Kaip praktiškai pritaikyti balkono ar terasos erdvę?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

IKEA atliktas tyrimas rodo, kad vienas iš keturių Lietuvos gyventojų balkoną paverčia sandėliuku rečiau naudojamiems daiktams laikyti, o 17 proc. jį laiko tuščią ir neįrengtą. Interjero dizainerių vadovė Eglė Čyvė sako, kad šiltuoju metų laiku ši erdvė gali tapti papildomu kambariu, ir dalijasi net 10 funkcijų, kurias čia galima sutalpinti. „Didžiajai daliai žmonių atsipalaidavimas asocijuojasi su buvimu gamtoje (56 proc.).

 

Balkonas yra artimiausia vieta, kur galime pabūti arčiau gamtos ir pasimėgauti taip išsiilgta saule bei grynu oru. Jį galime paversti savo daržu mieste, valgomuoju, jaukia vieta laikui sau ar vaikų žaidimų aikštele ir taip praplėsti savo namus“, – sako E.Čyvė.

Ji dalijasi 10 funkcijų, galinčių sutilpti į standartinį daugiabučio balkoną, bei praktiniais patarimais, kaip tai nebrangiai įgyvendinti.

 

1. Daiktų laikymas. Tipiniame daugiabučio balkone, kuris neretai yra siauras ir ilgas, daiktus laikyti interjero dizainerė rekomenduoja tolimiausiuose jo kraštuose. Čia pravers aukštos ar prie sienų tvirtinamos lauko lentynos, spintelės.

 

Taip maksimaliai išnaudosite balkono sienas, palikdami laisvą vietą ant grindų, erdvę vizualiai padarysite jaukesne, o kartu ir sutalpinsite nemažai daiktų. Balkono sienas išnaudoti galima ir dviračiui laikyti ant kabliukų sienoje ar net sieninėms drabužių džiovykloms.

 

2. Atsipalaidavimo kampelis. Daiktams laikyti išnaudojus balkono kraštus, jo viduryje liks pakankamai vietos staliukui ir kėdėms, kur galėsite mėgautis rytine kava. Pravers sulankstomi, pakabinami ar sieniniai baldai, kurių nenaudojant galima suskleisti ir atlaisvinti vietą. Visgi interjero dizainerė atkreipia dėmesį, kad rinktis reikėtų lauko baldus, nes net įstiklintame balkone įprasti baldai nėra pritaikyti atlaikyti svyruojančią oro temperatūrą, tiesioginius saulės spindulius, drėgmę.

 

Tuo tarpu lauko sąlygomis skirti naudoti baldai yra tam pritaikyti. Išlaidauti neprireiks: staliuką galima įsigyti vos už keliolika, o lauko kėdę nuo dešimties eurų. Jei balkonas erdvesnis – puikus sprendimas yra modulinė sofa, kurią susistatyti galima prisitaikant prie turimos vietos. Na, o jaukumo suteiks pagalvėlės ir kita tekstilė.

 

3. Miesto daržas. Džiaugsmo akims balkone neabejotinai suteikia gėlės. Jei auginsite jas ne tik loveliuose, bet ir pakabinamuose ar ant gėlių stovų laikomuose vazonuose, toks vertikalus sodas leis sutaupyti vietos. Ją išnaudoti galėsite nedideliam miesto daržui, kuris ne tik gražiai atrodys, bet ir duos derliaus: prieskoninių žolelių, braškių, pomidorų. Interjero dizainerė atkreipia dėmesį, kad lentynos su kelis eurus tekainuojančiu uždangalu atliks ir šiltnamio funkciją, leidžiančią sėjos darbų imtis net atvirame balkone.

 

4. Mėgavimasis maistu. Atšilus orams savo balkoną paverskite valgomuoju lauke. Sulankstomas lauko stalas ir kėdės tam puikiai pasitarnaus. Vežimėlis ant ratukų pratęs stalą ant jo laikant įrankius, indus, maistą ar termosą su karšta arbata. Šventinę nuotaiką sukurs staltiesė ar stalo kilimėlis, saugios LED žvakės. Tokioje aplinkoje net ir kasdienis maistas taps skanesniu.

 

5. Darbo vieta. Tas pats stalas arba nešiojamojo kompiuterio padėklas dienos metu balkoną gali paversti darbo vieta gryname ore. Raštinės reikmenis nuo vėjo apsaugoti leis lengvai nešiojama nedidelė dėžė su dangčiu ar žurnalų dėklas, nuo tiesioginių saulės spindulių – tam skirtas skėtis, pakabinamas tinklelis arba speciali uždanga.

 

6. Vakarėlis. Net jei tik dviese – vakarėlis balkone leis bent trumpam pakeisti aplinką ir pasimėgauti šiltais vakarais lauke. Interjero specialistė tikina, kad apšvietimas yra vienas esminių jaukumo atributų.

 

Nepamainomi lauko apšvietimo sprendimai: saulės energija įkraunamos LED lempučių girliandos, kabamieji šviestuvai ar žibintai. Juos ne tik paprasta naudoti lauko sąlygomis, nes nereikia laidų ar kištukų, kartu jie ir padeda taupyti energiją bei tausoti aplinką.

 

7. Vaikų žaidimų aikštelė. Kilimas balkone ne tik suteiks jaukumo, bet kartu leis balkoną retkarčiais paversti saugia žaidimų aikštele vaikams gryname ore.

 

Tinkamiausi šiai funkcijai lauke naudoti pritaikyti kilimai: jie neišbluks nuo saulės, „atlaikys“ permainingus orus. Įvairios dėžės ir krepšiai leis be vargo pernešti į balkoną vaikų žaidimų atributus, o pažaidus grąžinti atgal.

 

Kai kurie vaikų baldai yra pritaikyti naudoti ir lauke. 8. Sporto salė. Sulankstomi lauko baldai leidžia kada tik prireikus atlaisvinti balkono grindų plotą, tad darbo kabinetas balkone vakare lengvai transformuosis į jogos salę, tereikės pasitiesti sporto kilimėlį. Lentynos ir kiti daiktų laikymo sprendimai gali pasitarnauti kaip sporto inventoriaus laikymo vieta, jei kambaryje tam trūksta vietos.

 

9. Skalbinių džiovykla. Jei vonios kambaryje stinga vietos rūšiuoti ir džiovinti skalbinius, tą daryti galima balkone. Sieninė ar kabamoji džiovyklos nenaudojamos neužims vietos. Talpūs skalbinių krepšiai leis patogiai rūšiuoti skalbinius, o sienoje įmontuoti kabliukai gali būti vieta kai kuriems krepšiams laikyti.

 

10. Pomėgių kampelis. Piešimas, rankdarbiai ar kita veikla maloniausia atitrūkus nuo namų šurmulio ir buities reikalų, o balkonas gali tapti būtent tokia vieta. Prireiks tik stalo, kėdės ir vietos susidėti daiktams. Reikalingoms priemonėms laikyti interjero dizainerė ragina pasitelkti ant kabliukų sienoje tvirtinamas kabamąsias dėtuves ar lentynose tvarkingai sudėtas drėgmei atsparias dėžes su dangčiais.