Keliaujantys medžiai – žaliuojanti investicija

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Medžiai didina būsto vertę

Yra ir kita – pragmatiška – šio žaliuojančio didelių medžių persodinimo verslo pusė. „Dailus automobilis šalia namo – gražu. O didelis medis kieme – ne tik grožis, bet ir solidi investicija į ateitį. Automobilio vertė kiekvieną dieną mažėja, o apželdinto nekilnojamojo turto (NT) vertė tik auga“, – šypsosi K. Kuoras.

JAV atlikti tyrimai rodo, kad medžiai šalia namų padeda NT parduoti brangiau ir greičiau.

„Dar neturime tikslių skaičių, kiek dideli medžiai pabrangina NT Lietuvoje. Už parduodamą apželdintą namą JAV paprastai būdavo sumokama tiek, kiek būtų įvertintas 12 kv. m didesnis, tačiau medžių šalia neturintis būstas“, – tvirtina K. Kuoras. UAB „Medeinės parkai“ vadovas neslepia, kad yra ir kitas būdas apželdinti aplinką: galima medį sodinti ir auginti pačiam.

 

Viliojantis pasiūlymas – aplenkti laiką

„Klientams siūlome keliolika ar keliomis dešimtimis metų aplenkti laiką. Kol jūsų liepa pasieks 5 metrų aukštį, gali tekti laukti ir 20 metų. Kaimynas tokią liepą kieme gali turėti vos per pora valandų – tiek užtrunka tinkama technika atliekamas persodinimas“, – teigia K. Kuoras.

Šiuos žodžius patvirtina faktas, kad prieš trejus metus veiklą pradėję „Medeinės parkai“ sulaukia nemažo naujakurių dėmesio, kurie statosi namus plynuose laukuose. Didelių medžių persodinimas aktualus ir išsikeliantiesiems gyventi į kitus namus – su savimi pageidaujama pasiimti ir mėgstamą didelį medį.

„Kas gali būti gražiau, kai į kitų namų kiemą atkeliauja ir mylimas medis“, – vėl šypsosi K. Kuoras ir prisimena, kad viena klientė savo vyrui didelį medį padovanojo gimtadienio proga. Grįžta vyras po darbų, o kieme – didelis medis. Stebuklas.

 

Speciali technika – didesnės galimybės

Bendrovė pirmoji Lietuvoje įsigijo daugiau nei 290 tūkst. eur kainavusią, JAV pagamintą specialią techniką. „Medeinės parkai“ gali persodinti bet kokio aukščio medį, kurio kamieno skersmuo – iki 30 centimetrų.

„Tai ne ekskavatorius, ne traktorius, o būtent speciali technika, leidžianti dirbti greitai ir veiksmingai. Jei labai reikės, galime persodinti medį net žiemą. Tačiau vien galingos technikos neužtenka – reikia turėti specialių žinių. Mūsų žmonės išmano botaniką, dendrologiją, arborisitiką, kraštovaizdžio apželdinimo niuansus. Mums net pavyko patobulinti medžių persodinimo technologijas, kad net labai didelis medis lengvai prigytų. „Medeinės parkai“ siekia, kad didelio medžio persodinimo paslauga būtų prieinama daugumai gyventojų. Standartinio, brandaus medžio persodinimo kaina priklauso nuo medžio, jo dydžio, dirvožemio būklės, susisiekimo galimybių, transportavimo ir kitų aplinkybių“ – paaiškina K. Kuoras.

Ateityje, sustiprinusi savo pozicijas vietos rinkoje, bendrovė planuoja įsigyti daugiau technikos, verslą plėtoti ir kitose Baltijos šalyse.

 

Gyvybės langelis – medžių bankas

„Medeinės parkai“ turi ir medžių gyvybės langelį: gyventojai kviečiami netinkamus, nereikalingus ar trukdančius medžius ne nukirsti, bet už atlygį atiduoti bendrovei.

„Gyvybės langelis – kaip medžių bankas, kuriame galime rasti ir retų, egzotinių ar kolekcinių medžių. Tai galimybė ne tik išsaugoti medį, pratęsti jo gyvenimą, bet ir suteikti džiaugsmą kitiems žmonėms, ateinančioms kartoms. Visi mūsų medžiai anksčiau ar vėliau sulaukia naujų šeimininkų“, – tvirtina „Medeinės parkų“ vadovas. 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.