Temos:


Naujos įmonės:

Ar turi šildymui būti taikomas 0 PVM tarifas?
Ne
Taip, bet tik tada kai kainos kyla keliais kartais
Taip, visada
Neaktualu


art

Straipsniai

 

Švarūs namai: kaip prižiūrėti virtuvę?
2015-03-22 Šaltinis: baldai1.lt

Darbas virtuvėje susisietas su aukšta temperatūra, vandens garais ir drėgme. Medžiagos naudojamos baldams gamini dabar gali būti atsparios daugumai šių veiksnių, tačiau yra keletas apribojimų naudojant virtuvės baldus. Norint mėgautis virtuve ilgą laiką, reikia laikytis kai kurių svarbių rekomendacijų.


Švarūs namai: kaip prižiūrėti virtuvę? title=
Nuotr. kitchen
 • Kai verdate įsitikinkite, kad patalpa yra pakankamai vėdinima. Vandens garai gali kondensuotis ant baldų ir jiems pakenkti.

 • Naudokite garų ištraukėjus.

 • Venkite vandens išsiliejimo ant virtuvės stalviršio ir kitų jos komponentų.

 • Nedėkite karštų puodų tiesiai ant darbastalio, naudokite karštų indų padėkliukus.

 • Laikas nuo laiko patikrinkite orkaitės durų paviršiaus temperatūrą. Patarimas: jeigu jūs galite prisiliesti prie kraštų durų su pirštu, temperatūra yra žemiau 70 laipsnių pagal Celsijų ir šildymas yra normalus. Jei ne, jums reikia kreiptis į buitinės technikos priežiuros tarnybą, ar pardavėja dėl orkaitės durų sandarumo.

 • Nedėkite kavos virimo aparato ir virdulio po pakabinamomis spintelėmis, nes vandes garai ir aukšta temperatūra gali sugadinti baldus.

 • Negalima smulkinti maisto tiesiai ant darbastalio. Naudokite pjaustymo lentelę.

 

Virtuvės baldų priežiūros gairės


Kad virtuvės baldai tarnautų kuo ilgesnį laiką, svarbu nepamiršti palaikyti tinkamą higienos būklę:

 • Stenkitės naudoti tik minkštus ir tirpius vandenyje ploviklius, kurie yra skirti baldų priežiūrai ir tai aiškiai parašyta ploviklio instrukcijoje.
 • Valdymui naudokite minkšto paviršiaus audinius arba kempinėles.
 • Visus nešvarumus pašalinkite kaip galima greičiau. Šviežios dėmės lengviau pašalinamos.
 • Po valymo paviršius kruopščiai nusausinkite.
 • Valymui nenaudokite vandens garų slėgio žarnų.

 

Lakuota mediena 


Lakuoti mediniai paviršiai turi būti valomi šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu, naudojant vidutinės drėgmės audinį. Ypač patvarias dėmes galite pabandyti pašalinti su nepraskiestu plovikliu arba langrų valdymo skysčiu. Tačiau prieš tai būtina patikrinti, ar ploviklis neturi neigiamo poveikio paviršiui.

Plastikiniai paviršiai 


Plastikiniai paviršiai turi būti valomi su švelniu plovikliu ir minkštu skudurėliu. Po to ploviklį reikia nuplauti su švariu vandeniu ir išdžiovinkite valomą paviršių. Ypač patvarias dėmes galite pabandyti pašalinti su nepraskiestu plovikliu arba langrų valdymo skysčiu.

 Keraminės plokštės 


Purvas ar dėmės, kurios nebuvo nudegintos, gali būti pašalintas su drėgnu audiniu, be ploviklio. Vandens dėmes galima pašalinti su nerūdijančio plieno arba su specialiu valikliu, skirtu keraminėms plokštėms. Labai prikepusios dėmės turi būti pašalinamos su speciale želė tol kol jos vis dar šiltos. Jei sudegė cukraus arba cukraus turinčių medžiagų, dėmė turi būti tuojau pat panaikinta. 

 Aukštos kokybės nerūdijančio plieno ir emalio 


Reguliariai prižiūrėti a valymo leis padaryti. Prisilietimo ir vandens paliktos dėmės turi būti šalinamos su atskiestu plieno valymui skirtu plovikliu. Rūdis geriausia pašalinti su 10% citrinos rūgšties tirpalu arba specialiu plovikliu, skirtu valyti nerūdijantį plieną. Kartą per metus furnitūra ir vyriai turi būti sutepami techniniu vazelinu. 

 Aliuminio
paviršius


Aliuminio paviršius turi būti nuvalytas drėgnu minkštu audiniu, be ploviklių. Siekiant išvengti vandens dėmių, rekomenduojama paviršius kruopščiai nusausinti. Patvarias dėmes galima pašalinti su indaplovei skirtu arba langų valymo skysčiu. 

Gartraukio filtras


Metalinis gartraukio filtras turi būti reguliariai plaunama kriauklėje su vandeniu. Filtrai gaminami iš pluošto turi būti reguliariai keičiami. Jei ventiliatoriaus nėra prijungtas prie dūmtraukio jis veikia tik kaip kvapą absorbuojantis filtras. Jis pagamintas iš aktyvintos anglies pluošto ir turi būti keičiami kas 3 - 6 mėnesius.

Orkaitės 


Orkaites galima valyti su bet kokiu ploviklių, kol ji vis dar šilta ir dėmes dar nerpidegė. Pridegusios dėmės turi būti pašalintos su specialiu orkaičių valymo skysčiu. 

 Šaldytuvai 


Dėl higieninių reikalavimų šaldytuvas turi būti kruopščiai valomos kas 6 mėnesius. Norint tai padaryti, reikia palaukti kol jis bus atšildytas, išimti visas lentynas ir stalčius ir valyti su švelniu plovikliu ir minkštu skudurėliu. 

I
švada 


Kaip matote, tinkamai prižiūrėti virtuvę nėra sunkus darbas. Jums nereikia didelių ploviklių atsargų. Daugeliu atvejų pakanka naudoti visiems prieinamus švelnius ploviklius ir minkštą skudurėlį. Svarbiausiai laiku ir tinkamai pašalinti atsiradusius nešvarumus, tai Jums leis virtuve mėgautis ilgą laiką.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt