Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Vilnius keičia veidą: ruošiamasi viešbučių statybų sezonui
2016-07-13 Šaltinis: Viktorija Chockevičiūtė , ekonomika.lt

Ilgą laiką nekilnojamojo turto (NT) vystytojai koncentravosi ties gyvenamųjų namų segmentu, tačiau naujausiais apklausos duomenimis, NT plėtotojai ruošiasi stiprinti pozicijas viešbučių segmente. Lietuvos NT plėtros asociacijos žiniomis, Vilniuje numatoma daugiau nei 10 naujų viešbučių projektų. Visgi prabangūs viešbučiai bus įkandami ne kiekvienam atvykusiam pailsėti.


Vilnius keičia veidą: ruošiamasi viešbučių statybų sezonui
Nuotr. arhiva.dalje.com

Planuotas turistų skaičius 2020 metais – 2,5 mln. pasiektas dar praeitais. Dėl šios priežasties susiformavo apgyvendinimo paslaugų trūkumas, kuris paskatino privačių nuomotojų iškilimą. Tai atkreipė ir tarptautinių viešbučių ženklų dėmesį, kurie jau ruošiasi įžengti į Lietuvos rinką.

„Viešojoje erdvėje daug kalbėta apie „Hilton“, „Acorus“, „Marriott“ viešbučių atėjimą, bet kiekvienas tinklas turi daug prekinių ženklų, prisitaiko prie regiono ir klientų skaičiaus. Netikiu, kad visiškai bus „Hilton“, bet bus pritaikytas šiai kompanijai priklausantis kitas prekinis ženklas“, - kalbėjo „NewSec“ grupės vadovas Mindaugas Kulbokas.

Vis dėlto pašnekovai pastebi, kad tokiuose viešbučiuose dažniau lankysis verslo klientai.

Vien viešbučio nepakaks


Pastebėta, kad NT plėtotojai linkę įsigyti didesnius žemės sklypus, kuriuose galėtų kurtis ne tik viešbučiai, bet ir konferencijų salės ar SPA pramogos. Pasak M. Kulboko, didelės apimties sklypai būtinai turi turėti funkcijų įvairovę. Tai leistų turistus pritraukti ne tik sezono metu, bet ir žiemą.

„Ryškiausias sezoniškumo bumas yra Palangoje. Paskelbtas naujas projektas, kuriant SPA kompleksą yra pirmas žingsnis, kad turistai atvyktų ne tik vasarą geru oru, bet ir ne sezono metu. Druskininkai turi neblogą konferencijų salę. Manau, kad tai viena iš nišų, kurį kurortai gali išnaudoti ir Druskininkai jau tai padarė“, - sako M. Kulbokas.

Lietuvos NT plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius teigia, kad vis dėlto Palangoje konferencijų centrų kurti neapsimoka. Kurortuose išskirtine traukos vieta turėtų tapti SPA centrai, kurie leistų turistus pritraukti ne tik vienai nakčiai, bet ilgesniam apsistojimui. Vilniuje itin aktualios taps konferencijų vietos.

„Dabar centre neturime didelio viešbučio, kad šalia jo būtų ir didelė konferencijų salė. Naujas konferencijų centras vietoj Sporto rūmų leis aplinkiniams viešbučiam tapti patrauklesniems tikslinei auditorijai. Patys viešbučiai ims konkuruoti tokiomis paslaugomis ir be abejo kaina“, - sako M. Statulevičius.

Pasak jo, konkurencija tarp viešbučių vyks keliomis kryptimis: vieta, paslaugomis ir vardu. Nes dalis klientų įpratę rinktis tik tam tikro prekės ženklo viešbutį. M. Kulbokas prideda, kad konkurencija paskatins ir senuosius viešbučius atsinaujinti.

„Kai nėra konkurencijos, tu mažiau investuoji. Žmonės apsistodami kambariuose juos nudėvi, viešbučių operatoriai teigia, kad atnaujinti kambarius reikėtų kas 5 metus. Vilniuje mažai kas tai darė. Visi gyveno ant laurų. Vyks viešbučių kristalizavimo laikotarpis. Tie, kurie neinvestuos, turės pasitraukti į žemesnę kategoriją, o kiti – pasivyti naują standartą“, - teigia M. Kulbokas.

Naujieji viešbučiai bus įkandami verslo klientams

Didėjant turistų srautui ir trūkstant apgyvendinimo vietų, šalyje sparčiai plėtojasi dalinimosi ekonomikos pavyzdys, trumpalaikė nuoma per „Airbnb“ platformą. Pašnekovai pastebi, kad šis segmentas – pilkoji zona.

Nors naujieji viešbučiai į šios platformos klientus nesikėsins, kainos skirtumai per daug dideli, svarstoma apie šių nuomotojų reglamentavimą.

„Manau, kad viešbučiai konkuruos paslaugų kokybe, o ne kaina. Berlynas „Airbnb“ paslaugą jau uždraudė ir tai rodo, kad tai yra trikdis normaliam verslui, kuris moka mokesčius valstybei. Ši pilkoji zona gali būti toleruojama iki tam tikro lygio. Reikia visiems įvesti vienodas sąlygas, kad vyktų sveika konkurencija“, - mano M. Kulbokas.

M. Statulevičius pastebi, kad naujų viešbučių steigimasis keis ir trumpalaikės nuomos rinką.

„Nemažai būsto parduodama investicijoms, kuomet patys žmonės bute negyvena, o jį tik nuomoja. Tai vyksta ir per „Airbnb“. Situacija kis atsirandant daugiau viešbučių. Gal trumpalaikė nuoma taps mažiau patrauklia, pagerės ilgalaikės nuomos situacija. Viešbučių atėjimas prisidės prie rinkos sveikatos“, - sako jis.

NT plėtros asociacijos direktorius pripažįsta, kad naujieji viešbučiai labiau įkandami bus verslo klientams, kurie ir anksčiau nesižvalgė į „Airbnb“ segmentą. Tačiau viešbučių asociacijos jau ieško būdų, kaip padidinti tokios trumpalaikės nuomos reglamentavimą. Tad šio segmento modifikacija – neišvengiama, mano jis.

„Turbūt tie turistai, kurie neįpirks apsistojimo naujuose viešbučiuose, ieškos kito segmento. Galbūt nesiorientuos į tą pirmąjį žiedą aplink miesto centrą, bet ieškos tolimesniuose zonose esančių viešbučių, kur yra pavėžėjimo paslauga, lengva privažiuoti su autobusu ir kaina bus mažesnė. Turistai apsistojantys naujuose viešbučiuose bus vienetiniai“, - svarsto M. Statulevičius.

 

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt