Balkonas- jaukus ramybės kampelis
Spalvos ir raštai
Balkonui dekoruoti naudokite kuo daugiau tekstilės. Ant grindų būtinai patieskite kilimėlį, ant suoliukų, kėdžių primėtykite pagalvėlių, galite juos užtiesti kailiu. Nevenkite margų raštų ir ryškių spalvų, juk vasara. Tiesa, spalvas derinkite, parinkite keletą ryškių – pagrindinių, o foną kurkite neutraliomis spalvomis. Kontrastingas juodos ir baltos derinys taip pat vertas dėmesio.
Šviesos blyksniai
Jaukumą balkone padeda sukurti tinkamas apšvietimas. Gera idėja – spalvotų lempučių girlianda apraizgytas turėklas ir kiniški popieriniai žibintai ant skalbinių džiovyklos. Kai vietos maža, pravers pakabinama lentynėlė, ant kurios tarp augalų vazonų tilps ir žvakės stiklainiuose. Ant grindų pastatomos didelės įstiklintos žvakidės ar žibintai irgi puikiai tiks.
Ne pagal paskirtį
Pritrūkę kokio baldo neskubėkite į parduotuvę, o gerai apsidairykite namie. Suolelį gali atstoti medinės tvirtos dėžės ir ant jų užmestas pledas. Dėžes galima paversti ir stalu, ir vazonais. Staliuko funkciją atliks maža apvali taburetė. Vietoj jos tiks ir apvalus pintas pufas, reikės tik padėklo, kad apsaugotumėte jo paviršių. Turite seną nenaudojamą siuvimo mašiną? Paverskite ją stalu ar stilingu gėlių stovu.
Kabantys ore
Tai, kas netelpa ant žemės, pakabinkite. Kabėti gali ne tik augalų vazonėliai, kėdės, suolai, bet ir stalai. Yra uždedamų ant plonesnio turėklo, prisukamų prie jo. Prie turėklo tvirtinamas stalas-lentyna su skyreliu knygoms ir žurnalams sudėti – taip pat labai patogus. Nesunkiai ir patys sumeistrausite stalą ar lentyną praplatinę palangę. Toks sprendimas tiks siaurame balkone.
Suptis smagu
Net ir mažame balkone galima džiaugtis suoleliu. Jį pakabinkite balkono gale, kad netrukdytų vaikščioti. Didesniame balkone išsiteks ir hamakas, jei ne gulimas, tai bent jau sėdimas. Virš hamako ištempkite audinio juostas, kad karštą dieną būtų maloni paunksnė. Uždanga suteiks ir jaukumo. Jei yra daugiau vietos, pastatykite supamąjį krėslą.
Čiurlenantis vanduo
Manote, kad balkone neįmanoma įrengti mažyčio tvenkinuko ar netgi fontanėlio? Klystate. Jam tikrai nereikia daug vietos. Mažų fontanėlių galima įsigyti parduotuvėse, na, o tvenkinuką nesunku įrengti patiems. Reikės tik didelio plokščio vazono ir vandenyje augančių augalų. Kas geriau nuramins ir išvaikys nuovargį, jei ne vandens čiurlenimas?
Kampinis suoliukas
Jei balkonas ilgas ir siauras, idealus sprendimas – kampinis suoliukas viename jo gale. Po pakeliamomis sėdynėmis įrenkite dėžes įvairiems rakandams sudėti. Sėdynei tiks spalvingu gobelenu aptrauktas storas porolonas, o atramas atstos kalnas pagalvėlių. Vietoj vieno didelio staliuko įsigykite du skirtingų dydžių, juos galima uždėti vieną ant kito.
Kuo pakeisti vazonus?
Pasitelkite fantaziją ir įsitikinsite, kad originalių vazonėlių galite sukurti patys. Panaudokite metalinius kibirus. Atrodys tikrai stilingai, jei prie jų priderinsite dar keletą metalinių aksesuarų, pavyzdžiui, laistytuvą, lovelį. Prisodinkite augalų tiesiai į senus paukščių narvelius, torto formą, puodelį su lėkštele. Sudėkite vazonėlius į senos, ryškiai nudažytos komodos stalčius.
Jauki veranda
Įstiklintą balkoną nesunku paversti jaukia veranda. Prisiminkite močiutės sodybą kaime ir nedidukę verandėlę, prigludusią prie namo, – kaip gera joje būdavo leisti laiką. Svarbiausia, kad įstiklintas balkonas būtų tvarkingas ir estetiškas. Jei balkonas į pietų pusę, pravers žaliuzės, paprastos ar ritininės užuolaidos. Be to, žaliuzės suteiks jaukumo. Siaurame įstiklintame balkone gėlių vazonus patogiau laikyti ant kambario lango palangės arba sienų.
Galite praplėsti palangę į vidinę balkono pusę ir ant jos sustatyti augalų indus. Kita idėja – sumontuokite tvorelę, ant kurios galės raizgytis augalai. Ji netrukdys atidarinėti langų. Galinę sieną išklijuokite žaismingu gėlėtu tapetu, taip sukursite vasarišką nuotaiką.