Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu

news
Naujienos

 

Tarptautinė NT paroda Prancūzijoje verslininkų nebevilioja
2010-02-06 Šaltinis: Daiva Savickienė, Panevėžio balsas


Didžiųjų šalies miestų savivaldybės kasmet kviečiamos dalyvauti Kanuose vykstančioje nekilnojamojo turto ir investicijų parodoje MIPIM. Ne kartą į renginį Prancūzijoje vykę Panevėžio atstovai šiemet tokių planų nė nesvarsto.
Ūkio ministerija trims šalies didmiesčiams šiemet pasiūlė vėl susitelkti ir dalyvauti MIPIM 2010 parodoje Kanuose.


Tarptautinė NT paroda Prancūzijoje verslininkų nebevilioja

Parodoms nėra pinigų
Ūkio ministerija trims šalies didmiesčiams šiemet pasiūlė vėl susitelkti ir dalyvauti MIPIM 2010 parodoje Kanuose. Miestai vėl turėtų bendrą stendą. Dalyvavimas apytikriai turėtų kainuoti apie pusę milijono litų, bet 100 tūkst. iš tos sumos kiekviena savivaldybė gautų kaip ministerijos paramą. Vis dėlto yra tam tikrų sąlygų – sutartį su ministerija jau po parodos pasirašytų Vilniaus savivaldybė. Ji vėliau padalytų pinigus.
Panevėžys šioje parodoje dalyvavo ne kartą, tačiau šiemet siūlymo nesulaukė. Tai Savivaldybės darbuotojų nestebina.

Pasak Investicijų skyriaus vedėjos Dianos Žižiūnienės, parodoje nedalyvauta ir pernai. Tuomet Savivaldybę dar bandyta kalbinti, tačiau pinigų neatsirado. Tad šiemet, matyt, nuspręsta nebesiūlyti. Tačiau net jei ir būtų pasiūlyta dalyvauti, miestas pinigų neturi. Pasak vedėjos, nebedalyvaujama jokiose, net ir Lietuvoje vykstančiose parodose, išskyrus Panevėžio „EXPO Aukštaitija“. Na tai kas, kad kvietimų, pasak D. Žižiūnienės, Savivaldybė gauna daug. „Pasiruošti parodoms reikia nemenkų lėšų, o biudžete šiemet jų trūksta“, – konstatuoja Investicijų skyriaus vedėja.

Netiesioginė nauda yra
Pasiteiravus apie dalyvavimo tokiose parodose naudą, D. Žižiūnienė tvirtino, kad naudos yra. Visų pirma, pristatyti miestą – kas tokie esame, kokių turime idėjų, – visada verta. Jis tampa plačiau žinomas. Antra svarbi priežastis susijusi su parodoje dalyvaujančiais specialistais. Pasak jos, parodoje susipažįstama su naujomis technologijomis, naujais prisistatymo būdais.
Tuo labiau kad dalyvaujama bendrai, o išlaidos padalijamos proporcingai. Paprastai parodoje, pasak D. Žižiūnienės, skiriamas tuščias plotas, kurį reikia patiems įrengti. Tai nemažai kainuoja, padaryti vien Panevėžio savivaldybei būtų buvusi per didelė našta net ir gerais laikais. Tuomet dar sumokėdavo 8 procentus reikalingų kaštų, todėl buvo sutaupoma nemažai lėšų. Kartu gaunamas ir sinerginis efektas.

Pasak vedėjos, Savivaldybės dalyvavimu parodoje džiaugdavosi ir Lietuvos verslininkai – jie tą pastebėdavo. Tad tai kartu ir miesto įvaizdžio gerinimo priemonė. Po parodos sulaukdavo nemažai laiškų iš kitų šalių verslininkų, ne kartą buvo tariamasi dėl jų atvykimo, tačiau tokie susitikimai dažniausiai taip ir neįvykdavo. Patys irgi buvo kviesti į užsienį, tačiau ten nevykta.
Tačiau tai daugiau netiesioginė nauda ieškant investuotojų. Bene didžiausia tiesioginė nauda – rastas investuotojas. Visada egzistuoja tikimybė, kad parodos dalyvių kataloge kas nors ras koordinates, projektus ir susidomės. Šiuo metu nemažai domimasi ir tuomet pristatytu Panevėžio pramonės parku.„Kas gali paneigti, kad informacija apie jį gauta ne parodos metu ar po jos?“ – spėliojo D. Žižiūnienė.

Susirenka iš viso pasaulio
Nuo 1990 metų Prancūzijos kurorte Kanuose vykstanti paroda MIPIM – viena svarbiausių Europos nekilnojamojo turto parodų. Joje susitinka viso pasaulio miestų atstovai, stambiausios nekilnojamojo turto bendrovės, investuotojai, savo srities profesionalai.
Šiemet kovo 16–19 dienomis vyksianti paroda MIPIM 2010 tikisi suburti apie 20 tūkstančių verslininkų, architektų, miestų planavimo specialistų ir vadovų daugiau nei iš 40 valstybių. Panevėžys šioje parodoje dalyvavo trejus metus iš eilės nuo 2005 metų. 2008 metais parodoje nebedalyvauta, tačiau į ją Investicijų skyriaus vedėja dar vyko – skirta lėšų jos komandiruotei. Ten vežtasi lankstinukų, informacijos apie miestą ir jame įgyvendinamus projektus.
 

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
iris.lt
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt