Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindisart

Straipsniai

 

Terasos priežiūra – lakuoti ar alyvuoti?
2018-09-04 Šaltinis: Tomas Sakalauskas, mdsterasos.lt

Kai planuojant terasos statybas, kalba pradeda suktis apie tai, kokią medžiagą – medžio kompozitą ar natūralią medieną – pasirinkti, paprastai paperka natūralumas. Tačiau reikia nepamiršti, kad mediena yra įnoringa – ją reikės dažniau prižiūrėti, o visų pirma – papildomai padengti. Jei vis tik pasirinkote medieną, antrasis ne ką mažiau svarbus klausimas: laką ar alyvą rinktis medienos apsaugoti? Apie tai pakalbėsime plačiau.


Terasos priežiūra – lakuoti ar alyvuoti? title=
Nuotr. mit24h.com

Kuos skiriasi lakas ir alyva?

Naudojant laką, mediena padengiama palyginti tvirta plėvele, kuri gerai saugo medį nuo aplinkos poveikio. Tačiau lakas turi vieną labai didelį trūkumą – medienos matmenys keičiais kintant sezniškumui ir lakas trūksta bei suskilinėja, ima luptis, norint atnaujinti atsilupusias terasos vietas, teks nušlifuoti visą lako sluoksnį ir tada laku terasą dengti iš naujo.

Dėl šio nepatogumo vis dažniau terasų priežiūrai pradėta naudoti alyva. Alyva nesudaro vientiso sluoksnio, nes įsigeria į medį, todėl atnaujinti galima tik eksploatacijos metu pažeistas terasos vietas. Alyva drėkina medį, suriša jo paviršių, dėl to šis mažiau šerpetoja, skilinėja ir lupasi.

 Nuo tarybinės alyvos skiriasi kaip diena ir naktis


Deja, lietuviai vis dar atsargiai žvelgia į medienos aliejavimą. Tam įtakos turi praeityje susidaryta bloga nuomonė apie alyvą. Senosiomis alyvomis medieną dengti tekdavo daugybe sluoksnių, alyva džiūdavo ilgai, o ja padengtas paviršius greitai prarasdavo apsaugines savybes, buvo teplus ir sunkiai atnaujinamas, o pati alyva turėdavo nemalonų ir intensyvų kvapą.

Tačiau šiuolaikinės alyvos kokybė stipriai pasikeitė. Šiuo metu rinką užkariavo danų gaminama alyva „WOCA“, skirta visų rūšių medienai. Tai aukščiausios kokybės, draugiška aplinkai alyva, atspari išorės veiksniams, tokiems, kaip vanduo, lietus ar purvas, o taip pat sauganti nuo UV spindulių, išblukimo, pelėsio bei grybelio atsiradimo, temperatūros svyravimų. Aliejavimas ne tik apsaugos medieną nuo išorės veiksnių, tačiau ir prailgins jos tarnavimo laiką.

Sukūrė specialią technologiją

Aliejaus gamintojai sukūrė specialią technologiją, pavadintą „Hyper Cross Linking“. Ji leidžia išgauti stipriausią alyvos rišamąją medžiagą, dėl kurios alyva įsigeria į medieną ir giliai joje sukietėja, todėl aliejuota mediena tampa ypač tvirta. „Hyper Cross Linking“ technologija užtikrina geresnį alyvos našumą, kadangi ja nualyvuota mediena mažiau susitraukia, geriau sukietėja ir mažiau praleidžia vandenį. Ši alyva pagaminta vandens pagrindu. Jos sudėtyje yra labai mažai tirpiklio, todėl turi labai nestiprų kvapą ir yra visiškai skaidri.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt