Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Teismų sprendimai dėl neteisėtų statinių griovimo bus vykdomi sparčiau
2016-08-03 Šaltinis: DMN inf.

2016 m. liepos 29 d. įsigaliojo teisingumo ministro įsakymas, kuriuo pakeista Sprendimų vykdymo instrukcija.


Teismų sprendimai dėl neteisėtų statinių griovimo bus vykdomi sparčiau
Nuotr. spectransport.lt

Kai kurių šio dokumento nuostatų pakeitimą inicijavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), bendradarbiaudama su Lietuvos antstolių rūmais ir Teisingumo ministerija. Nuo šiol instrukcijos nuostatos leis užtikrinti, kad neteisėtų statybų padarinių šalinimas pagal teismų sprendimus nebūtų vilkinamas.

Dar sausį VTPSI organizavo suinteresuotų šalių susitikimą, kuriame nuspręsta ieškoti priemonių neteisėtai statomų ar pastatytų statinių priverstinio griovimo procedūroms paspartinti. Aptarus teismų sprendimų vykdymo problemas, susijusias su antstolių veiklos praktika, nutarta plačiau ir aiškiau Sprendimų vykdymo instrukcijoje aprašyti su statybos padarinių šalinimo bylomis susijusius antstolių veiksmus.

Anksčiau dėl griautinuose statiniuose gyvenančių žmonių, rasto turto, kliudymo patekti į sklypą ar statinį bei kitokių kliūčių įsiteisėjusių teismo sprendimų vykdymas būdavo ne kartą atidedamas. Dabar aiškiai reglamentuota, kad jeigu teismas priėmė sprendimą iškeldinti asmenis iš griautino statinio ar ardytinos jo dalies, pirmiausia įvykdomas teismo sprendimas dėl asmenų iškeldinimo. 2017 m. sausio 1 d. įsigalios Civilinio proceso kodekso (CPK) pakeitimas (papildymas 771(1) straipsniu), numatantis asmenų iškeldinimą iš savavališkai pastatyto statinio ir be teismo sprendimo.

 

Tokiais atvejais antstolis veiks CPK 585 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka, būtinai dalyvaujant policijai. Asmenys, esantys griautiname statinyje, kurio statyba nėra pripažinta savavališka, ir toliau turės būti iškeldinami tik teismo sprendimu. Iškeldinus asmenis nustatyta tvarka nugriaunamas statinys (išardoma jo dalis). Jeigu griautiname statinyje ar jo ardytinoje dalyje yra turto, tačiau žmonės ten negyvena arba atsisako pasiimti turtą, antstolis atlieka CPK 766 straipsnyje nurodytus reikiamus veiksmus, kad būtų užtikrinta tokio turto apsauga.

 

Vykdydamas vykdomąjį dokumentą dėl statinio nugriovimo, jo dalies (-ių) išardymo ar kitų statybos darbų atlikimo ir (ar) statybvietės sutvarkymo, antstolis visoms kliūtims pašalinti kviečia policiją. Antstolis taip pat taiko kitas būtinas priemones ir imasi būtinų veiksmų, siekdamas užtikrinti išieškotojo teisę už skolininką įvykdyti teismo sprendimą nugriauti statinį, išardyti jo dalį (-is) ar atlikti kitus statybos darbus ir (ar) sutvarkyti statybvietę.

Pakeisti ir vykdymo išlaidų dydžiai bei jų skaičiavimo principai. Instrukcijos pakeitimais išspręsti ir VTPSI (valstybės) patirtų išlaidų, griaunant neteisėtus statinius, operatyvaus išieškojimo iš kaltų asmenų ir antstolių darbo apmokėjimo klausimai. Nuo šiol atskirai, kaip už skolos išieškojimą, bus skaičiuojamos ir vykdymo išlaidos už faktinių griovimo išlaidų išieškojimą.

 

 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt