Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Židiniai ir krosnelės - ne tik interjero detalė
2010-02-21 Šaltinis: zidiniumeistrai.lt

Židiniai atlieka keletą funkcijų. Visų pirma tai – interjero detalė ir pagrindinis kambario akcentas, jaukumo garantas. Tačiau jie yra išnaudojami ir kaip nedidelio namo šildymo šaltinis.


Židiniai ir krosnelės - ne tik interjero detalė title=
Nuotr. zidiniumeistrai.lt
Šildymas židiniais vyksta dvejopai: tiesiogiai nuo ugnies kaitros ir nuo šilumos kaupiklių. Pirmuoju atveju šildomos tik greta židinio esančios patalpos ir židinio efektyvumas labai žemas bei trumpas vienos įkrovos malkų degimo laikas. Šio tipo židiniai dabar dažniausiai atlieka interjerinę funkciją ar malonios šilumos išgavimą.

Dvisieniai dūmtraukiai ir įdėklai į kaminus gali būti gaminami iš nerūdijančio rūgščiai atsparaus plieno – skirti dujinio, skysto arba kieto kuro degimo produktams šalinti.
 
Šiandien Lietuvoje siūloma įvairiausių tipų židinių: atvirų, uždarų, dujinių, elektrinių ir t.t. Visų tipų židiniai degdami išskiria šilumą. Efektyvumas priklauso nuo ugniakuro tipo, technologijos, sandarumo, antrinio degimo sistemos, gabaritų, naudojamų medžiagų, geometrinės formos ir kt.
Gerokai populiaresnis ir efektyvesnis yra patalpų šildymas nuo šilumos kaupiklių. Uždari židiniai su kapsule yra naudingesni bei ekonomiškesni. Taip yra dėl ketaus ar plieno gebėjimo absorbuoti ugnies skleidžiamą kaitrą ir atiduoti į karščio kamerą, iš kurios galima išvedžioti ortakinį šildymą po patalpas. Priverstiniam šilto oro padavimui naudojama turbina. Uždarų kapsulių pagalba galima reguliuoti deguonies padavimą ir taip sumažinti kieto kuro sąnaudas bei prailginti degimo laiką iki 12 valandų. 

Taigi, vienu atveju šilumos kaupiklis yra pačios ugniakurą supančios konstrukcijos, kurios įkaista pro jas pratekant karštam dūmui. Šilumą jos spinduliuoja visu savo korpusu. Kitu atveju, kaupiklis, dažniausiai taip pat konstrukcija, šilumą į patalpas perduoda pro jį pratekant orui. Oras įkaista, ir natūralios konvekcijos būdu kyla aukštyn.
Modernūs židiniai patalpas šildo įkaitusiu metaliniu korpusu arba naudojant sudėtingesnes centrines vandens šildymo sistemas. Visos medžiagos turi būti sertifikuotos, atitikti priešgaisrinius reikalavimus,  būti atsparios karščiui ir pan. Montuojant židinius, svarbiausia yra išlaikyti techninius reikalavimus (atstumai, nedegios, sertifikuotos židinių bei dūmtraukių medžiagos). Po to tik seka židinio apdaila, dizainas ir trauka.

Židinių apdaila
Židinių apdaila gali būti iš marmuro, granito, dolomito, skaldyto akmens, tinkuoti, apklijuoti akmens masės plytelėmis židiniai ir pan.
Atviri židiniai mūrijami iš šamotinių plytų. Židinių formos yra įvairios (kvadrato, trikampio, piramidės, apvalios ir pan.). Lauko ir vidaus, atviruose ar uždaruose židiniuose,  gali būti ruošiamas ir maistas (šašlykas, kepsnys ir kt.).

Ne ką mažiau populiarios krosnelės
Krosnelėmis, kurios ir vėl populiarėja, taip pat galima šildyti patalpas. Orą šildo įkaitęs krosnelės korpusas. Priklausomai nuo krosnelės šildomo paviršiaus ir išskiriamos šilumos galios, nustatomas šildomų patalpų plotas. Krosnelėmis galima šildyti iki 150 kvadratinių metrų ploto. Vis 
dėlto, reikia įvertinti tai, jog krosnelėmis galima šildyti tik natūralios konvekcijos būdu ir tai tinka ne visoms patalpoms.
Taigi, apibendrinant galima teigti, kad židinys – tai ne tik kambario interjero detalė.
 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt