Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Vilniaus bendrabučių renovuoti neverta
2014-10-16 Šaltinis: Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt

Pačios prasčiausios būklės Vilniaus bendrabučiai šiuo metu yra Naujojoje Vilnioje, Vilkpėdėje, Žirmūnuose ir Naujininkuose. Ir nors kai kurie tokie namai tvarkosi palyginti neblogai, daugumos jų net neverta renovuoti, kur kas paprasčiau būtų tiesiog nugriauti ir vietoje jų statyti naujus, modernius gyvenamuosius namus. Tokią viziją turi Vilniaus miesto savivaldybė, tik kol kas nėra aišku, kaip tą galima būtų įgyvendinti.


Vilniaus bendrabučių renovuoti neverta
Nuotr. Juliaus Kalinsko/15min.lt

Renovacija Vilniuje juda vėžlio žingsniu. Šiuo metu renovuojami vos keturi namai, dar 25 daugiabučiai netrukus turėtų pasipuošti pastoliais. Tačiau mieste yra net apie 6 tūkst. daugiabučių, apie 4 tūkst. iš jų – statyti sovietmečiu ir renovacija daugumai jų būtina.

Butai – privatūs

Rusijoje, Vokietijoje dalis daugiabučių nebuvo renovuojami, o tiesiog nugriauti, vietoj jų išdygo nauji namai. Tačiau Lietuvoje toks principas sunkiai pritaikomas, kadangi didžioji dauguma butų daugiabučiuose yra privatūs, o susitarti visiems kaimynams dėl tokio sprendimo būtų itin sunku.

Vis dėlto meras Artūras Zuokas pasiryžęs tai pritaikyti Vilniaus bendrabučiams. Iš viso jų sostinėje yra net 292, tiesa, ne visų būklė vienodai bloga. Sostinės savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento duomenimis, patys prasčiausi stovi Naujojoje Vilnioje, Vilkpėdėje, Naujininkuose ir Žirmūnuose.

Anot A.Zuoko, miestas turi sąrašą, kuriame sudėti visi miesto daugiabučiai pagal savo techninę būklę. Iš jo ir aiškėja, kur situacija prasčiausia. Tačiau šie namai nepriklauso Vilniaus miesto savivaldybei, dauguma butų yra privatizuoti, tik dalis kambarių vis dar išlaikyti ir skiriami kaip socialinis būstas.

Laukia vyriausybės programos

„Mes jų neprivatizuojame, laikome su mintimi, kad atsiras Vyriausybės programa ir galbūt bus sukurtas modelis, kaip būtų galima išpirkti iš bendrabučių gyventojų tuos butus ir pastatyti naują bendrabutį. Arba laikinai iškelti gyventojus į kitas patalpas gyventi, tą bendrabutį nugriovus pastatyti naują namą, sugrąžinti gyventojams tuos butus, kad jie susimokėtų per tam tikrą laiką skirtumą ir turėtų normalų butą“, – sakė meras.

Vis dėlto Vilniaus vadovas pripažįsta, kad sprendimų, kaip tai galėtų būti daroma, dar nėra. Tačiau viena aišku – renovuoti bendrabučių neapsimoka.

Jeigu būtų patvirtinta kažkokia programa, pagal kurią tokius daugiabučius pavyktų nugriauti, pastatytuose namuose žmonės jau turėtų normalius būstus. „Dauguma tų butų dabar nepritaikyti šeimų gyvenimui. Tai sovietų okupacijos palikimas, kur normali gyvenimo kokybė neperplanavus būsto yra tiesiog neįmanoma“, – kalbėjo A.Zuokas.

Vis dėlto Vokietijos pavyzdžiu, kur griauti ištisi daugiabučių kvartalai, nes jie nebuvo privatizuoti ir priklausė savivaldybėms, Vilnius sekti negalės.


 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt