Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Tinkuotų namų privalumai ir trūkumai
2015-09-11 Šaltinis: Darykpats.lt

Jei svarstote ar pirkti suremontuotą namą ar esate pasirengę jį renovuoti patys, turėkite omenyje, kad tinkuoti namai turi daug privalumų. Peržiūrėkite pateikiamus privalumus ir trūkumus.


Tinkuotų namų privalumai ir trūkumai title=

Tinkuotų namų privalumai

Tinką sudaro cementas, kalkės, ir kvarcas, ir jis yra pilamas sluoksniais. Kadangi šie sluoksniai iš esmės suformuoja kietą kiautą aplink namą, tinkuoti namai žiemą geriau laiko šilumą, o vasarą – vėsą.

Tinkas taip pat gali sulaikyti garsą. Tai didelis privalumas tiems, kurie turi triukšmingus kaimynus arba netoliese yra greitkelis. Tinkas nėra degus, ir yra buvę situacijų, kai jis apsaugojo namus degant miškui ir žolei. Jis netgi atsparus puvėsiui ir pelėsiui.

 Nepaisant didelių išlaidų tinkuojant namą, tai jums netrukus atsipirks dėl lengvos priežiūros ir ilgaamžiškumo. Tinkas gali tarnauti daugiau kaip 50 metų, priklausomai nuo vietos klimato ir priežiūros.

 Tinkas yra paklusni medžiaga ir tinka daugeliui namų tipų, taip pat tinkas yra ir dekoravimo priemonė. Nors tinkas tepamas keletu sluoksnių, tinkavimo darbai gali užtrukti vos dieną ar dvi. Ši medžiaga yra ypatingai universali, nes gali būti tepama tiek ant betono, tiek ant medžio. Nutinkuotą namą galima nudažyti pasirinkta spalva. Kitos išorinės apdailos medžiagos jau turi spalvą, o tinką galima dažyti bet kokia pasirinkta spalva. Tinkas tinka netgi freskų tapybai. Tinkas suteikia namui stilių, ir pritraukia dėmesį į kitas namo detales, tokias kaip langų puošyba, turėklai, medinės sijos, stogo danga, ir pan. Tai vienas iš išorinės apdailos tipų, kuris, atrodo, niekada neišeis iš mados.

 

Tinkuotų namų trūkumai

Vienas iš pagrindinių tinko apdailos trūkumų yra didelė kaina, lyginant su kitomis medžiagomis, tokiomis, kaip cemento pluoštas ar viniplastas. Didžiąją išlaidų dalį sudaro darbo jėgos samdymas, nes tinkas dedamas keletu sluoksnių.

 Tinkas toleruoja drėgmę tik iki tam tikros ribos. Jis nėra geresnis už viršutinį plytų sluoksnį ar viniplasto apdailą, kurie sulaiko vandenį, kad jis nepatektų ant išorinių sienų esant stipriam lietui. Jis apsaugos nuo vandens vidutinio klimato sąlygomis, bet nerekomenduojamas itin lietingose vietovėse. Apskritai jis geriau tarnauja esant sausam, saulėtam klimatui. Jei jūsų namo pamatai yra linkę slinkti ir sėsti (ypač, kai žemė yra nuolat drėgna) arba jei jūsų gyvenamai vietovei yra būdingi žemės drebėjimai, tinkas gali greičiau imti byrėti nei tikėjotės. Tinkas yra trapus ir neprisitaiko taip kaip viniplasto apdaila.

Pagaliau, tinkas reikalauja, kad iš anksto suplanuotumėte kokia spalva dažysite. Nors, kaip minėjome, jūs galite pasirinkti praktiškai bet kokią spalvą, pirmą kartą spalvą rinkitės labai atsakingai. Tinką galima perdažyti, tačiau nusprendę pertinkuoti namą, turėsite nuskusti dažus, kad naujas tinko sluoksnis priliptų prie senojo.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt