Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Vaizdo stebėjimo kameras galite įsirengti ir patys!
2019-01-21 Šaltinis: UAB Enzas

Vaizdo stebėjimo kameros šiais laikais tapo prieinamos daugeliui ne tik stambių verslų, bet ir smulkiam verslui bei daugumai namų varototojų. Apsaugos kameros vykstant sparčiam technologiniam progresui stipriai atpigo. Taip pat pasaulinio lygio gamintojai ėmė gaminti ne tik sudėtingus sprendimus, tačiau ir labai paprastus, kuriuos be vargo gali pasijungti patys vartotojai. 


Vaizdo stebėjimo kameras galite įsirengti ir patys! title=

Pajungimo ir konfiguravimo procesas paprastinamas nuolatos, kad išvengti klaidų ir teisingai tai padaryti be profesionalių žinių ir patirties.

Kiekvienas namų vartotojas, norintis namuose įsirengti vaizdo stebėjimo sistemą, turi daug alternatyvų, kaip tai padaryti. Pradedant paprasčiausiomis kameromis su baterijomis, veikiančiomis per WiFi, iki nuolatiniam vaizdo stebėjimui ir kontrolei skirtų sistemų.

Kokią sistemą pasirinkti? Kad ir kaip sparčiai tobulėja belaidės technologijos, šiai dienai vis dar patikimesnis ir stabilesnis yra laidinių sistemų veikimas. Belaidės sistemos yra jautrios visiems trukdžiams tarp kameros ir duomenų imtuvo – sienoms, langams, lietui, rūkui. Žinoma, belaidės sistemos yra lengviau montuojamos, kadangi nereikia vesti laidų, o tik maitinimo. Esant tinkamoms aplinkybėms, kada ryšys tarp kameros ir duomenis priimančio įrenginio ryšys yra geras, tuomet ir tokia sistema veikia gerai. Esant nepakankamam signalo stiprumui, vaizdas vėluoja, trūkinėja ar iš viso prarandamas ryšys. Kameros su baterijomis reikalauja nuolat krauti baterijas, taip pat prastai veikia šaltu metų laiku, nes baterijos galia sumažėja esant žemai temperatūrai.

Laidinės vaizdo stebėjimo kameros yra žymiai patikimesnės, nes išvengia šių galimų problemų. Taigi jei tik yra galimybė, verta prasivesti laidus. Kokius? Tai priklauso nuo sistemos, kurią planuojame diegti.

Šiuo metu populiariausi yra 2 tipai: IP sistema ir HD sistema. Vaizdo raiškos ir galimybės yra panašios, ir IP ir HD sistemose yra galimybė montuoti kameras nuo 2 megapikselių (FullHD) iki 8 megapikselių (4K) raiškos. IP kamerų yra ir dar didesnių raiškų, tačiau jos dar nėra labai populiarios dėl savo aukštos kainos. Kuo skiriasi HD nuo IP? Kamerose naudojami tie patys sensoriai ir pats vaizdas iš esmės mažai kuo skiriasi. Didžiausias skirtumas yra perdavimo ir apdorojimo technologijoje. IP kameros veikia kompiuteriniame tinkle, o HD kameros vaizdas perduodamas analoginiais kabeliais ir dekoduojamas specialiu dekoderiu. HD veikimas panašus į senųjų analoginių kamerų, tačiau pats dekodavimas yra kardinaliai pasikeitęs ir leidžia matyti aukštos raiškos vaizdą. Kiekviena sistema turi savų privalumų ir trūkumų.

HD sistema yra kiek pigesnė ir paprasčiau konfiguruojama – įjungus laidą nuo kameros į įrašymo įrenginį, vaizdas matomas iš karto. Taip pat nėra vaizdo vėlavimo. Tačiau kiekvienai kamerai reikalingas atskiras kabelis ir maitimas. Pats vaizdo dekodavimas ir apdorojimas yra vykdomas įrašymo įrenginyje, dėl to kamerų kaina yra žemesnė nei IP kamerų.

IP sistema reikalauja daugiau žinių ją konfiguruojant, kadangi reikalingi tinklo parametrų nustatymai, tačiau tai lengviau išplečiama sistema – yra galimybė per vieną kabelį pajungti daugiau nei vieną kamerą, taip pat yra labai populiari sąvybė – pajungti kameros maitinimą (POE) ir signalą per vieną ir tą patį kabelį. Taip sutaupoma kabelio. IP kameros turi ir daugiau specifinių sąvybių – kaip vaizdo analitika, tačiau paprastose namų sistemose retai kas išnaudoja visas jų galimybes.

Taigi, montuojant HD vaizdo stebėjimo kameras reikia prasivesti koaksialinį (televizinį kabelį) ir maitinimą, o IP kameroms užtenka UTP (kompiuterinio tinklo) kabelio, jei įrašymo įrenginys ir kamera turi POE maitinimo galimybę.

Toliau belieka išsirinkti kameras ir įrašymo įrenginį su disku pagal jūsų poreikius ir galimybes. Pakabinti kameras, prijungti laidus, sujungti viską į įrašymo įrenginį ir sukonfiguruoti sistemą. Konfiguravimas priklausomai nuo sistemos užtrunka nuo 5 iki 20 minučių. Pyramid vaizdo stebėjimo sistemų specialistai perkant vaizdo stebėjimo sistemą nemokamai sumontuoja kietąjį diską į įrašymo įrenginį ir atlieka pradinį konfiguravimą, kad klientui sistemą pajungti būtų labai paprasta. Taip pat siūlo nemokamą nuotolinę pagalbą pajungiant sistemą, jei yra kažkokių klausimų ar sunkumų. 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt