Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Tokius kaminus pamatysite tik vienoje pasaulio vietoje - kam jiems tie papildomi atsikišimai?
2019-08-02 Šaltinis: Technologijos.lt

Džersis, sala Lamanšo sąsiauryje prie Prancūzijos krantų, yra įdomi teritorija. 100 tūkstančių gyventojų turinti sala priklauso Britanijos karūnai ir Jungtinė Karalystė yra įsipareigojusi ją ginti, tačiau neįeina nei į Jungtinės Karalystės, nei į Europos Sąjungos sudėtį. Šioje saloje taip pat galima pamatyti neįprastos formos kaminų.


Tokius kaminus pamatysite tik vienoje pasaulio vietoje - kam jiems tie papildomi atsikišimai?
Nuotr. commons.wikimedia.org

Temperatūra Džersyje retai krenta žemiau nulio, tačiau žiemą žmonės ir ten kūrena krosnis. Paprasti, bet gražūs mūriniai vietinių gyventojų namai yra pasipuošę aukštais kaminais, o dažnas jų turi ir keistai atrodančias pakopas. Turistai dažnai susimąsto, kam jos reikalingos, tačiau vietiniai žino - raganoms.

Tai - raganų akmenys. Kai mūrijamas kaminas, viena-kita plyta ar granitinis akmuo padedamas taip, kad susidarytų ryški, bet plona atbraila netoli kamino viršaus. Pasak legendų, pro šalį skrisdamos raganos gali prisėsti ant šių atbrailų ir pailsėti.

 Buvo manoma, kad raganos nepuola namų, kurių savininkai joms įrengia tokias vietas poilsiui. Žinoma, tai - tik legenda, o pačios atbrailos turi ir praktišką paskirtį.


Kadaise daugelis Džersio stogų buvo dengti nendrėmis, todėl užsandarinti zoną aplink kaminą buvo pakankamai sunku. Taigi, tokie nedideli akmeniniai atsikišimai neleisdavo vandeniui bėgti palei visą kamino ilgį į namų vidų.

Šios pakopos taip pat padėdavo kaminkrečiams pasiekti kamino viršų. Tiesa, dėl to dar reikėdavo atsiklausti namo savininko leidimo - ne ant visų raganų akmenų buvo galima laisvai lipti, nes kai kurie iš jų buvo pakankamai trapūs.

 Šiais laikais tai - tradicija. Nemažai ir naujų namų panaudoja šią dizaino detalę, net jei praktinės paskirties ji jau neturi. Na, nebent šiuolaikinėms raganoms taip pat reikia vietos atsipūsti.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt