Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Vilniečio sukurtas išmanusis maisto trintuvas populiarėja visame pasaulyje
2019-05-24 Šaltinis: SOLIDWORKS

Vilniuje veikiantis startuolis „Millo Appliances“ per intensyvaus darbo metus visiškai parengė gamybai inovatyvų maisto ir gėrimų trintuvą ir su juo tikisi tapti vieno pasaulyje didžiausių virtuvinės įrangos koncernų dalimi. 


Vilniečio sukurtas išmanusis maisto trintuvas populiarėja visame pasaulyje

„Norime toliau vystyti savo viziją, turėdami gerą užnugarį“, – sako įmonės vadovas Ruslanas Trakšelis.

 

Tačiau kol kas „Millo Appliances“ – „standartinis“ startuolis, įsikūręs žymios pažangiųjų technologijų įmonės pagalbinėse patalpose. Į pastabą, kad ir kiti didieji kūrėjai kažkada pradėjo „garaže“, 36-rių R. Trakšelis atsako šypsena, tačiau kartu pastebi, kad jie turi viską, ko reikia, įskaitant pačių susikurtus įrangos bandymų stendus. Idėja sukurti išmanų, itin tyliai veikiantį ir lengvai valomą maisto ir gėrimų trintuvą gimė 2016 m. viduryje, tada prasidėjo nuolatinė investicijų paieška, kuri, dabar jau galima pripažinti, buvo sėkminga. Prieš metus nauja finansinė injekcija leido suburti 7 žmonių komandą, įskaitant keturis inžinierius.

 

Pirmajame išmaniojo trintuvo kūrimo etape iki 2018 m. pavasario naujo produkto dizainui buvo naudojamos atviro kodo projektavimo programos.

 

Pradėjus galvoti apie produkto gamybą, toliau eiti pirmyn su jomis buvo neįmanoma. Atėjo metas rinktis profesionalų įrankį. Aiškus veiksmų planas, paremtas kvalifikuotų specialistų įtraukimu, leido gauti SOLIDWORKS korporacijos paramą startuoliams. „SOLIDWORKS Corporation“ yra viena pasaulyje pirmaujančių trimačio modeliavimo ir su tuo susijusių skaitmeninių procesų programinės įrangos gamintoja. SOLIDWORKS programos veikia „Microsoft Windows“ aplinkoje.

„Reikia SOLIDWORKS“

Į įmonę atėjo jauni inžinieriai su solidžia patirtimi. Audrius Bražėnas, kuriam dabar 30 metų, su SOLIDWORKS akademine versija susidūrė dar būdamas studentas. Jis yra baigęs mechanikos inžinerijos bakalauro studijas VGTU ir mechatronikos magistro studijas Vokietijos Braunšveigo technikos universitete.

 

Darbo patirtį įgijo inovatyviose Lietuvos įmonėse „Entech“, Deeper“ ir „Hoda“. „Audrius atėjo ir pasakė, kad reikia SOLIDWORKS. Dabar viskas nuo nulio su SOLIDWORKS Audriaus rankomis ir sukurta“, – sako R. Trakšelis. Anot jo, gauti SOLIDWORKS korporacijos paramą startuoliams nėra sudėtinga, paraiška paprasta, tačiau jos nagrinėjimas užtruko apie pusantro mėnesio, ir tas laukimas startuoliui kėlė rūpestį – dar palaukti ar jau pirkti licenciją, taip didinant projekto kaštus.

 

„Millo Appliances“ gavo teisę metus nemokamai naudotis „SOLIDWORKS Premium“ su kai kuriomis papildomomis funkcijomis, pavyzdžiui, simuliacijomis. Paramos startuoliui metai jau besibaigią, toliau įmonė įsigys šios programinės įrangos licenciją. „Per metus galutinai sukūrėme produktą, paprastai trunka dvejus. Dabar visiškai pasiruošę gamybai“, – sako R. Trakšelis. Londono Metropolitan universitete jis yra pagyrimu baigęs verslo administravimą ir rinkodarą ir dar studijavo marketingą.

 

„Prieš metus buvo seno dizaino trintuvo modelis, sukūrėme naują dizainą ir pagal jį perprojektavome trintuvą . Per metus suprojektavome, pasigaminome prototipus ir pasiruošėme masinei gamybai. Dabar kaip tik yra baigiama gaminti įranga“, – sako A. Bražėnas. Šiek tiek simboliška, kad plastikinių detalių liejimo formas gamina buvusi jo darbovietė UAB „Hoda“, Molėtų rajone veikianti viena didžiausių plastikinių produktų gamintojų Baltijos šalyse. Trintuvus gamins Europos rinkose gerai žinoma Šiaulių įmonė „Frilux NMF“. Abi šios įmonės irgi naudoja SOLIDWORKS programinę įrangą. Įmonės bendradarbiauja, apsikeisdamos gaminio detalių 3D failais STEP formatu.

 

 

Geriausia technologija plius dizainas

 

„Millo“ maisto ir gėrimų trintuvo technologinė naujovė – bešepetėlinis variklis su integruota magnetine sankaba. Tokiam varikliui reikia tris kartus mažiau vietos nei tradiciniam, kad būtų tos pačios galios. Be to, ir veikia tris kartus tyliau. „Virtuvinės įrangos srityje kol kas niekas to dar nėra padaręs. Paėmėme geriausią technologiją, kokia dabar yra, plius dizainas“, – sako R. Trakšelis.

 

Kaip įkvepiančius dizaino pavyzdžius jis mini „Bang & Olufsen“ garso aparatūrą, „Tesla“ automobilius ar „Dyson“ buitinius siurblius. „Virtuvinė įranga dažniausiai būna pirmiausia praktiški daiktai, pasinaudojai ir norisi paslėpti į stalčių. Tai mes esame pirmieji, sakantys – o kodėl tas prietaisas negali būti gražus, kad jo nesinorėtų slėpti? Kad norėtųsi juo grožėtis ir apie jį kalbėti. Mūsų produktas skirtas sveikatai, tai mes matome daug socialinių aspektų – kalbame ir apie sveikatą, ir apie inovaciją, ir apie grožį, ir apie dizainą ir pan. “, – sako startuolio vadovas. Jų gaminys apsaugotas keliais patentais, tiek gaminio kaip visumos, tiek ir technologinių sprendimų.

 

Esminė inovacija – magnetinės sankabos komponentas įmontuotas į dangtelį, per kurį sukimo momentas perduodamas į peilį. Dabar ryžtingai plečiama patento galiojimo geografija – nuo JAV iki Japonijos. Be abejo, ir Kinija. Jau ir lietuviai yra patyrę, kad sėkmingą gaminį (pvz., „Deeper“) visi puola kopijuoti. Ar jau atsirado „Millo“ klonų? „Kol kas ne. Tikimės dirbti taip greitai, kad kiti nepasivytų. Visus gerus produktus kopijuoja, tegul kopijuoja – mes būsime greičiausi“, – sako R. Trakšelis.

 

O kol gamyba dar neprasidėjo, „Millo Appliances“ inžinieriai šlifuoja prietaiso veikimą. „Bandome optimizuoti magnetinę sankabą, kad turėtume kuo didesnį sukimo momento perdavimą į malimo dangtelį ir tuo pačiu išsaugoti vartotojo teigiamą patyrimą ja naudojantis. Mūsų naudojamas variklis yra išmanusis dėl specialiai jam valdyti sukurtos programinės įrangos ir elektronikos, kurios dėka variklis gali realiu laiku reaguoti į besikeičiantį skysčio klampumą ir taip optimizuoti savo darbą. Šį sprendimą įgyvendino mano kolegos,“– sako A. Bražėnas. Jis pabrėžia, kad labai padėjo SOLIDWORKS programinės įrangos procesų simuliavimo funkcijos.

 

„Nuo pačios indo formos labai priklauso malimas, darėme skysčio srauto simuliacijas, taip atradome geriausią stiklinės formą. Tai keitė dizainą – taip ir tobulinome dizainą ir funkcionalumą“, – sako inžinierius. Jis seniai pažįstamas su SOLIDWORKS, tačiau nepaliauja džiaugtis šios programinės įrangos vartotojo sąsajos patogumu, kai ją galima susikurti pagal dažniausiai naudojamas funkcijas ir taip taupyti darbo laiką. „Millo Appliances“ artėja svarbus metas, kai jis iš startuolio gali tapti tarptautinio lygio žaidėju, puikiai atspindinčiu šiandieninį Lietuvos Pramonė 4.0 potencialą.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt