Temos:


Naujos įmonės:

Ką karantino metu nuveikėte namuose?
Perdažėme sienas
Atnaujinome baldus
Įsigijome naujos buitinės technikos
Atnaujinome aplinką
Pakeitėme grindis


art

Straipsniai

 

Surenkamosios monolitinės perdangos
2011-08-27 Šaltinis: Remontas.net

Surenkamosios monolitinės perdangos montuojamos iš pavienių surenkamųjų elementų, o tarpai tarp jų pripildomi monolitinio gelžbetonio. Tokios monolitinės juostos sujungia visus elementus į vieną bendrą konstrukciją. Veikiant apkrovoms, tokios konstrukcijos dirba kaip monolitinės.


Surenkamosios monolitinės perdangos title=

Surenkamoji monolitinė perdanga plačiai naudota pokario periodu. Ji sudaryta iš lengvojo betono ar keraminių blokų ir monolitinių briaunų, armuotų strypine armatūra. Blokai dažniausiai buvo daromi iš šlakbetonio. Jie dedami ant klojinio išilgai eilėmis, tarp šių eilių armatūros strypynai ir užbetonuojama. Briaunų ir blokų apatinė plokštuma sutampa, o briaunų viršus, paisant tarpatramio ir apkrovos, gali būti ir aukštesnis už blokų paviršių.

Surenkamosios monolitinės perdangos apatinė briaunų dalis padaryta iš įtemptojo stygbetonio juostų su iškišta (iš dalies neužbetonuota) skersine armatūra. Ant šių juostų remiamos lovinio skerspjūvio gelžbetoninės plokštės. Virš jų dedamas tinklas ir užmonolitinama betonu.

Vartojamos ir kitokios surenkamosios monolitinės perdangos su įtemptaisiais elementais. Tai plokščios su įtemptomis stygbetonio juostomis, briaunotosios skliautinės ir kt. Pastarosios neturi išleistos armatūros. Šiuo atveju, kad užmonolitinimo betonas geriau sukibtų, juostų šonai daromi su užkarpomis. Tokios juostos gaminamos stende, įtempiant stipriąją vielą atramose. Įrengiant perdangą, juostos sudedamos kaip ištisinis paklotas, virš juostų sudedamas armatūros tinklas ir klojamas reikalingas betono sluoksnis.

Briaunotosios skliautinės perdangos yra labai stiprios ir standžios.

Monolitinės perdangos

Statybai vartojamos ir kombinuotosios surenkamosios monolitinės plokščios gelžbetoninės keraminės perdangos. Jas sudaro laikantys įtemptojo gelžbetonio sijiniai elementai, tarp kurių sudedami tuščiaviduriai keraminiai rumbuoti blokai ir užmonolitinami betonu. Prieš užmonolitinant keraminiai blokai sumirkomi vandeniu, o betonas paruošiamas su smulkios frakcijos užpildu.
Ypač ekonomiškos surenkamosios monolitinės plokščios perdangos su styginiais keraminiais laikančiais sijiniais elementais.

Styginiai keraminiai elementai gaminami ant įtemptųjų konstrukcijų gamybos stendų. Į lovinius keraminius blokus sudedama stiprioji plieno viela ir įtempiama į stendo atramas. Armatūra išdėstoma taip, kad ji būtų skerspjūvio svorio centre. Paskui į lovius supilamas cemento skiedinys arba betonas su smėlio užpildu. Cemento skiediniui dar nesukietėjus, į lovius statoma sankabų pavidalo skersinė armatūra. Kad geriau sukibtų ir blokai mažiau sugertų vandens, keraminiai blokai, prieš dedant į stendą, panardinami į vandenį. Ant sudėtų keraminių styginių sijų klojami keraminiai blokai, virš blokų dedamas papildomas paskirstomasis tinklas ir užmonolitinama betonu.

Panaši perdangos konstrukcija su betoniniais ar gelžbetoniniais tuščiaviduriais blokais. Vienok pasirodė, kad perdanga nėra vientisa: esant didelėms laikinoms apkrovoms, atskiri blokai, nesujungti plokšte, nevienodai deformuojasi ir įlinksta. Dėl to atsiranda lubų tinke nepageidautinų plyšių.

Racionalesnės yra surenkamosios monolitinės perdangos iš L formos elementų. Montuojant šiuos elementus, susidaro lovys, kuris uždaromas surenkamosiomis gelžbetoninėmis plokštėmis su išleista armatūra. Prieš užmonolitinant į siūles tarp briaunų, ties atramomis, įstatomi išilginės ir skersines armatūros strypai.

 
Kiti teminiai straipsniai:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
Į Belgiją su siuskpigiau.lt ->
2009-2020 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lazdynų g. 21-111 , Vilnius , tel.: (8~614) 1444 2, info@supernamai.lt