Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Tyrimas atskleidė: kas trečiam lietuviui svarbu, kad namai būtų prie gamtos
2022-09-12 Šaltinis: UAB HOMA

37 proc. lietuvių renkantis nuosavą būstą itin svarbu gamtos artumas, tai atskleidė šią vasarą atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa. 


Tyrimas atskleidė: kas trečiam lietuviui svarbu, kad namai būtų prie gamtos

„Lietuviai nekilnojamam turtui kelia vis aukštesnius reikalavimus ir mes tai matome kaip itin pozityvų dalyką, nes aukštesni reikalavimai reiškia aukštesnę kokybę, o pastaroji – kokybės prasme augančią šalies NT rinką.

 

Tai, kad žmonės vis daugiaugiai dėmesio skiria gamtos artumui prie namų, pradėjome pastebėti prieš keletą metų ir siejame šį norą su dar labiau padidėjusiu žmonių gyvenimo tempu. Grįžę namo jie nori rasti savo ramybės oazę čiapat, vos išėjus pro duris, o ne važiuoti į mišką keliolika kilometrų, todėl ir atsiranda poreikis, kad nuosavi namai būtų šalia gamtos“, – apklausos duomenis komentuoja Donatas Daunys, tyrimą inicijavusios nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „HOMA Development“ vadovas.

Pasak jo, statyti objektus gamtos apsuptyje, bet ir netoli svarbiausių miesto objektų, bent Vilniuje, darosi vis sunkiau: „Visi norime išsaugoti Vilniaus išskirtinį žalumą, todėl plotų naujai statybai mieste lieka vis mažiau.

Dėl to NT vystytojai renkasi sklypus tolėliau nuo centro, bet su gamta šalia, ir stato nebe atskirus objektus, o visus kvartalus su pilna infrastruktūra: parduotuvėmis, darželiais, grožio salonais ir pan. Tai leidžia gyventojams turėti dalį visų miesto centre esančių malonumų visai šalia namų ir kartu gyventi gamtos apsuptyje“.

NT bendrovės vadovui antrina ir psichologė Genovaitė Petronienė: „Tai, kokie ir kur yra namai, daro didelę įtaką psichologinei žmonių savijautai. Tik ne visi žmonės tai geba identifikuoti. Gamta, žaluma pro langus yra itin svarbus geros savijautos aspektas – nustatyta, kad gamta žmones veikia atpalaiduojančiai ir harmonizuojančiai, todėl jos aplink namus būti privalo“, – pataria G. Petronienė.

Apklausą NT vystytojo „HOMA“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Spinter“, „Omnibus“ tyrimo metodu šių metų birželio mėn. buvo apklausti 1015 respondentų visoje Lietuvoje.


Daugiau apie HOMA – interneto svetainėje www.homa.lt

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt