Pontoniniai lieptai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kad liepto pontonas nejudėtų i šonus horizontalia kryptimi ir nesitrintų į dugną (o tik ant jo atsigultų nusekus vandeniui), komplektuojamos kilpos, per kurias pontonas ankeruojamas i dugną su strypais, todėl jis neturi išilginio horizontalaus trynimosi judesio, o tik juda vertikaliai pagal vandens lygį aukštyn – žemyn.

Todėl galima lengvai išvengti liepto pontono mažiausio svyravimo, judesio į šonus ir trynimosi i dugną, jeigu iki minimumo nukrenta vandens lygis ir pontonas liečia dugną. Bet ir be ankerinių strypų pontono stabilumas yra labai geras ir jis lengvai nesvyruoja, galima drąsiai vaikščioti pontono kraštu. Stabilumas ant vandens labai geras, galima laisvai vaikšcioti, keleto sujungtų pontonų konstrukcija labai stabili ir nesvyruoja.

 Lieptą galima naudoti ir pramogoms – greitai išardyti ir sujungti kita konfiguracija, pvz. padaryti ant vandens aikstelę – terasą poilsiui, pastatyti staliuką, kėdes, arba šią visą aikštelę nustumti toliau nuo kranto be ankeravimo ir bus maudymosi platforma, nuo kurios galima šokinėti į vandenį.

Privalumai:
* pontoninio liepto, prieplaukos nenuniokos ledas;
* ir sausą ir lietingą vasarą vandens lygis bus tame pačiame aukštyje;
* lengva išmontuoti konstrukciją, prailginti ar pakeisti padėtį;
* modernu ir patikima.

Mediena ir konstruktyvas: visa naudojama mediena impregnuota vakuminiu būdu (ketvirta kategorija), nešantys balkiai 50 x150 ir 75 x 200 mm. Konstrukcijose su betoniniais pontonais išoriniai balkiai sudvigubinti, tai yra 150 x 200 mm, tarpusavije sujungti masyviais varžtais. Elementų ant plastikinių pontonų kampai sutvirtinti 5 mm storio kampuočiais. Denio lentelės frezuotos iš abiejų pusių (neslidžios, apgadinus lentelę galima apversti). Mediniai elementai jungiantys pontonus yra standartinių matmenų. Plastikiniams pontonams, 2m x 4m, 2,4 x 4 ir 2,4 x 6 m, betoniniams 2,4 x 6, 2,4 x 8, 2,4 x 12 metrų.

Metalinės detalės: kampuočiai, inkaravimo grandinės, tvirtinimo kabės, turėklų ir kopėtėlių atramos, šarnyrų sudedamosios dalys bei tvirtimo varžtai yra cinkuoti. Medvaržčiai, kuriais prisuktos denio lentelės, padengti teflonu arba yra nerūdyjančio plieno.

Inkaravimas: krante lieptai ir prieplaukos tvirtinamos grandinėmis prie kranto tvirtinimo elemento, o į gylį ir į šonus inkaruojamos. Naudojami įvairaus svorio betoniniai inkarai. Su prieplauka juos jungia grandinės. Inkarai, esantys nedideliame iki 2 metrų gylyje, užplaunami gruntu.

Prieplaukos ir lieptai ant plastikinių pontonų.
Plastikiniai pontonai yra pagaminti rotomoldingo būdu (besiūlis liejinys). Pontonai yra atsparūs ledo spaudimui, ultravioleto poveikiui, sūriam jūros vandeniui, naftos produktams. Plastikiniai pontonai gali būti tuščiaviduriai arba pilnaviduriai su putų polestirolo užpildu. Prieplauka susideda iš priėjimo lieptelio ir standartinio elemento. Elemento rėmas ir denio lentelės yra pagaminti iš vakuminiu būdu impregnuotos pušies medienos, rėmo kampai sutvirtinti metaliniais kampuočiais. Denio lentelių paviršius frezuotas – neslidus. Plastikinių pontonų kiekis priklauso nuo to, kokios keliamosios galios prieplauka jums reikalinga.

Priėjimo lieptelis tvirtinamas sausumoje, šarnyrine jungtimi, prie kranto tvirtinimo. Kita priėjimo lieptelio pusė yra slamkiojanti, ant ratukų arba kieta, su šarnyrine jungtimi, jinai guldoma arba tvirtinama prie pagrindinio elemento. Pagrindinis elementas inkaruojamas betoniniais inkarais. Inkarus su prieplauka jungia cinkuota 10, 13, 16 mm grandinė. Visos sudedamosios dalys ir gamyba sertifikuota.

Prieplaukos ir lieptai ant betoninių pontonų.
Betoniniai pontonai – tai armuotas betonas, užpildytas putų polistirenu. Gaminys pasižymi stabilumu ir didele keliamąja galia. Betono mišinys atsparus vandeniui ir ledo spaudimui, periodiškam įšalimui ir atšilimui iki 150 kartų. Visos metalinės konstruktyvinės detalės (armatūra ir tvirtinimo elementai) yra cinkuotos arba iš nerūdijančio plieno. Gaminys yra ekologiškas. Visos sudedamos dalys ir gamyba sertifikuota.

Prieplauka susideda iš priėjimo lieptelio ir standartinio elemento. Elemento rėmas yra pagamintas iš vakuuminiu būdu impregnuotos pušies medienos. Denio lentelių paviršius frezuotas – neslidus. Betoninių pontonų kiekis ir tipas priklauso nuo to, kokios keliamosios galios prieplauka jums reikalinga.

Priėjimo lieptelis yra tvirtinamas sausumoje prie kranto tvirtinimo lankstine jungtimi. Kita priėjimo lieptelio pusė yra slankiojanti, su ratukais. Ji gula ant pagrindinio elemento. Pagrindinis elementas yra inkaruojamas betoniniais inkarais. Inkarus su prieplauka jungia cinkuota 13,16, 20 mm grandinė. Visos sudedamosios dalys ir gamyba sertifikuota.

Raktiniai žodžiai: Pontoniniai lieptai, Lieptai, Lieptai sodyboje, Prieplaukos, Liepteliai.