Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Vilniaus rajono savivaldybė finansuoja asbesto šalinimą
2022-08-01 Šaltinis: Vilnius.lt

Vilniaus rajono savivaldybė jau ne vienus metus vykdo aplinkosauginę akciją ir rajono gyventojams suteikia galimybę nemokamai susitvarkyti asbesto turinčių gaminių atliekas. Nuo 2019 m. apvažiavimo būdu surinkta, išvežta ir saugiai pašalinta virš 1000 tonų tokių atliekų.


Vilniaus rajono savivaldybė finansuoja asbesto šalinimą
Nuotr. iStock

Lėšos asbesto atliekų šalinimui skiriamos iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų bei aktyviai dalyvaujant Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos projektuose, panaudojant valstybės paramą.

Vien per minėtą laikotarpį asbesto atliekų šalinimui Vilniaus rajono savivaldybė iš biudžeto lėšų skyrė virš 100 tūkst., išvežta 842 asbesto atliekų. Savivaldybei dalyvaujant projektuose buvo panaudota 60 tūkst. Eurų valstybės paramos ir išvežta 244 t asbesto atliekų.

Pagrindinis šios Savivaldybės vykdomos aplinkosauginės akcijos siekis – iš rajono teritorijoje esančių namų ūkių surinkti asbesto turinčias atliekas ir saugiai jas sutvarkyti, taip kaip tai reglamentuoja teisės aktai. Asbestas yra pavojingas žmonėms, kai jo plaušeliai (skaidulos) patenka į orą, todėl asbesto atliekos turi būti ypač saugiai surenkamos ir nuvežamos į šalinimo įrenginius.

Kaip teigia Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, nepriklausomai nuo dalyvavimo atliekų tvarkymo projektuose, Savivaldybė papildomai finansavo ir toliau finansuos gyventojams asbesto atliekų tvarkymą, skiriant lėšų iš biudžeto.

Šiuo metu tik dalis šalies savivaldybių iš gyventojų nemokamai surenka, išveža ir šalina asbesto atliekas. Kitur gyventojai, norintys pašalinti asbestą, turi sumokėti už išvežimą ir priėmimą sąvartyne ar didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (DGASA). Nemokamai priimamas tik nedidelis asbesto atliekų kiekis.


„Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse nustatytas asbesto surinkimo įkainis siekia 0,17 ct už kilogramą. Atsižvelgiant į nustatytą įkainį bei remiantis mums pateiktais gyventojų prašymais, galima paskaičiuoti, kiek gyventojui kainuotų savarankiškai atsikratyti namų ūkyje turimų asbesto atliekų. Vidutiniškai pagal prašymus kiekiai svyruoja nuo 0,5 t iki 3 t. Tai reiškia, kad kaina, priklausomai nuo kiekio, svyruotų nuo 85 Eur iki 510 Eur. Gyventojams tai būtų papildoma finansinė našta, kuri taip pat paskatintų šias atliekas netinkamai tvarkyti ir šalinti“, – pastebi Albert Narvoiš.

Savivaldybės suteikiama galimybe nemokamai atsikratyti pavojingų asbesto atliekų kiekvienais metais pasinaudoja vis daugiau gyventojų. Šiais metais gauta apie 350 gyventojų prašymų ir jau išvežta 198 t asbesto. Dar šiais metais planuojama aptarnauti likusius ir naujai užregistruotų gyventojų prašymus ir išvežti dar 422 t asbesto atliekų.

Atkreipiame dėmesį, kad 2022 m. gyventojų prašymų sąrašai jau yra suformuoti, todėl šiuo metu registruojami prašymai bus vykdomi, kai bus surinktas asbestas pagal jau suformuotą sąrašą. II etapo asbesto surinkimas preliminariai bus vykdomas nuo rugsėjo mėnesio.


Dėl asbesto atliekų išvežimo galima kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę arba į gyvenamosios vietos seniūniją. Registracija vykdoma el. paštu jolanta.volodko@vrsa.lt

Siunčiant prašymą nurodykite: fizinio asmens vardą ir pavardę; namų ūkio, kuriame susidarė asbestinio šiferio atliekos, adresą; kontaktinį telefono numerį ir preliminarų asbesto kiekį kilogramais ar tonomis (laikytina, kad kvadratinis metras šiferio sveria 11 kilogramų).

Primename, kad asbesto ir savo sudėtyje asbesto turinčias atliekas taip pat galima priduoti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles:


Vilniaus rajone: Grikienių k., Vilniaus r.; Pakryžės k., Vilniaus r.;
Vilniaus regione: Pilaitės pr. 50, Vilnius; Liepkalnio g. 113b, Vilnius; Graičiūno g. 36C, Vilnius; Pramonės g. 209S, Vilnius; Maleikėnų k., Švenčionių r.; Pliauškių k., Švenčionių r.; Vilniaus g. 3G, Šalčininkai; Šniponių k., Širvintų r.; Gerseniškių g. 5, Ukmergė; Elektrinės g 14A., Elektrėnai; Trakų g. 1, Lentvaris.
Priduodant asbesto ir savo sudėtyje asbesto turinčias atliekas privaloma laikytis nustatytų reikalavimų:

asbesto turinčias atliekas privaloma surinkti atskirai ir pristatyti nesumaišytas su kitomis atliekomis;

Asbesto turinčios atliekos pristatomos supakuotos į sandarią plastikinę tarą (dvigubus plastikinius maišus, plastikinę plėvelę ar pan.);

Tinkamai supakuotas asbesto turinčias atliekas klientai perkrauna savo jėgomis į aikštelės operatoriaus nurodytus didmaišius;

Nesupakuotas asbesto turinčias atliekas į aikšteles pristatyti draudžiama;

Vienu kartu į aikštelę galima pristatyti iki 500 kg asbesto turinčių atliekų;

Didesnius šių atliekų kiekius, rekomenduojame vežti į Vilniaus regioninį sąvartyną.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenims, išmetusiems į aplinką asbesto turinčias atliekas, gresia administracinė atsakomybė už aplinkos teršimą pavojingosiomis atliekomis. Be to, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt