Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news

 

Violeta Baublienė: kokybiškam gyvenimui reikia bent 60 kv. m
2020-01-21
Violeta Baublienė: kokybiškam gyvenimui reikia bent 60 kv. m

Tik neseniai svajonių namus įsirengti pasiryžusi LRT žurnalistė Violeta Baublienė įsitikinusi – kokybiškam gyvenimui reikia mažiausiai 60 kvadratinių metrų vienam žmogui. LRT RADIJO laidoje „Geriausi dalykai namie“ ji prisipažįsta anksčiau negalėdavusi pakęsti tvarkymosi, o dabar tai – dar vienas būdas pamedituoti su savo mintimis ir išsivalyti sielą.

V. Baublienę kalbina LRT RADIJO laidos „Geriausi dalykai namie“ vedėja Beata Nicholson.

– Kaip atrodo tavo namai?


– Mano namai atrodo puikiai, nuostabiai – geriausiai iš visų. Natūralu: savo namus susikūriau taip, kaip norėjau. Tai antri mano savarankiški namai. Mažai ką keičiu gyvenime: dirbu tą patį darbą, gyvenu tuose pačiuose namuose, turiu tą pačią šeimą. Dabartiniai namai įkurti taip, kaip visąlaik norėjau, bet niekada nesiryžau žengti šio žingsnio.

– O kaip visą laiką norėjai?

– Man reikia erdvės, nereikia daiktų. Man norisi, kad būtų tuščia: vos keli daiktai, kelios detalės, milijonas knygų, įdomūs skirtingi indai... Tai dabar ir turiu, nes susikūriau.

– O kuo pirmieji namai skiriasi nuo antrųjų?

– Kaip diena ir naktis. Pirmieji namai buvo išėjimas iš tėvų namų. Visiškos laisvės, galėjimo pajautimas – tai reiškiasi pačiu idiotiškiausiu būdu. Atsimenu, tualetą išsidažėme raudona spalva, o vonią – mėlyna. Tos spalvos buvo tokio ryškumo, kad dabar ten neišbūčiau nė valandos. Būdavo, užeini į tualetą ir tau tiesiog mirga akyse – visiška diskoteka. Tačiau jaunam žmogui turėti savo namus labai gerai. Tik tai buvo laikas, kai negalėjai nieko įsigyti, bet kol esi jaunas nesureikšmini. Dabar viskas svarbu.

– Ką patartum žmogui, kuris ruošiasi remontuoti savo namus? Minėjai, kad teko padaryti ne vieną remontą.


– Reikia subręsti, nebijoti ilgai galvoti, rinktis, klausti, konsultuotis ir sprendimus priimti šimtą kartų išsimatavus. Reikia matuoti ne tik centimetrais, bet ir kūrybine prasme: ar tau ta mada patiks po dešimties metų? Kaip ir su drabužiais: ar tu tą daiktą dėvėsi? Ar norėsi toje lovoje miegoti? Ar tau tikrai patiks tos žalios sienos? Galvok ir derink.

Yra elementarūs dalykai, kuriuos išmokau per savo remontų patirtį ir susitikimus su architektais: viena spalva plečia, daugybė spalvų mažina. Yra dalykų, kuriuos gali įgyvendinti spalvomis ir loginiu mąstymu.

– Kokios spalvos tavo namuose?

– Mano namuose nėra spalvų. Tai pats paprasčiausias variantas, kurį keikia visi architektai – sienos baltos. Kadangi yra senas parketas, man norėjosi, kad jis matytųsi. Visa kita – daiktai, kurie sukuria spalvų įspūdį: viskas daugmaž pastelinių, žemės spalvų. Gal kiek aštresnis kilimas, bet man jis patinka. Gyvenime labai svarbu rasti tai, kas tau patinka.

 

Susijęs vaizdas

– Esi gimusi, užaugusi ir gyvenanti senamiestyje.

– Taip susiklostė, kad mano gyvenimas susijęs su keliomis vietomis, kurios sukasi aplink Katedros aikštę. Neįsivaizdavau kitokio gyvenimo. Kai tėvai „pagerino“ gyvenimo sąlygas ir su džiaugsmu išsikraustė į Žirmūnus, kuriuose reikėjo bristi per purvą iki kelių, į mokyklą troleibusu važiuoti pusę valandos... Užtai aš nenoriu gyventi ne senamiestyje.

– O kokie gyvenimo senamiestyje trūkumai?

– Turi prisitaikyti prie situacijos: girti turistai ar žmonės, šiukšlių neišvežimas, mašinų problema. Kai esi gyventojas, moki tam tikrą mokestį ir turi teisę statytis mašiną prie namų, bet tai nereiškia, kad bus vietos. Tačiau visus trūkumus atperka tai, kad esi mieste – tau niekur nereikia važiuoti.

– Pasikeitė žmonių poreikis kvadratiniams metrams. Buvo laikas, kai jų reikėjo daug, tada staiga žmonės suprato, kad už juos reikia mokėti. Kokia situacija dabar – grįžtame į minimalizmą? Kiek tau reikia kvadratinių metrų? Tu sakei, kad tau privalumas – erdvė.

– Man reikia 100 kvadratinių metrų. Gali išsisukti su mažiau, bet iki 100 yra pats tas. Kaip gyventi 50-yje, nelabai žinau. Aišku, jei gyvenimas spaustų, jokių problemų, bet manau, kad kokybiškam gyvenimui reikia mažiausiai 60 kvadratinių metrų vienam žmogui.

– Ar tau patinka tvarkytis?

– Anksčiau mane nervindavo, kad turi tvarkyti. Dabar yra atvirkščiai – valymąsi traktuoju kaip meditaciją. Tai laikas, kai atsiranda milijonai minčių. Tai laikas sau. Manau, kad žmonės, kurie ignoruoja buitinį tvarkymąsi, labai daug praranda. Tai ir mintys, ir judėjimas, pagaliau išsivalęs namus ir pats pasijauti išsivalęs.

– Tad kokie tavo geriausi dalykai namie?

– Būti. Kai pasidariau remontą, supratau, kad manęs niekas niekur nebepakviečia. Vėliau supratau, kad nereaguoju į jokius kvietimus. Man toks džiaugsmas būti namuose... Šiuo gyvenimo periodu geriausia – būti namuose.


Parengė Indrė Česnauskaitė.
Nuotr. E. Genio/LRT.lt

 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt