Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Tradiciniai plytų ar moduliniai kaminai?
2010-08-05 Šaltinis: www.sildymas.lt

Tradiciniai plytų ar moduliniai kaminai?  Aprūkusios sienos, išsilydęs kaminas ir pilna dūmų patalpa - tai tik keletas problemų, galinčių ištikti naujakurius, kai namuose sumontuojamas modernus židinys ar krosnis, o taikoma visiškai pasenusi dūmų šalinimo sistema. Pirma, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kaminą, kad šis, atrodytų, ne pats svarbiausias namo elementas, neapkartintų gyvenimo, veiktų patikimai ir tarnautų ne vieną dešimtį metų.


Tradiciniai plytų ar moduliniai kaminai?  title=
Nuotr. Mediniai namai

Kaminų gamybos technologijos, lyginant su pačiais pirmaisiais moliniais ir akmeniniais kaminais, šiandien gerokai pažengusios. Vis daugiau dėmesio skiriama kaminų sistemų sandarumui, ilgaamžiškumui ir saugumui, naudojamos pačios įvairiausios, karščiui bei kitiems aplinkos poveikiams atsparios natūralios ir dirbtinės medžiagos. Senos statybos namams būdingus tradicinius plytinius kaminus, kurie iki šiol laikyti gana efektyviais ir patvariais, pamažu keičia nauji keramikiniai kaminai.

 

Žmonės vis dažniau įsirengia modernias modulines sistemas, kurios yra mažesnės ir lengvesnės, todėl gali būti statomos ten, kur patogiau, be to, pastarosios nereikalauja ypatingos priežiūros ir papildomų išlaidų meistrams. Pvz. vienos didžiausių kaminų gamintojų Europoje, bendrovės "Schiedel" kaminai su keraminiu vamzdžiu nuo įprastinių kaminų iš plytų skiriasi tuo, kad jų konstrukcija yra trisluoksnė, o kiekvienas sistemos elementas dera tarpusavyje.

 

Modulinėje konstrukcijoje naudojamas keramzitbetonio blokelis, kurio viduje su mineraline vata įtvirtinamas dėklas, galintis laisvai plėstis į plotį ir, kas ypač svarbu, į viršų. Tuo tarpu plytiniai kaminai yra kiek pasenusi technologija, nes susideda tik iš sienelės. Vidus dažnai būna nelygus, su atšokusio skiedinio dalelėmis, todėl čia greitai kaupiasi suodžiai, o į plytas įsigeria dervos. Juose nėra karštį sugeriančių medžiagų, dėl temperatūros skirtumų viduje ir išorėje ilgainiui šie deformuojasi, atsiranda įtrūkimų, dūmtraukis tampa nesandarus ir sveikatai kenksmingos medžiagos patenka į gyvenamąsias patalpas.


Pasak specialistų, modulinių kaminų viduje esantis vamzdis yra apvalios formos, o tai užtikrina greitą ir nepriekaištingą išmetamųjų dujų pašalinimą. Iš šamotinės keramikos pagamintas vamzdis su nestora sienele greitai įkaista sudarydamas puikią trauką. Svarbiausia, kad šie modernūs kaminai neleidžia išplisti ugniai netgi degant suodžiams, tokiais atvejais tradicinis plytinis kaminas dėl itin aukštos temperatūros tiesiog sugriūva. Kadangi vamzdžio sienelių paviršius yra visiškai lygus, čia kaupiasi ir kur kas mažiau nešvarumų, kaminas lengviau išvalomas.

Dar vienas svarbus "surenkamų" kaminų privalumų yra tas, jog skirstant pastato vidines erdves šie daugiasluoksniai dūmtraukiai gali būti montuojami net penkių centimetrų atstumu nuo degių objektų. Palyginimui, projektuojant plytinius kaminus su metaliniu įdėklu, pagal reikalavimus, tarp metalinio įdėklo ir degių konstrukcijų privaloma išlaikyti ne mažesnį kaip 38 - ių centimetrų atstumą, o montuojant juos mediniuose namuose - dar daugiau vietos turės būti skiriama papildomam nedegių medžiagų sluoksniui. Taigi, pasirinkus nedidelių matmenų modulinį kaminą, sutaupoma nemaža dalis erdvės. Be to, standartinio aukščio keramzitbetonio blokelių dūmtraukis keturis su puse karto lengvesnis nei plytų ir gali būti montuojamas kartu su vėdinimo kanalais. Išorinius keramzitinius blokus galima tinkuoti arba pritaikyti bet kokią kitą apdailą.

Dar vienas plytinių kaminų trūkumas - sudėtingas jų įrengimas, remontas, išmontavimas. Tuo tarpu, moduliniai keramzitiniai „Schiedel" kaminai yra itin lengvai surenkami pačių pirkėjų, tam nereikia ypatingų žinių, užtenka vadovautis specialistų instrukcijomis. Visiškai nebūtina šio amato mokytis iš senelių ar tėvų. Blokelių nereikia pjaustyti ar kitaip ardyti, todėl jie montuojami itin sparčiai. Vos per aštuonias valandas be didesnių keblumų galima surinkti aštuonių metrų kaminą, kai mūrijimo iš plytų darbai neretai užtrunka iki savaitės. Meistrai turėtų tik patarti dėl kamino ir prie jo įrengiamo židinio proporcijų suderinamumo. Tam įprastai naudojamos specialios programos leidžiančios tiksliai apskaičiuoti ir pritaikyti kamino diametrą ar pateikti jo įrengimo rekomendacijas.

 

Raktiniai žodžiai: Kaminai, Kaminų sistemos įrengimas, Kaminas, Saugus kaminas, Moduliniai kaminai, Kaminų saugumas.

 

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt