Grožio ritualai namuose: SPA zona ir patarimai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kubilas, pirtis ar baseinas

Nors šios vandens paslaugos populiarios visame pasaulyje, retas lietuvis turi kubilą, pirtį ar baseiną savo namų erdvėje. Vis dėlto mobilus kubilas ar pirtis nėra itin brangi investicija, tačiau tai – tikrai padės atpalaiduoti tiek kūną, tiek sielą.

Na, o baseinas – kur kas brangesnis malonumas, kurį įsirengti gali tik nuosavų namų gyventojai. Vis dėlto, mūsų šalyje tai nėra praktiškas sprendimas, kadangi šiltų dienų – nedaug. Tokiu atveju gelbsti šildomas baseinas, bet vėlgi, tai – papildomi pinigai.

Pirties ar kubilo nauda – neišpasakyta. Šilto vandens terapinė nauda jau žinoma daug metų – ji plečia kraujagysles, gerina kraujo apytaką, nuramina kvėpavimą ir leidžia deguoniui bei maistinėms medžiagoms greičiau pasiekti raumenis. O masažinių purkštukų kubile sukuriamas vandens spaudimas atlieka atpalaiduojamąją funkciją. Nukreiptas į reikiamas raumenų grupes, padeda mažinti patinimą, atpalaiduoti įsitempusias vietas, o vos panirus į vandenį yra sumažinamas sąnariams bei raumenims tenkantis krūvis.

Tad grožio ritualai taps neatsiejama Jūsų kasdienybės dalis.

Pirčių rūšys ir nauda organizmui

Pagrindinis skirtumas tarp suomiškos saunos, turkiškos (hamamas) ir rusiškos pirties – drėgmė bei temperatūra. Hamame drėgmė siekia beveik 100 proc., tad, temperatūra čia turi būti žemesnė (~⁠40° C). Rusiškoje pirtyje drėgmė mažesnė (90 proc.), o temperatūra aukštesnė (60–70° C). Suomiškoje (sauso oro) saunoje atsipalaidavimui, o taip pat širdies infarkto ir insulto profilaktikai ekspertai rekomenduoja 80° C.

Hamamo ir rusiškos pirties veikimo principas maždaug toks pats, kaip ir suomiškos saunos, tačiau manoma, kad dėl didesnės drėgmės karštis greičiau pasiekia raumenis ir juos atpalaiduoja. Šioje saunoje reikėtų sėdėti nuo 10 iki 20 minučių. Pailsėjus nuo saunos 5–10 minučių galima praustis duše, plaukioti ar tiesiog sėdėti.

Taigi, ką rinktis, priklauso nuo Jūsų lūkesčių. Atsižvelkite į finansus, laikymo / įrengimo sąlygas bei tai, kokias sveikatos problemas tikitės pašalinti.