Lauko baldai − komfortiškas ir jaukus kiemas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Keliaujant po svečias šalis, ypač kai šilta, neįmanoma neatkreipti dėmesio vakarietiškas buvimo lauke tradicijas. Kaip ir į puikų estetinį vakariečių skonį, kuriant bendrą namų aplinką. Senas vakarojimo tradicijas puoselėjančiose šalyse, pavyzdžiui, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, yra normalu, perkant ar nuomojant naują būstą, vienu metu rinktis ir vidaus, ir lauko baldus, nes stilinga namų aplinka reikalauja, kad baldai tarpusavyje derėtų.

 

O ir žinomi pasaulio baldų kūrėjai pastaruoju metu siūlo tokius lauko baldus, kurie savo spalvomis ir formomis beveik nesiskiria nuo vidaus baldų. Ir nieko keista, nes lauko svetainėse ilsimasi, pietaujama , vakarieniaujama, rengiamos šeimos šventės.

O tam reikia minkštų krėslų ir sofų, stalų ir elegantiškų staliukų, lauko kilimų. Lauko baldų gamintojai šiandien gali pasiūlyti net lauko virtuves su viryklėmis, lauko šaldytuvais, pietų stalus su vieta ugniai. Visa tai sukuria jaukią atmosferą ruošiant maistą ir vienu metu juo mėgaujantis su kompanija. SPA baseinai, masažinės vonios lygiai taip pat kaip namuose įrengiami ir namų kiemuose.

Lauko baldų kūrėjai ir gamintojai drąsiai siūlo natūralumo išsiilgusiai šių dienų visuomenei įvairiausių sprendimų, galinčių padėti susikurti harmoningą namų erdvę. Taip pat ir baldus, kurie atrodo tarsi būtų sukurti iš natūralių medžiagų, o iš tiesų yra gaminami iš gerai apdirbtos ir ypač patvarios sintetikos.

Nesinori tarnauti daiktams

Be abejo, natūralaus medžio baldai niekur nedingo. Jie buvo ir bus: tai, kas laiko patikrinta ir tikra, niekada neišeina iš mados. Tik medis reikalauja labai daug priežiūros. Bent jau iš lietuviško medžio pagamintus baldus reikia nuolatos lakuoti, perdažyti. Baldų kūrėjai žino, kad geriausiai lauko baldams tinka tropinių medžių mediena, o pats populiariausias ir atspariausias aplinkos poveikiui yra tiko medis. Tiko mediena labai tvirta, tad iš jos galima gaminti įvairiausius baldus, net itin lengvus, grakščius. Ir vis dėl to tai yra mediena, kurią kartkarčiais reikia atnaujinti, be to, ji gana brangi. Štai kodėl šių dienų pasaulyje, kur ieškoma grožio, patogumo ir niekas nebenori tarnauti daiktui, atsiranda natūralių gaminių alternatyvų.

Pranašumas − atsparumas aplinkos poveikiui

Pastaruoju metu visame pasaulyje ypač išpopuliarėjo lauko baldai, pinti iš sutankinto polietileno vytelių. Įdomus, išraiškingas dizainas, plati spalvų paletė. Vytelės pinamos rankomis, ir plika akimi jų net neatskirti nuo natūralus medžio vytelių. Pasaulines lauko baldų naujienas nuolatos sekančios ir baldų iš sutankinto polietileno vytelių prekyba užsiimančios įmonės „AkvaTechnika“ direktorius Vidmantas Bacys teigia, kad šie lauko baldai labiau nei bet kurie kiti atitinka nūdienos poreikius. Visų pirma dėl to, kad yra atsparūs aplinkos poveikiui.

 

Sutankinto polietileno vytelės, iš kurių pinami lauko baldai, yra ypač elastingos, netrūkinėja nuo temperatūrų kaitos, todėl baldus galima laikyti lauke net žiemą iki –30 °C. Labai patogu, kai, pasibaigus šiltajam sezonui, nereikia sukti galvos, kur padėti lauko baldus. O kam nėra kilęs noras gražesnę dieną šviečiant saulei pasėdėti lauke ir pasidžiaugti žiemos grožiu? Smagu, kai šiuolaikinių lauko baldų pranašumai leidžia tokius norus įgyvendinti.

Odos ir medžio pakaitalai nesuprastina kokybės

Tiems, kuriems svarbu, kad baldas kvėpuotų prabanga, lauko baldai, pagaminti iš dirbtinių medžiagų, turėtų įtikti tuo, kad minkštajai baldų daliai gamintojai naudoja natūralios odos pakaitalą – vinilą. Tai itin kokybiškas pakaitalas, labai panašus į odą ir itin atsparus temperatūrų svyravimams, neblunkantis ir visiškai neįgeriantis vandens. Užtai lauko baldų pagalvėlės, pagamintos iš šio odos pakaitalo, gali išbūti temperatūroje nuo –30 °C iki + 60 °C.

Apskritai šių baldų gamintojai siūlo įvairias kompozicijas, atitinkančias skirtingus žmonių poreikius ir skirtingą skonį. Kad ir baldų paviršius iš plastiko ir medžio mišinio. Plastiko ir medžio kompozitas turi medžio tekstūrą ir atrodo kaip natūralus medis, bet jam nereikia jokios priežiūros, nereikia impregnuoti. Tokie baldai gali stovėti lauke, šaltyje, lietuje.

 

Baldų paviršiams kartais naudojama ir akmens masės arba granito imitacija. Ji sukuria griežtesnio stiliaus pojūtį, o pati danga yra išskirtinė, įdomi. Yra ir kitokių sprendimų, pavyzdžiui, kiaurai perlyjami baldų audiniai. Patogu, kai audinio viduje yra kempinė, kuri lietui lyjant vandens nesulaiko, bet jį praleidžia kiaurai − net ir per didžiausią liūtį baldai neįmirksta.

 

Daugiafunkciai baldai

Pabuvojusieji Didžiojoje Britanijoje turėjo atkreipti dėmesį, kad daugelis britų kiemų visai nedideli, tačiau erdvė juose tikslingai suplanuota ir užpildyta būtent tokiais baldais, kurių reikia žmogaus poilsiui, laisvalaikiui su šeima ar draugais. Vienas iš reikalavimų šiuolaikiniams lauko baldams – funkcionalumas.

Lauko sofos atstoja svetainę lauke, moduliniai baldai lengvai stumdomi, keičiamas jų išdėstymas erdvėje, lauko barai ir šildytuvai leidžia ilgai, jaukiai ir maloniai lauke vakaroti. O lauko gultai tampa vis populiaresni, nes ir jų pasirinkimas ypač didelis. Pavyzdžiui, gultai su amortizatoriumi − užtenka lengvai spustelėti rankenėlę ir reguliuoti gulto atlošą taip, kaip norisi, masažiniai gultai, gultai su stogeliais ar be jų, su specialiais lauko skėčiais.

Baldai ne tik kiemo erdvei puošti

„Į stilingą kiemo aplinką paprastai gerai įsikomponuoja ir suteikia jai įdomų bei išskirtinį įvaizdį tie daiktai, kurie galėtų būti namų aplinkos dekoro detalėmis ir komfortiškais poilsio baldais. Pavyzdžiui, didžiulis lauko „obuolys“. Uždarytas jis papuoš bet kokią aplinką kaip meno kūrinys, o atidarytas virs jaukiu gultu. Baldas funkcionalus ir apgalvotas, nepraleidžiantis vandens, tad uždarius „obuolį“ galima pagalvėles drąsiai palikti jo viduje. Jos visada išliks sausos ir švarios. To paties stiliaus ir tą pačią funkciją atlieka ir lauko baldas – „futbolo kamuolys“. Panaši funkcija yra pakabinamojo gulto, dar kitaip vadinamo „lizdu“, − pasakoja V. Bacys.

Iki smulkmenų

Kartais atrodo, kad šių dienų lauko baldų kūrėjai tyčia sugalvojo suvienodinti eksterjerą ir interjerą tam, kad žmogus vis daugiau laiko praleistų nebe uždarose erdvėse, o gamtoje. Ir, aišku, kad žmogus savo susikurtame gamtos kampelyje kuo ilgiau buvotų, reikia jame turėtų visa tai, ką turi už namų durų.

Užtai ir nūdienos pasiūla kiemo erdvei apgalvota iki smulkmenų, iki akiai mielų ir funkcionalių aksesuarų, tokių kaip vežimėliai užkandžiams ir gėrimams atsivežti, gėlių vazonai, subtiliai priderinti prie lauko baldų, specialios lauko skrynios pagalvėlėms, saugančios jas nuo dulkių ir vandens, vaikų žaislų skrynios. Beje, mažiesiems kuriami specialūs lauko baldai.

Kokias baldų spalvas renkamės

Lauko baldų svarbus akcentas – jų spalva. Šiandien Vakarų šalyse populiarėja ryškiaspalviai lauko baldai. Europoje visada buvo ir tebėra paklausi balta jų spalva. Lietuviai spalvų atžvilgiu visada buvo gana santūrūs. Gal dėl to Lietuvoje pastaruoju metu taip išpopuliarėjo ir prigijo skandinaviškas stilius. Elektroninės parduotuvės „Sodobaldai.lt“, prekiaujančios iš sutankinto polietileno vytelių pintais skandinaviško stiliaus sodo baldais, direktorius Edvinas Jasevičius teigia, kad lietuviai gana mielai renkasi skandinaviško stiliaus sodo baldus ir ramias spalvas. O ryškiaspalviai baldai kol kas gana sunkiai skinasi kelią. Kita vertus, kad ir norisi naujovių ir ryškesnių spalvų, vis dėlto pastelinės spalvos yra praktiškesnės, jos negreitai blunka ir gana gerai įsikomponuoja į santūrią lietuvišką namų aplinką ir gamtą.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.