Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Urbanistinio stiliaus butas Vilniaus senamiestyje su didžiule terasa
2020-12-22 Šaltinis: Aruodas.lt

Išskirtiniai urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje, Trakų gatvėje, Vilniaus senamiesčio viduryje – pavyzdys, kaip istoriniame pastate sujungus XIX amžiaus pabaigos architektūros tradicijas su moderniosiomis XXI amžiaus technologijomis sukurti erdvius ir šviesius namus gyvenimui miesto ritmu su džiaugsmu.


Urbanistinio stiliaus butas Vilniaus senamiestyje su didžiule terasa title=

79 kv.m dviejų kambarių ploto butas išskirtinis ne tik vieta, pastato istorija, įrengimo subtilumu bei kokybe, bet ir beveik pusšimčio kvadratinių metrų ploto terasa visiškai atnaujintame erdviame vidiniame namo kieme.

Vakarojant svetainėje ir iš terasos atsiveria puikūs vaizdai su šv. Kotrynos bažnyčios bokštais, vis kitaip nuspalvinamais tekančios ir besileidžiančios saulės spindulių. Įsitikinkite apžiūrėję reklamuojamo buto skelbimą lankomiausiame šalies nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt. Pačiuose apartamentuose juntama subtili dizaino meistro ranka. Urbanistinio stiliaus interjere apmąstyta kiekviena detalė, nevengta originalių sprendimų renkantis medžiagas, kuriant išskirtinius baldus. Nekilnojamojo turto brokeris Gedas Vitkauskas atkreipė dėmesį, kad, pvz., išraiškingam natūralaus medžio stalui virtuvėje ir natūralaus akmens praustuvo detalėms privačiame vonios kambaryje miegamajame panaudotas šimtametis ąžuolas, augęs Šilutės krašte. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių.

 

Urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje Trakų g. Vilniuje

Vardydamas privalumus G. Vitkauskas visų pirma akcentavo natūralią šviesą ir erdvumą bute, o tai tikrai reta istoriniuose Vilniaus senamiesčio pastatuose. Langų orientacija – Pietūs ir Vakarai. Apartamentuose – tylu, tačiau vos išėjęs iš jų patenki į jaukų senamiesčio šurmulį: šiltuoju metų laiku pasisėdėjimus lauko kavinėse ar kepyklėlėse. Pasilabinimai su senais ir naujais pažįstamais, susitikimai viešosiose erdvėse, teatrai, koncertų salės, šventovės, miesto aikštės, parkai, planuotai ir netikėtai užsukantys svečiai – kur, jei ne senamiestyje, tai patirti! Pačioje „Grafų rezidencijoje“, kuriai priklauso parduodami apartamentai, taip pat ypatingas dėmesys skirtas aplinkai – kiemas grįstas klinkerio trinkelėmis, įrengtas panoraminis liftas.

 

Darius Gurski/Urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje Trakų g. Vilniuje

Pačiame bute, į kurį patenki per erdvią, šviesią tik 6 butų šeimininkų naudojamą laiptinę suktais laiptais ir autentiškais kaltiniais turėklais, - viskas, ko reikia šiuolaikiniam žmogui. Būsimam prabangaus būsto savininkui ar savininkei neabejotinas patiks du vonios kambariai – bendras ir privatus miegamajame. Pastarajame įrengtos dvi patogios, talpios drabužinės leis neapsikrauti daiktais kambariuose. Tiesiai iš miegamojo smagu išeiti į didžiulę terasą.

Svetainės bei virtuvės erdvės – atskiros, bet neuždaros. Tai irgi labai patogu. Vakarojant su draugais, veiksmas iš svetainės lengvai gali persikelti į terasą.

Apartamentai parduodami su visais jame esančiais baldais ir buitine technika. Šildymo sistema kombinuota, centrinė-kolektorinė, grindinė-radiatorinė, langai – kokybiški mediniai. Namo rekonstrukcijos metai - 2012 m., aukštas – 2/3, kambarių skaičius – 2, bendras gyvenamasis plotas - 79,51 kv.m. Į jį neįeina butui priklausončios terasos vidiniame kieme plotas, kuris siekia 49 kv.m. 

 

Darius Gurski/Urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje Trakų g. Vilniuje

Pasak nekilnojamojo turto brokerio G. Vitkausko, prabangiu butu sostinės Trakų gatvėje domisi pasiturintys, užmiesčio namuose gyvenantys žmonės, kurie norėtų savos erdvės ir senamiestyje, mieste. Apsigyventi „Grafų rezidencijoje“ – tai ir kurti šiuolaikinę Vilniaus istoriją tampant jos dalimi.

Komplekso „Grafų rezidencija“ projekto vadovės architektės Aušros Gvildienės teigimu, XVI amžių pastate šiandien mena keletas atidengtų ir eksponuojamų mūro fragmentų. Atliekant archeologinius tyrimus buvo rastas ir akmuo su Radvilų giminės žyma. Iki šių dienų išlikusios XIX amžiaus pabaigos autentiškos rytinio korpuso pirmo aukšto sienos, laiptai, skliautuoti rūsiai, išlikęs autentiškas pastato aukštis ir tūris. Išsaugoti autentiški gipsiniai karnizai, atidengti polichrominio istorinio dažymo fragmentai.

 

Taip pat atidengtos ir eksponuojamos istorinės durų, o rūsyje – langų angos. Išsaugoti tinkuoti ir dažyti Trakų gatvės ir šiaurinio korpuso kiemo fasadai bei likusieji – geltonų plytų mūro fasadai. XVI amžiuje dabartinėje Trakų gatvėje šeimininkavo Radvilų giminė. Žinoma, kad čia stovėję rūmai priklausė Radvilai Juodajam, vėliau – Mikalojui Kristupui Radvilai Perkūnui, galiausiai – Vilniaus vaivadai Mykolui Kazimierui Radvilai. XVIII amžiuje rūmai buvo apleisti. Žemės valdai perėjus į Sofijos Tiškevičienės, o vėliau – į pirklio J. Segalo rankas, kuris vertėsi vaistų ir parfumerijos gamyba, 1888 metais gautas leidimas statyti dviejų aukštų pastatą prie Trakų gatvės pagal architekto Kiprijono Maciulevičiaus projektą. Tuo metu buvo pastatyti ir kiemo korpusai, išlikę iki šiol.

 

Darius Gurski/Urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje Trakų g. Vilniuje

Pokariu ir iki pat 2006 metų čia buvo įsikūręs Sveikatos apsaugos ministerijos Vaistų departamentas. Statiniai nuo to laiko neremontuoti, todėl buvo avarinės būklės. 2006-aisiais sklypą įsigijus privačiam asmeniui, istoriniame pastate ketinta įrengti butus, tačiau planai neįgyvendinti. Galiausiai įmonė „Intractus“ realizavo "Grafų rezidencijos“ projektą, kurio dalis yra parduodamas prabangus 79 kv.m butas su terasa.

 

Darius Gurski/Urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje Trakų g. Vilniuje

 

Darius Gurski/Urbanistinio interjero apartamentai Grafų rezidencijoje Trakų g. Vilniuje

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt