Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Židinys ar krosnelė- ką pasirinkti?
2015-03-24
Židinys ar krosnelė- ką pasirinkti?

Šiluma kaulų nelaužo, ypač tada, kai už lango jau šalta, o jungtis šildymo taip nesinori dėl laukiančių sąskaitų... Taigi sakinį „Šiluma kaulų nelaužo“ reikėtų pabaigti prierašu: „ypač, jei ta šiluma nebrangi“. O ar įmanoma gyventi šiltai ir palyginti nebrangiai? Žinoma. Juolab kad kai kuriais atvejais gaunama ir trečia šio rebuso sudedamoji dalis – gražus ir raminamasis ugnies vaizdas. Kaip jau supratote, šiame straipsnyje – apie židinius ir krosneles. Ką pasirinkti – spręsti tik Jums, juo labiau kad pasiūla rinkoje išties didelė. O nepasiklysti tarp naujausių produktų padės mūsų pašnekovai.

Rimvydas Linkevičius, bendrovės „Decopolis“ direktorius, apie tai, kaip pasirinkti tinkamiausią krosnelę

Kuo skiriasi židinys nuo krosnelės ir kada kurį geriau rinktis?

R. Linkevičius: Židinys nuo krosnelės pirmiausia skiriasi savo išvaizda. O žmonių pasirinkimą labiausiai lemia teminis vaizdas pačioje svetainėje ar kambaryje, kuriame židinys arba krosnelė stovės. Židinius siūlome tiems žmonėms, kurie nori grožėtis didesne ir platesne ugnimi, o patį židinį galime sukomponuoti konkrečiai pagal kiekvieno žmogaus skonį. Židinys, skirtingai nei krosnelė, turi papildomą funkcinę galimybę, išvedžiojus ortakius, tiekti šiltą orą į kitus kambarius. Taip židinio šiluma paskleidžiama per visus namus kaip turimos šildymo sistemos alternatyva.

 

Tiesa, tokiu būdu namus galima apšildyti ir su granulinėmis krosnelėmis. Jų privalumas – labai paprasta priežiūra, galimybė suprogramuoti reikiamą šildymo laiką, temperatūrą ir pučiamo oro kiekį. Malkinė krosnelė sutaupys vietos namuose ir papuoš Jūsų interjerą. Taip pat galėsite mėgautis ugnies žaidimu, bet ji šildys pirmiausia tik tą patalpą , kurioje ji stovės.

 Kokios šiuo metu krosnelių naujienos rinkoje?

R. Linkevičius: Bene didžiausia naujiena krosnelių rinkoje – granulinė krosnelė su natūralios liepsnos funkcija, kuri dega natūralia malkų liepsna. Šią naujieną pristatė italų gamintojas MCZ. Paprastai granulinė krosnelė atlieka tik šildymo funkciją, o naujos kartos granulinė krosnelė dargi dega natūralia liepsna. Ši krosnelė valdoma nuotoliniu pultu, kuriuo galima nustatyti ne tik krosnelės darbo laiką, bet ir pageidaujamą kambario temperatūrą ir šildomo oro srautus. Jei namuose šilta, ugnį joje panaudoti galima tik estetiniam vaizdui namie sukurti, o jei šalta, galima papildomai įjungti oro nupūtimo funkciją, kuri padeda greičiau įšildyti patalpą.

Žmogus nusprendė įsirengti krosnelę. Nuo ko pradėti?

R. Linkevičius: Pirmiausia pradėsime nuo kamino. Pagrindinės krosnelės, kaip ir židinio, įrengimo reikalavimas – sertifikuotas pagal galiojančius standartus ir saugus kaminas. Antra – pagrindas, ant kurio bus sumontuota krosnelė. Jei montuosime krosnelę, kuri sveria maždaug šimtą kilogramų, papildomų reikalavimų pagrindui (skirtingai nei įrengiant krosnis ar židinius su akumuliacija) nėra. Kitas segmentas – krosnys ir židiniai su akumuliacija.

 

 

Krosnys gali būti koklinės arba muilo akmens. Įrengiant šio tipo šildymo įrenginius reikia teisingai apskaičiuoti ir paruošti vietą numatomiems svoriams, kad vėliau neatsirastų neplanuotų išlaidų.

Kaip tinkamai parinkti vietą krosnelei?


R. Linkevičius: Iš tikrųjų vietą krosnelei, kaip ir židiniui, reikėtų numatyti ir parinkti dar projektuojant namą, nes krosnelė paprastai statoma ten, kur yra kaminas. Čia jau ne pardavėjas, o labiau architektas, projektuojantis namą, turėtų daugiau patarti klientui. Jis turi išsiaiškinti su žmogumi jo pageidavimus ir numatyti tą erdvę, kurioje bus šildymo įrenginys taip, kad jis būtų kuo funkcionaliau ir estetiškiau panaudotas. Kitu atveju, kai reikia kažką prijungti ar pridėti keičiant krosnelės vietą, tai kainuoja papildomų pinigų. Granulinė krosnelė turi tą privalumą, kad yra daug lengviau prijungiama bet kurioje erdvėje. O kalbant apie malkines krosneles, kaip minėjau, dažniausiai jos montuojamos prie esamo kamino.
 Šiuo metu krosnelių pasirinkimas labai platus. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

R. Linkevičius: Tikriausiai tai vienas sunkesnių pirkėjo uždavinių. Pirmiausia reikėtų žinoti, ko jis tikisi iš to šildymo įrenginio. Jeigu krosnelė bus statoma sode, kur žmonės atvažiuoja savaitgaliui ir nori greitai pasišildyti orą, galima rinktis ketinę arba granulinę krosnelę, kurios labai greitai atiduoda šilumą patalpai.

 

Tokiu atveju net nebūtina žiūrėti, ar ši krosnelė turi dujų generacijos sistemą, ar ne. Tai neturėtų labai paveikti pasirinkimo, nes žmogui reikia greitos šilumos. Jeigu žmogus nori pasimėgauti ne tik šiluma, bet ir liepsnos grožiu, reikėtų rinktis krosneles, kurios yra didesnio efektyvumo, turi didesnį degimo naudingumo koeficientą.Kokių klaidų dažniausiai daro žmonės, įsirengdami krosneles namuose?


R. Linkevičius: Dažniausiai matytos klaidos – saugos reikalavimų nesilaikymas. Ar iš nežinojimo, ar tiesiog iš nenoro paistyti įstatymų krosneles prisijungia neteisingai, patarimų kreipdamiesi ne į specialistus, o į pažįstamus ar kaimynus ir pan.

Kiek užtrunka krosnelės įrengimas?

Kaip minėjau, apie krosnelės įrengimą reikia galvoti rengiant projektą. Čia labai gerai tinka patarlė „Devynis kartus pamatuok – dešimtą kirpk“. Architektas ir projektuotojas namo statybų pradžioje turi galimybę parinkti tinkamiausią vietą kaminui, o kartu ir krosnelei. Krosnelė įrengiama jau pradėjus daryti vidinę apdailą. Žinoma, prieš tai reikėtų pasitarti ir pasikonsultuoti su specialistais, kad šie įvertintų ir numatytų paruošiamuosius darbus ir medžiagas krosnelei prijungti. Krosnelė gali būti įrengiama ir per keletą valandų, jei vieta paruoša iš anksto.

 Kuo ypatinga krosnelių priežiūra?


R. Linkevičius: Pirmiausia krosnelę įsigijęs žmogus turi žinoti, kad krosnelės negalima kūrenti bet kuo – šlapios malkos ar likučiai nuo statybų (grindys, parketlentės su užsilikusiu laku) krosnelei netinka. Ją geriausia kūrenti sausomis lapuočių malkomis, tuomet bus daug paprasčiau valyti krosnelės pakurą ir kaminą. Taip pat kiekvieną sezoną reikia sutepti visus reikalingus įrenginio mechanizmus ir paruošti krosnelę kitam sezonui. Ketinių krosnelių priežiūrai galima naudoti specialias ketaus atnaujinimo pastas. Tai padės Jūsų krosnelei išlikti gražiai ir toliau puošti namus.

 Kokia krosnelių naudojimo trukmė?

R. Linkevičius:
Krosnelės išties patikimos, jei renkantės smulkiagrūdžio ketaus ar kokybiško plieno krosneles. Jų ilgaamžiškumas išties didelis. Gamintojai suteikia penkerių, dešimties, dvylikos, kai kurie – net penkiolikos metų garantinį laikotarpį savo gaminiams. Tai, manau, rodo technologijų pažangos naudą žmogui ir, žinoma, prailgina įsigyjamų daiktų naudojimo trukmę.

 Rimas Jatkauskas, bendrovės „Židinių meistrai“ direktorius, apie tai, ką žinoti renkantis židinį namams


Kuo skiriasi židinys nuo krosnelės ir kada kurį geriau rinktis? Kokie židinio ir kokie krosnelės pliusai ir minusai?


R. Jatkauskas: Krosnelė – tai jau gatavas produktas, kurį reikia prijungti prie dūmtraukio, ir ji veikia. Židinys turi keletą sudedamųjų dalių, bene pagrindinė vidinė dalis – ugniakuras. Jis gali būti gamyklinis (ketinis arba plieninis) arba sumūrytas iš plytų. Nuo židinio yra galimybė prijungti ir ortakius, ir šildomas sieneles, ir net vandens šilumokaitį (kai kurie židiniai būna su dvigubomis sienelėmis, tokiu atveju vandnes šilumokaičio prijungti nereikės). Tad pakūrus židinį galima šildyti iš karto keletą patalpų arba net visą namą. Krosnelė, kaip minėjau, dažniausiai šildo tik tą patalpą, kurioje stovi. Tai liaudiškai vadinamoji „buržuika“, tik patobulinta, pagražinta.

Ką turėtų žinoti žmogus, norintis savo namus šildyti židiniu? Kokio tipo židiniai tam tinka?

R. Jatkauskas: Vienas būdų – po namus išsivedžioti ortakių sistemą, kuria ir keliautų šiltas oras. Tai galima padaryti natūraliai, jei kambariai, kuriuos norima apšildyti, yra virš židinio. Jei patalpos toliau, dedami specialūs ventiliatoriai, kurie šiltą orą nupučia į tolesnius kambarius, atokesnius namo kampelius.

 

 

Taigi dedamas židinio ugniakuras, jis kaitina orą, kuris ortakiais, specialiais izoliuotais vamzdžiais paskirstomas po kitus kambarius. Tačiau kur kas patogesnis ir populiaresnis yra šildymui pritaikytas židinys su vandens kontūru. Tai vandenį šildantys židiniai, kuriuos galima prijungti prie bet kurios centrinės namo šildymo sistemos, ir jis namus šildys įprastais radiatoriais ar grindimis.

Žmogus nusprendė įsirengti židinį. Nuo ko pradėti?

R. Jatkauskas: Anksčiau buvo labai aktualus dalykas – pamatas, tačiau dabartiniai židiniai – lengvųjų konstrukcijų, medžiagos, iš kurių jie gaminami, irgi gana lengvos, tad ypač tvirto pamato jiems nebereikia. Tačiau šiuo metu dauguma židinių turi oro ėmimo degimui sistemą iš lauko. Todėl betonuojant grindis reikėtų iš anksto numatyti, iš kur tiesiai į kapsulę (ugniakurą) galėtų patekti šviežio oro, reikalingo židiniui degti. Toks židinys kūrendamasis nenaudoja kambario oro, o deguonį ima iš lauko.

 

 

Taip sumažinamas diskomfortas namuose, nebūtina praverti lango, kad kambaryje pakaktų šviežio oro ir kt. Taigi mes visuomet visus klientus informuojame, kad jei tik yra galimybė, atveskite oro į židinio vietą.

Kokių klaidų dažniausiai daro žmonės, įsirengdami židinį namuose? Kur Jūs patartumėte netaupyti?

R. Jatkauskas: Žmonės paskutiniu metu renkasi tik kainą. Nežiūri į produktą, jo specifiką, o tik į kainą etiketėje. Jei vadinamasis ugniakuras parduodamas su nuolaida, žmogus jį perka vien dėl to, kad vyksta akcija. Visgi prieš perkant reikėtų pasitarti su meistrais, išsiaiškinti, ar ta sumažinta kaina atitinka kainos ir kokybės santykį. Susiviliojus nuolaidomis galima suklysti ir net labai pigiai nusipirkti išleistų pinigų nevertą daiktą. Kita klaida – taupyti meistrams.

 

Šiuo metu internete mirga marga skelbimų, siūlančių pastatyti ar įrengti židinį. Tačiau patarčiau pirmiausia pasidomėti tokių savo paslaugas siūlančių asmenų profesionalumu, paprašyti kvalifikaciją įrodančių dokumentų ar patento numerio ir, žinoma, rekomendacijų.

Pravartu žinoti, kad skelbiasi ir reklamuojasi paprastai tie, kurie neturi darbo ir užsakymų, rimti, patyrę meistrai dažnai turi užsakymų keliems mėnesiams į priekį.

Jei jau žmogus kreipėsi į profesionalą, kad šis patartų, kokį židinį jam išsirinkti, kokius klausimus jis turėtų specialistui užduoti, kad šis parinktų būtent klientui tinkamiausią variantą?

R. Jatkauskas: Kai klientai ateina pas mus, mes pirmiausia išsiaiškiname žmogaus poreikius, paklausiame, kuo jis šildys namą, kokią sistemą turi. Štai neseniai darėme dviejų fasadų židinį kambariui, už kurio lango suplanuotas žiemos sodas. Tad teko dėti dvigubą stiklą, kad augalai neiškeptų, neišdžiūtų. Beje, židinio su dvigubu stiklu paprastai prašo ir šeimos, auginančios mažus vaikučius, nes tuomet tikrai nereikia bijoti, kad palietęs židinio stiklą vaikas nudegs ranką.

 Pasitaiko ir kuriozinių atvejų, pavyzdžiui, nusipirkę krosneles žmonės išsiaiškina, kad jie kamino išvis neturi ir net nėra jokių galimybių įrengti krosnelės, nes name nėra šachtų. Tada belieka krosnelę bandyti parduoti pusvelčiui...

Kada geriausia įsirengti židinį? Kiek tai užtrunka?


R. Jatkauskas:
Židinį įrengti galima jau tada, kai yra langai, durys ir stogas. Vėliausiai tai turi būti daroma prieš glaistant ir dažant sienas. Židiniui įrengti pakanka savaitės. Žinoma, galima tai padaryti ir greičiau, tačiau visgi reikėtų planuoti, kad tai bus daroma keliais etapais. Beje, židiniams įrengti šiuo metu naudojamos konstrukcinės izoliacinės medžiagos, o rinkoje ypač populiarios akumuliacinės medžiagos, kai visa židinio konstrukcija yra šylanti. Židinį galima prijungti prie šildomų sienučių net kitame kambaryje, už sienos ar netgi antrame aukšte. Taip šiltas dūmas iš židinio nenueina tiesiai į dangų, į kaminą, bet juo dar galima prijungti papildomus šildymo prietaisus.

Kaip su židinio apdaila? Kokią paskutiniu metu renkasi žmonės, ar yra kokių patarimų renkantis?

R. Jatkauskas: Paskutiniu metu vyrauja minimalistinis interjero stilius. Šiuolaikiniai židiniai neperkrauti kaip kad seniau, nebeturi arkų, kišenių, lentynėlių, suoliukų ir t. t. Anksčiau židinys buvo gražus, jei buvo kuo labiau išmargintas ir aplipdytas, o dabar jis grynesnis, tiesių formų, maksimaliai matoma ugnies, minimaliai apdailos. Dažnai renkamasi įrėminto lango stiliaus židinius. Įrengiant kampinius židinius padaroma viena kita lentynėlė, bet jie tikrai neperkraunami. Geriau investuoti į konstrukcines, akumuliacines medžiagas ir naudingumą, nei nereikalingomis detalėmis aplipdyti patį židinį. Be to, taip taupoma erdvė ir vieta. Dabar daug namų yra vieno aukšto, net be rūsio, o milžiniškų, po kelis aukštus namų retai kas bestato.

 

Eglė Kairelytė, žurnalas "Supernamai"

 

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.


 

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt