirties, didžiausią dėmesį skirkite to laiptelio, kurį naudosite dažniausiai patogumui – tegul jis būna didžiausias, erdviausias, plačiausias, kad galėtumėte patogiai įsitaisyti.

Baldai pirtyje

Jeigu pirtį naudosite be draugų ir norite nedidelio, jaukaus prieškambario, pasirūpinkite staliuku ir nedidele lentyna. Pastatomos lentynos tiks labiausiai – joms reikia mažiausiai dėmesio, o atsibodusias nesudėtinga pakeisti.

Lentynoje turi tilpti visi pirtyje naudojami priedai – vantos, prausimosi priemonės, rankšluosčiai. Turint asmeninę pirtį patogiausia viską laikyti būtent joje – išvengsite pamirštų daiktų ir reikalingų priedų nešiojimo į pirtį. Pirtis skirta poilsiui, atsipalaidavimui, todėl turint galimybę atsikratyti kad ir mažo darbo, bet darbo, rekomenduojame ta galimybe pasinaudoti. Jeigu lentyna jums neatrodo pakankamai saugi vieta laikyti asmeninius daiktus naudojantis pirtimi, turėkite omenyje, kad prieangyje vietos ras ir seifas – jame daiktai tikrai bus saugūs.

Mediena

Dažniausiai pirtys yra iš šviesaus medžio – pigi spygliuočių mediena puikiai atlieka savo darbą. Jeigu norite išskirtinumo, įvairovės, rinkitės tamsią medieną – ji tikrai atrodys įdomiau, nei visiems įprasta spygliuočių mediena.

Dar daugiau prabangos ir blizgesio suteiks medienos nulakavimas. Lakuota mediena tampa atsparesnė drėgmei ir yra lengviau prižiūrima – valydami pirtį iš lakuotos medienos užtruksite daug trumpiau, nei bandydami kruopščiai išvalyti paprastos, niekuo nedengtos medienos pirtį.

Žinoma, kartu tai prisideda ir prie saugumo bei patogumo – net ir tobulai nušlifuotas medis gali turėti atplaišų ir įdurti, kai tuo tarpu lakas pašalina visus netolygumus ir apsaugo nuo rakščių.

 

Plytelės pirtyje

Pirties interjeras neprivalo būti standartinis, kasdieniškas. Nebijokite unikalių, įdomių interjero sprendimų. Plytelės gali pakeisti medines sienas – tai atrodys moderniau, šiuolaikiškiau, nei įprasta mediena. Lygus paviršius turi dar vieną privalumą – jį lengviau prižiūrėti. Nubraukti vandens lašelius nuo plytelių užtrunka daug trumpiau, nei šveisti patamsėjusią, nešvarią medieną.

Žinoma, renkantis plyteles pirčiai būtina įvertinti plytelių, klijų savybes – viskas turi būti atsparu drėgmei ir karščiui. Netinkamų savybių medžiagos tarnaus daug trumpiau ir nukritusios gali sužeisti besikaitinančius pirtyje – niekas nenori, kad jiems ant galvos nukristų plytelė, tai ne tik sugadina interjerą, bet ir yra labai nesaugu, pavojinga.

 

Interjero detalės

Pirties interjeras gali būti kuriamas ir panaudojant įvairias detales. Tiesa, vazos ir paveikslai atrodo keistai, tačiau veidrodis gali pasitarnauti atliekant namų SPA, o dailiai išdėliotos vantos ne tik užtikrins gražesnį, akiai malonesnį vaizdą ir kvapą, bet ir bus panaudojamos pirties procedūrų metu. Pirtyje laikomos vantos nekenčia nuo aplinkos poveikio ir išlieka tinkamos naudoti labai ilgą laiką, tad tai išsprendžia ir vantų laikymo klausimą.

Indas su akmenimis

Siekiantiems dar didesnio unikalumo rekomenduojame atkreipti dėmesį į interjerą iš akmens. Jis išsiskiria iš medinio interjero ir dizainu, ir priežiūros paprastumu – nėra jokių griovelių nešvarumams. Tiesa, akmuo turėtų būti neslidus, kad sumažėtų susižeidimo tikimybė.

 

Kiti priedai

Senovinėse pirtyse akmenys dažniausiai sudėti į paprastą metalinį kibirą. Tačiau pirties interjeras taip pat turi būti gražus, todėl rekomenduojame pasirūpinti gražia talpa akmenų laikymui.

Individualizuokite pirtį! Jeigu pirtimi mėgaujatės gulėdami, laiptelius pritaikykite šiai pozai. Pavyzdžiui, medinis pakilimas galvai pridės daug patogumo. Šios patogumą didinančios detalės gali būti kilnojamos, jeigu pirtimi naudojasi daugiau žmonių.

Tokie priedai ne tik prisideda prie patogumo, bet ir prie interjero – įvairios detalės pagyvina vaizdą.

 

Stiklinės durys

Jeigu svajojate apie modernesnę, šiuolaikiškesnę pirtį, apsvarstykite stiklinių durų naudojimo galimybę. Stiklas vis labiau populiarėja interjere – stiklinės spintelės, dušo kabinos randamos bene kiekvienuose namuose, tad šią naują madą galima pritaikyti ir pirtyje.

 

Stiklas pakankamai sulaiko temperatūrą, jis atsparus karščiui ir tuo pačiu metu vizualiai padidina patalpą – per stiklą matoma pirties zona prieangį vizualiai paverčia didesniu, erdvesniu, tad draugų susibūrimai tampa dar malonesni. Žinoma, galioja ir tvarkos faktorius – stiklo priežiūra yra labai nesudėtinga, jis daug ilgaamžiškesnis, nei medinės durys.

Pirties interjeras yra vienas iš svarbiausių dalykų pirtyje – ne tik dėl grožio, bet ir dėl saugumo, patogumo, ilgaamžiškumo. Drėgna, karšta patalpa turi būti įrengta atsakingai. Atrinktas ir kokybiškas pirties interjero detales rasite internetinėje parduotuvėje Senukai.lt – mūsų specialistai už jus atrinko saugius, kokybiškus, pirtims pritaikytus priedus, baldus, baldų furnitūrą, kuri ilgą laiką džiugins savo kokybe ir patogumu.