Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


news
Naujienos

 

Taisyklės, galiojančios norintiems atsiskaityti už renovaciją iš karto
2017-11-24 Šaltinis: BETA

Gyventojams, kurių daugiabučiai renovuojami pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, suteikiama paskola 20 metų su 3 proc. lengvatinėmis palūkanomis, kurias 5 metus garantuoja valstybė.


Taisyklės, galiojančios norintiems atsiskaityti už renovaciją iš karto
Nuotr. BETA

Be to, energinio efektyvumo priemonėms, pavykus sutaupyti 40 proc. šilumos energijos, suteikiama 30 proc. valstybės parama, o renovacijos projekto rengimui, administravimui ir techninei priežiūrai – 100 proc. parama. Šią paramą gauna ir tie gyventojai, kurie nusprendžia susimokėti jiems priskaičiuotą renovacijos kredito dalį iškart po to, kai daugiabučio atnaujinimas užbaigiamas.

 

Paskola suteikiama visiems

 

Nepriklausomai nuo to, ar gyventojai norės atsiskaityti už renovaciją iš karto, ar per ilgesnį laikotarpį, finansinė institucija, į kurią kreipiamasi dėl paskolos išdavimo, suteikia kreditą visam projekto įgyvendinimui, nes tik tokiu būdu įmanoma užtikrinti, kad su rangovais bei kitais renovacijos dalyviais bus atsiskaityta už jų darbą – t. y. užtikrinamas stabilus renovacijos projekto finansavimas. „Kad daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimas būtų užtikrintas, mūsų finansinė institucija teikia kreditą viso projekto įgyvendinimui, tačiau gyventojai gali savo kreditą arba jo dalį padengti anksčiau laiko – pavyzdžiui, iškart po projekto įgyvendinimo arba per kelerius metus.

 

Grąžinant kredito dalį anksčiau laiko, netaikomi jokie mokesčiai, o jeigu po modernizacijos grąžinama iškart visa kredito dalis – nereikia mokėti ir palūkanų“, – pasakoja renovaciją finansuojančios institucijos atstovas, Finansavimo paslaugų vystymo departamento projektų vadovas Gedas Janėnas. Kaip pastebi pašnekovas, nuo pat Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įsibėgėjimo 2013 m. atsirasdavo nemažai gyventojų, kurie savo kredito dalį sumokėdavo iš karto.

 

„Modernizacijos procesui šalyje tik prasidėjus apie 20 proc. gyventojų nuspręsdavo grąžinti kreditą iš karto po projekto užbaigimo. Pastebime, kad kai kada visą kredito dalį skuba grąžinti net tie gyventojai, kurie turi teisę į šildymo kompensaciją, ir kuriems suteikiama 100 proc. valstybės parama renovacijai, todėl dar kartą norėtume priminti, kad prieš skubant atsiskaityti su kreditą išdavusia institucija, svarbu pasikonsultuoti su renovacijos projekto administratoriumi ir įsigilinti į paramos modernizacijai teikimo taisykles“, – pabrėžia pašnekovas.

 

Valstybės parama grąžinama kiek vėliau

 

Tai, kad gyventojai skuba kuo greičiau grąžinti savo renovacijos kredito dalį, pastebi ir Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistas Šiaulių miesto savivaldybėje Genadijus Mikšys. Pašnekovas akcentuoja, kad norintiems greičiau susimokėti už renovaciją taip pat teikiama valstybės parama, todėl apie savo planus iškart grąžinti kreditą reikia pranešti renovacijos administratoriui. „Kai daugiabučio modernizacijos projektas baigiamas ir nustatoma, kad jis įgyvendintas tinkamai ir pasiekė 40 proc. šilumos energijos sutaupymus, administratorius kreipiasi į BETA dėl valstybės paramos suteikimo. Praktikoje yra pasitaikę atvejų, kai gyventojai nieko nepranešę iškart sumokėjo savo kredito dalį, todėl valstybės paramą teko apskaičiuoti iš naujo ir šis procesas šiek tiek užtruko.

 

Norinti išvengti tokių nesusipratimų, apie savo planus reikėtų informuoti administratorių“, – pasakoja pašnekovas. Gyventojai, kurie nusprendžia iškart padengti savo kredito dalį, iš pradžių sumoka visą savo kredito sumą, o vėliau jiems grąžinamos lėšos, kurios yra valstybės parama. Kaip pastebi BETA atstovas, dažni atvejai ne tik, kai gyventojai sumoka visą sumą iškart, bet ir kai sumoka ją per vienerius ar dvejus metus, per 5–6 metus už renovaciją atsiskaito dauguma.

 

„Tokia tendencija turi ir teigiamą įtaką – grąžinti pinigai toliau naudojami finansuoti naujiems renovacijos projektams, tad bent jau kol kas problemų dėl kredito suteikimo daugiabučiams nėra, lėšų pakanka. Pavyzdžiui, naujajam kvietimui dalyvauti renovacijoje, Šiaulių miesto savivaldybė ketina pateikti maždaug dvi dešimtis investicinių planų“, – dėsto G. Mikšys.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt